Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Negatiwe

Efsane Üye

İsim
Serdar K
Merhabalar

Samsung 6kg çamaşır makinesi 8 yılını doldurdu artık vedalaşma zamanı geldi. Gürültü çok fazla, kapasite yetersiz ve çok iyi yıkamıyor.

Aynı deterjan ile beyaz tişört bizde kırık beyaz, annemlerin modelini bilmediğim 10 senelik bosch makinede bembeyaz. Sessizlik önemli, sıkmada matkap gibi ses çıkarıyor, komşu şikayete gelir diye korkmaya başladık [ :) ]

Maksimum 1500 TL hangi makineyi tercih etmeliyim? BOSCH WAK20211TR nasıldır?

Herhangi bir bosch modeli alınabilir,  gerisinden uzak durulmalı  :'(

@Negatiwe

Miele aldık, çok uzun yıllardır da (gurbetçiydik Almanya'da) kullandığımız bir marka. Bulaşık makinemiz de Miele.

Fiyatı biraz pahalıdır ancak 8 yıl değil en az 18 yıl kullanırsınız öncelikle. Dayanıklılığının yanı sıra performansı da beklentilerin üzerindedir. Mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

@Negatiwe

hocam babamda tam 36 yıldır tamirci yüzü görmeyen bir miele var. hala en hassas çamaşırlarını dahi onunla yıkar.

şu an türkiyeye ithal edilen mieleler aynı kalitede midir bilmiyorum tabi.

geçenlerde bir bosch baktım. serie 8 olması lazım. gece modu ıvır zıvır vardı. eski makineni getir kampanyasıyla peşin 2050 TL dedi.

Negatiwe dedi:
Merhabalar

Samsung 6kg çamaşır makinesi 8 yılını doldurdu artık vedalaşma zamanı geldi. Gürültü çok fazla, kapasite yetersiz ve çok iyi yıkamıyor.

Aynı deterjan ile beyaz tişört bizde kırık beyaz, annemlerin modelini bilmediğim 10 senelik bosch makinede bembeyaz. Sessizlik önemli, sıkmada matkap gibi ses çıkarıyor, komşu şikayete gelir diye korkmaya başladık [ :) ]

yeni aldık biz de, bosch 9 kg 1200 devir olanını,

1700'e düştü bayi

Aeg kurutmali camasir makinesi aldim ben de 2-3 ay once. 9kg yikama 7kg kurutma ve cok basarili bir makine, zaten yorumlarda hep iyi puan almis bir urun. 1900 civarina vardi bimekste en son. Kurutmasiz alacaksaniz yine aeg ve electrolux tavsiye ederim, googleda yorumlardan da kullanicilar tarafindan puanlarina bakabilirsiniz.

Önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar.

Bahsettiğiniz modelleri incelemeye başlıyorum.  :'(

Negatiwe dedi:
Merhabalar

Değerli Dostum;

Ben de benzer bir araştırma içerisindeyim.

Miele benim için aradığım şey..

Büyükşehirde yaşıyorsunuz. Servisi var bu şehirlerde.

Fiyatı en düşük olanı şeçmeniz halinde 7 kg kapasiteli olanı 3 Bin liradan almak mümkün. İnternetten alınca parapuan kazandıran siteler de var. Fakat evladiyelik..

Sanırım biraz daha bekleyip bunu alacağım

http://www.miele.com.tr/domestic/camasir-makineleri-1566.htm?mat=10246190&name=WDA101

Eğer üst limit kesinse 1800 TL'ye Bosch makina takip ediyordum bir ara..

http://urun.n11.com/camasir-makinasi/bosch-wat28480tr-9-kg1400-devir-camasir-makinesi-P69333903?cid=400011_09012016

Moderatör tarafında düzenlendi:
Negatiwe dedi:
Merhabalar

Hocam öncelikle 2 tür bosh var. Birisi arçelik beko vs neyse o olan türkiyede üretilen modeller. Öteki ithal olan.

Zaten ithal ile tr üretimi arasında 500TL fark var en az.

TR üretimi bosh alınacaksa ona para vermeye gerek yok bence.

buzdolabı hariç beyaz eşyada bosch öneririm.siemens ile bosch modelleri emsaldir.fiyat farkı varsa ucuz olanı almanızı tavsiye ederim.aynı seri olanları özelliklerinden çıkartabilirsiniz

Sağolun arkadaşlar ibre Bosch olacak gibi. Son karar hanımın tabii ki  :D

Bosch yalnız Almanya üretimi olacak. Aynı derler stokta yoksa ama tamamen farklı. Golf ve Jetta gibi.

@Negatiwe

Hocam Bosch ve Siemens öneririm Alman malı sonuçta

fiyat açısından yüksek olmasın dersen Bosch tavsiye ederim ama biraz fazla harcama imkanın olursa Siemensi tercih edebilirsin, zaten Siemensin ve Bosch un 8kg kadarki tüm modellerine ait parçalar Almanya'dan gelerek Türkiye'de birleştiriliyor.Sadece 8 kg ve üzeri modelleri Almaya'dan bir bütün halinde geliyor.

Geri
Üst Alt