Kararan Ayna Hassasiyeti

Erman

Üye
İsim
Erman
Arkadaslar merhabalar yakin zamanda golfumu satıp passata gecmis bulunmaktayim.Ilk is olarak golfumede yaptirdigim ve cok memnun oldugum 2 numara cam filmini, yan ve arka camlara yeni araca da  ayni yerde yaptirdim.Yalniz yaptirmadan once kararan dikiz aynasindan dolayi camlari 2 numara yaptirirsam arkayi gormede karanlik kalabilir dusuncem birazda olsa meydana geldi. 

Aracta ic ve sol ayna, kararan dikiz aynasi.Akşam kullandigimda yan ayna sorun olmuyor ama ic dikiz aynasi biraz karanlik kaliyor arkayi gormemde.Acaba bu aynalarin volvo araclardaki gibi bir hassasiyet yani acik-orta-koyu ton ayari varmidir vag-com ile?

Hayirli olsun hocam

Passat da baklava.xls X 2 olarak yazıyorum

Otomatik kararan dikiz aynasında düğme var mı? Bende herhangi bir düğme yok hocam. Arkada ışığı görünce içindeki likit devreye giriyor. Uzunlar açıksa tam koyu oluyor. Işık az geliyorsa bi miktar

@tiesay, @HONEY, @farukal ustadlar tesekkur ederim.Daha guzelleri sizin olur INSAALLAH.Bulusma organizasyonu duzenlediginizde tabiki alirim lafi olmaz  :) Ic dikiz aynasi ise yeni nesil dugmesiz olandan fotosu soyle.Simdi disari ciktim tekrar. aksam saatlerinde  filmli  2. kullanisim.Biraz karanlik yollarda resmen arkami gormuyorum.Acil yardimlarinizi bekliyorum.

20200903_203719.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaslar merhabalar yakin zamanda golfumu satıp passata gecmis bulunmaktayim.Ilk is olarak golfumede yaptirdigim ve cok memnun oldugum 2 numara cam filmini, yan ve arka camlara yeni araca da  ayni yerde yaptirdim.Yalniz yaptirmadan once kararan dikiz aynasindan dolayi camlari 2 numara yaptirirsam arkayi gormede karanlik kalabilir dusuncem birazda olsa meydana geldi. 

Aracta ic ve sol ayna, kararan dikiz aynasi.Akşam kullandigimda yan ayna sorun olmuyor ama ic dikiz aynasi biraz karanlik kaliyor arkayi gormemde.Acaba bu aynalarin volvo araclardaki gibi bir hassasiyet yani acik-orta-koyu ton ayari varmidir vag-com ile?
Hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.

Bir önceki aracım Passat B7 idi ve arka 3 camda llumar atr05 film vardı, zindan diye tabir edilen türden yani. :)  Şimdiki aracımda da aynı film var ama passatta arka cam yatık olduğu için diye düşünüyorum; normalden daha karanlık oluyor. Zaman zaman ben de zorlanıyordum görüşte.

Aynanın ayarı var mıdır bilmiyorum, yapan duymadım hiç.

Kapalı otoparklarda da zorlayabilir sizi ama onun ilacı var; geri görüş kamerası. Eğer yoksa şiddetle tavsiye ederim.

@frknyldrm aynen size katiliyorum gelirken aklima geldi arka cam golften daha yatik oldugu icin daha karanlik kaliyor diye bende dusundum.Benim problemim  geri geri yanasmaktan ziyade zayif aydinlatmali sokaklarda giderken arkami cok net gorememek :) oyle birsey ki arka camda rezistans oldugu icin sokemem de bilmiyorum nasil olacak.

@frknyldrm aynen size katiliyorum gelirken aklima geldi arka cam golften daha yatik oldugu icin daha karanlik kaliyor diye bende dusundum.Benim problemim  geri geri yanasmaktan ziyade zayif aydinlatmali sokaklarda giderken arkami cok net gorememek :) oyle birsey ki arka camda rezistans oldugu icin sokemem de bilmiyorum nasil olacak.
Siz sökmeyin ama sökülmez diye bir şey yok hocam, sökülüyor. Ben ilk filmden memnun kalmadığım için komple söktürüp llumar yaptırmıştım.

@frknyldrm  sokulurken rezistanslara zarar veriliyor diye duymustum  bi sorarim o zman yapan firmaya tesekkur ederim ama vag com ile ayna tonunu artirabilirsem daha iyi olur benim icin

@frknyldrm  sokulurken rezistanslara zarar veriliyor diye duymustum  bi sorarim o zman yapan firmaya tesekkur ederim ama vag com ile ayna tonunu artirabilirsem daha iyi olur benim icin
Camın yatık olması pek fark ettirmez sonuçta yatık cam olması sizin arkaya dönüp baktığınızda görmenizi engelliyor mu engellemiyor., kararan ayna sonradan kaplanan filmden etkilenecektir bu çok doğal., Llumar 'ın (vw yeşili denilen) film çeşidi var adını tam hatırlayamadım modelini bilen arkadaşlar söyliyecektir., ondan yaptırırsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz..

Bir de yaptırdığınız film orjinal mi çakma mı ondan kesin emin olmak lazım., film işi çok ayağa düştü her yer Llumar, 3M film yapıyor ama çoğu sahte mal..

Hocam hayırlı olsun aracınız benim araçta da ön cam atr50 4 cam llumar atr15 mevcut. arka camda kararan ayna ile kullanıyorum memnunum biraz karanlık tabi. Daha önceki cam filmlerim açık renkti söktürüp bunu yaptırdım. Çok rahatsız ediyor ise söktürebilirsiniz işi bilen yerler rezistanslı camı da sorunsuz söküyorlar.

Geri
Üst Alt