Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Evde yaklaşık 2 senedir Bosch  kullanıyoruz sesi soluğu çıkmıyor , memnunuz :)

Orhan Hoca dedi:
Serdar hocam başlığı görünce sesli güldüm.  ;)

Artık tutkuya birşey sormadan adım atmıyoruz farkında mısınız. nasıl bir topluluk olduk böyle.  :)

Bosh iyidir hocam.  s=s15

@Negatiwe
Doğru tespit Orhan Hocam. Bilgi ve yardımlaşma konusunda güzel bir platform burası.  :'(

Hocam bu günlerde bende aynı arayış içindeyim. 7 yıllık arçelik pacavrasindan kurulmak istiyorum. Kahramanmaraş ta çok sevdiğim ve yıllardır alışveriş yaptığım düzgün bir siemens bayi arkadaşım var bu güne kadar sattığı hiç bir üründen şikayetim olmadı. Ürün iyi değilse kesinlikle onermez ister ondan alayım ister başka yerden. Kendisinin söylediği şudur alman üretimi için o kadar fark verme zira su anda seninde bahsettiğin model 10 yol motor garantili ve normal garantiyi 7 yıla uzutabiliyorsun. Banada gayet mantikli geldi sen hangsini istersen onu verebilirim diyor ister bosch ister siemens ama siemens bosch a göre biraz üstün diyor. Bende bosch tan yanaydim ama geçen gün samsung bayisinide dolaştım ordaki satıcı laf arasında siemensin daha üst segment olduğunu söyleyince kararım siemensten yana değişti. Şimdi siemens in 9 kg olanını almaya karar verdim. Nasipse birkaç güne gelecek. Not ben su an Çorumda ikamet ediyorum arkadaş fabrikadan direkt gönderecek zira burdaki bayiyle arada biraz fiyat farkı var. İsteyen arkadaşa da  yardımcı olabilrim.

@Negatiwe hocam alım işlemini gerçekleştirdiniz mi bilmiyorum fakat, çamaşır makinesinin biraz şans işi olduğunu düşünüyorum, annemlerde 1 yıllık Bosch var hiç memnun değil, ben 1,5 yıldır Arçelik kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmadı ve memnunum. Ama iyi olduğunu ve çoğu kişinin memnun kaldığını incelediğim marka; siemens.

Siemens hakkında malzeme ve yedek parça olarak çok sağlam diye duydum, araştırmanızı tavsiye ederim.

MCSA00788378_WAT24480TR_def.png

Bosch WAT24480TR Çamaşır Makinesi

Özellikleri burada :

http://www.n11.com/liste/bosch-wat24480tr-camasir-makinesi

Kendilerini takdim edeyim: Yeni çamaşır makinemiz

Her zaman olduğu gibi evde erkeklerin söylediği o meşhur son sözü ben söyledim: "Peki hayatım" 

9 kilo kapasitesi olsun hızlı yıkama özelliği olsun bosch olsun deyince benim bütün araştırmalarım bosch'una gitti desem yeridir.

A+++ ama uygun programda A++++ olabiliyor.

Siemens tamamen aynı özelliklere sahip makineyi 1.540 TL'ye veriyor.

1700 TL peşin aldım.

109 TL 4 yıl garanti uzatma aldım.

Cidden sessiz bir makine.

Dokunmatik tuşlarına hadi eşim alıştı ama kayınvalide nasıl alışacak bakalım?  8D

:) aynısını aldık geçen ay, üstelik talimat da aynıydı...

Çamaşır makinesi de Alman [emoji4][emoji4]

iPhone using Tapatalk

beyaz eşyaların tümü bosch, bıçaklar zwilling, düdüklü tencere fissler, tencereler wmf, bakım ürünleri sonax, puntonun lastikler conti, araba zaten das auto...

25 sene oraların havasını solumuş bir adamın oğlu olarak bildiğiniz çekiyor alman ürünleri :)

2003 de evlenirken beyaz eşya olayında siemens'den yana tercihimizi yaptık. Bulaşık makinası, çamaşır makinası ve buzdolabı. 13 senedir sıkıntı yok. Tamirat falan görmedi hiç biri. Yalnız bu aralar buzdolabımız biraz ilgi alaka istiyor gibi."Bende bu evde yaşıyorum, benim de gürültü hakkım var" gibisinden sesler çıkarmaya başladı. Ama diğer iki eleman da sorun yok şimdilik.

Gectigimiz ekim de evlendim. Bosch un envai cesit beyaz esyasini ve ev aletlerini aldik. Hatta en sessiz elektrik süpürgesi var made in Germany yaziyor uzerinde. Garantilerini 7 seneye cikardim bende 3 önemli esyanin. Çamaşır bulasik ve buzdolabinin.

Hepsinden memnunum.

Almanlar yapiyor be hocam.😆

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, bir iki ay daha zamanımız var ağırdan alıyoruz şimdilik  s=bigstar

2003 de evlenirken beyaz eşya olayında siemens'den yana tercihimizi yaptık. Bulaşık makinası, çamaşır makinası ve buzdolabı. 13 senedir sıkıntı yok. Tamirat falan görmedi hiç biri. Yalnız bu aralar buzdolabımız biraz ilgi alaka istiyor gibi."Bende bu evde yaşıyorum, benim de gürültü hakkım var" gibisinden sesler çıkarmaya başladı. Ama diğer iki eleman da sorun yok şimdilik.
Değerli Deniz HOcam;

Buzdolabınızın "Bende bu evde yaşıyorum, benim de gürültü hakkım var" gibisinden sesler çıkarmaya başlaması  yorumunuza bayıldım sesli güldüm vallahi...

Buzdolaplarının iki sorununu gözlemledim şimdiye kadar.. Birisi kompresör motoru diğeri fan. Fan en sık arızalanan şey. Arçalik var bende de. İş inada bindi geçenlerde 250 lira alırız diyen servise inad önce ses çıkartan zımbırtıyı buldum. o kadar sakat bir yerde ki ne el girer ve alet.. 

sonra orijinal yedek parça satan yerden aldım fan motoru ve pervanesini toplamda 25 liraya yerinden sökebilmek için 1 liraya yıldız matkap ucu alıp penseyle çevirdim yerim dar diye.

İşçilik deseniz zaten  bedava..

Toplamda 26 liraya tamir ettim mutlu mesut yaşıyoruz. :)

.

Değerli Deniz HOcam;

Buzdolabınızın "Bende bu evde yaşıyorum, benim de gürültü hakkım var" gibisinden sesler çıkarmaya başlaması  yorumunuza bayıldım sesli güldüm vallahi...

Buzdolaplarının iki sorununu gözlemledim şimdiye kadar.. Birisi kompresör motoru diğeri fan. Fan en sık arızalanan şey. Arçalik var bende de. İş inada bindi geçenlerde 250 lira alırız diyen servise inad önce ses çıkartan zımbırtıyı buldum. o kadar sakat bir yerde ki ne el girer ve alet.. 

sonra orijinal yedek parça satan yerden aldım fan motoru ve pervanesini toplamda 25 liraya yerinden sökebilmek için 1 liraya yıldız matkap ucu alıp penseyle çevirdim yerim dar diye.

İşçilik deseniz zaten  bedava..

Toplamda 26 liraya tamir ettim mutlu mesut yaşıyoruz. [emoji4]

.
Sizin yaptığınız tamirati ne yapabilme yeteneğim var ne de cesaretim var Murat Hocam.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt