Golf siparişinde opsiyon önerileriniz

ilhan

Üye
İsim
ilhan
Merhabalar,

Öncelikle çok güzel bir form olmuş Golf hakkında çok istifade etmiş bulunmaktayım formumuzdan. Yarın yeni bir golf siparişi vermek istiyordum, düşündüğüm opsiyonlar aşağıdaki gibidir. Buradaki arkadaşların bilgi ve tecrübblerine dayanarak ekletmek istediğiniz veya olmazsa olmazlar konusunda yardımlarınızı talep edecektim ve sipariş esnasında dikkat etmem gereken konular.  Kartal Doğuş oto bayiine sipariş vermeyi düşünüyorum.

2016 1.6 TDI highline

Panoromik cam tavan

Frontassist ve ACC ve park assist

Kör nokta algılayıcısı

Yer tasarruflu stepne

Fiyata görede ekletebileceğim

Keyless

Dinamik Light assist ( DLA)

Ergoaktive koltuk

Geri görüş kamerası

Bu donanımlara göre vag.com ile aştırabileceğim donanım varmıdır?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

ilhan dedi:
Merhabalar,

Öncelikle çok güzel bir form olmuş Golf hakkında çok istifade etmiş bulunmaktayım formumuzdan. Yarın yeni bir golf siparişi vermek istiyordum, düşündüğüm opsiyonlar aşağıdaki gibidir. Buradaki arkadaşların bilgi ve tecrübblerine dayanarak ekletmek istediğiniz veya olmazsa olmazlar konusunda yardımlarınızı talep edecektim ve sipariş esnasında dikkat etmem gereken konular.  Kartal Doğuş oto bayiine sipariş vermeyi düşünüyorum.

2016 1.6 TDI highline

Panoromik cam tavan

Kör nokta algılayıcısı

Yer tasarruflu stepne

Keyless

Ergoaktive koltuk

Geri görüş kamerası

Aramıza hoş geldiniz.

Hocam çok güzel opsiyonlarınız var.

DLA olduğu için line assist ve sign assist açılabilir.

Kalanlar her araçta olan şeyler zaten neredeyse.

Dizel tercihinizi sorgulamak istiyorum ama :) Yılda kaç km yol yapıyorsunuz?

Bu kadar güzel bir araç ACT motor ile çok tatlı olurdu.

@Yusuf Hocam yorumun için teşekkür ederim.  Açıkçası yılda 15 bin ancak yaparım gibi fakat 5 -6 sene binmek istiyorum, benzin fiyatlarda malum başta canımı bir kere sıksın sonradan içim rahat etsin istiyorum  :) İstanbul trafiğinde araç kullanmak malum.

@magic Hocam teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkatte almaya çalışacağım.  Araç sürdüğüm zaman benzin yakıt düşünmek istemiyorum bu sebepten aklımda dizel araç var.

ilhan dedi:
@magic Hocam teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkatte almaya çalışacağım.  Araç sürdüğüm zaman benzin yakıt düşünmek istemiyorum bu sebepten aklımda dizel araç var.
Hocam sizde benim kafadansiniz. Bnm aracin opsiyonlarina da benziyor kafanizdaki.Ben asiri derecede memnunum imzamda yaziyor opsiyonlar. Ekletebildigim ne varsa eklettim. Herbir opsiyonun kullanimi ile ilgili soru sorabilirsiniz. Şimdiden hayirli olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ansolak dedi:
Hocam sizde benim kafadansiniz. Bnm aracin opsiyonlarina da benziyor kafanizdaki.Ben asiri derecede memnunum imzamda yaziyor opsiyonlar. Ekletebildigim ne varsa eklettim. Herbir opsiyonun kullanimi ile ilgili soru sorabilirsiniz. Şimdiden hayirli olsun.

Merhaba. Dynamic Light assist hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

Verilen paraya değiyor mu?

Geceleyin gerçekten fark yaratıyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Barış26 dedi:

Merhaba. Dynamic Light assist hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

Verilen paraya değiyor mu?

Geceleyin gerçekten fark yaratıyor mu?
Bunu bende merak ediyorum, özellikle mesela; uzun yolda karşıdan araç gelmiyor ama uzakta sizin şeridinizde araç varsa onu algılayabiliyor mu, uzunları açıp onu rahatsız ediyor mu

Hocam bir matrix led kadar 6 bolgeli perdeleme yapamiyor ama cok akillica dusunulmus bir sistem. (Gerci golfun neresi akillica dusunulmemis diyesi geliyor insanin).hocam dla karşıdan gelen araclara gore sol fari maskeliyor eger bu yeterli olmayacaksa komple high beam (uzunlar) kapatiyor. Ondeki arac icinse aracin hizi ve durumuna gore yine isigi kenarlara yayiyor veya komple uzunlari kapatiyor. Biz kablo ile 57 km olan aktivasyon hizini 37 ye dusurduk ama sehir ici modu denen birsey var isik sensoruyle birlikte calisiyor. Yeterli aydinlatma var ise sehir icinde oldugunu algilayip sistemi acmiyor arac. Uzun yolda tek kelime ile muhtesem veyahut cevre yoluna benzeyen guzergahiniz var ise. Burada ayrintili perdeleme modlari ile ilgili bir video var ekleyelim hemen.

ilhan dedi:
Merhabalar,

2016 1.6 TDI highline

Panoromik cam tavan

Kör nokta algılayıcısı

Yer tasarruflu stepne

Keyless

Ergoaktive koltuk

Geri görüş kamerası

Değerli Hocam,

Öncelikle golf tutkunu dostlarımız arasına hoş geldiniz.

Araç sanırım DSG eğer değilse ACC almak mümkün değildir maalesef.

Eğer DSG alıyorsanız tutarı bakımından en ucuzlar arasında (339 TL) , ancak oldukça faydalı bir donanım olarak kesinlikle "sürüş profili seçme özelliği" ni almalısınız.

Opsiyonel donanımlar kısmında bu donanımın özelliklerini bulabilirsiniz.

Dinamik Light assist özelliği bulunan araçlarda lane assist ile sign assist özelliklerinin VAG kablosu ile aktive edilmesi mümkündür. Dolayısıyla bu özelliği almanız halinde bu donanım bedavaya gelecektir.

Kör nokta algılayıcı alacaksanız bu özellik zaten lane assist ile birlikte satılmaktadır. Eger bunu alacaksanız bu durumda Elbette sign assist almaya gerek yok ayrıca vermişsiniz parasını çünkü.

1.172 TL ye ergoActive koltuklar aracınıza premium hissini hem görünüm hem konfor anlamında  sonuna kadar vercektir.

Geri görüş kamerası 610 TL ancak bazen çok faydalı olabilir.

Unutmadan ACC ile Park Assist'ı bir arada aldığınız için sürüş konfor paketi 1520 TL Toplam tutardan düşülecektir

Hocam afyona gitmistim orada yardimci olmustu bir arkadas ne varsa acti. kendi kablomla pek vaktim olmadi. Gecenin bi vakti arabada laptopla cok ugrasasim gelmiyor. Gunduzleri de haftasonu kaliyor tek, bu haftasonu soyle bi bakmak için baglarim belki.@maniax

ilhan dedi:
Merhabalar,

2016 1.6 TDI highline

Panoromik cam tavan

Kör nokta algılayıcısı

Yer tasarruflu stepne

Keyless

Ergoaktive koltuk

Geri görüş kamerası

Hocam eğer 15.000 yapıyorsanız ve bütçe de müsaitse alın TDİ ;)

Bana kalırsa kör nokta almaya çok gerek yok. Aynaların görüşü gayet iyi.

Ama altta yazdığınız 4 opsiyonun 4'ü de çok değerli opsiyonlar.

DLA almak için U-LED'de almanız lazım tabi.

DLA alınca lane assit ve sign assisti ellerimle açmak isterim ;)

@Yusuf Hocam memnun olurum lane ve sign assit açılmanızdan. Yarın bayi ile görüşmeme göre uled için karar vereceğim. Haberdar ederim sizleri.

İyi geceler.

Geri
Üst Alt