AKÜM BİTTİ

rasistaken

Üye
İsim
Yasin CETINKAYA
Araç
Audi A4 Sedan 2.0 TDI S Line
Merhaba abilerim. 2016 model 1.2 TSI Comf. Golfüm var. Normalde fazla kullanan da birisi değilim fakat bu pandemi dolayısıyla bu kullanım oranı daha da düştü. Öncesinde de akümün bi değeri vardı adını unuttum o zaman da düşük çıkmıştı normalden. Değiştirelim mi dediğimde şu an gerek yok denmişti. Bu dediğim olay da pandemiden önceydi. Pandemi de araya girince araba iyice yattı. Arabamı yıkamaya götürecektim lakin arabam çalışmadı düşük akü voltajı uyarısı ile. Arabamı ittirecek de birini bulamadığım için kaldı arabam. Ne yapmamı önerirsiniz ben bu olayın tekrarlanmaması için en azından uzunca bir süre için yenilemek istiyorum. Hangi marka akü önerirsiniz? Şimdiden teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim.

dün de arkadasın golfu otoparkta kalmış boşa bile alamamış yavaş giderken stop etmiş kalmış..vw yı aramış aküye destek atıp çalıştırmışlar..oradan yetkili servise gitmiş aracı bırakmış..bugün aküyü değişmişler orjinal varta koymuşlar 1080tl zibuzu dahil..bence iyi fiyat...
O ne güzel fiyatmış öyle !!

Sabah benim akü biraz zor aldı marş? 

Evden çıkınca doğuşa ugradım (turistik ziyaret tabi)

70 lik efb varta  icin verilen fiyat ???

1446 + isçilik ((60-70 lira işclik var hani şu faturada akü söküldü takıldı denen hizmet)

Eee indirim yokmu (araç 2018 ocak trf çıkışlı)

İşclikte %15 olur....

Agm olsa 1600 ü devirecek tabi.

Adamlar sanırsın özel  kardiyoloji merkezi?

Kalp pili mi taktırcaz be kardeşim? 1500 liraya

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-12v-70-ah-amper-760a-varta-aku-start-stop-efb-blue-dynamic-n70-762029465/detay

Upvote 0

merhaba bende internette paydınlar otoyu görüm ordan alabilirim.

Aracım golf 7 1.4 tsı 2016 dg start stoplu. arabadaki akünün değerleri 12V 68Ah 680A moll .

sizce bu aracım için n70 mi n60 mı uyumlu

Upvote 0
merhaba bende internette paydınlar otoyu görüm ordan alabilirim.

Aracım golf 7 1.4 tsı 2016 dg start stoplu. arabadaki akünün değerleri 12V 68Ah 680A moll .

sizce bu aracım için n70 mi n60 mı uyumlu
N60 denilen akü 60 amper., sizin araç 68 amper., doğal olarak sizin araca kapasite olarak düşük gelecektir., marş gücü olarak düşük gelir vs..

Akünüz EFB tip ise N70 almalısınız, 

Akünüz AGM tip ise E39 almalısınız.

Upvote 0
Ben  de aynen öyle düşünüyorum. Apaydınların instgram hesabına baktım 1.4 tsı 2 tane araca n60 takılmış gördüm o yüzden tereddüte düştüm.

şu videoyu görüm seçim için de yarımcı olur

Upvote 0
N60 denilen akü 60 amper., sizin araç 68 amper., doğal olarak sizin araca kapasite olarak düşük gelecektir., marş gücü olarak düşük gelir vs..

Akünüz EFB tip ise N70 almalısınız, 

Akünüz AGM tip ise E39 almalısınız.
TSI 1.4 lerde hep 59 amper olmuyor mu? 

Upvote 0
Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
10 saat önce, Cupidon yazdı:

Ben  de aynen öyle düşünüyorum. Apaydınların instgram hesabına baktım 1.4 tsı 2 tane araca n60 takılmış gördüm o yüzden tereddüte düştüm.

Bunun tam olarak motor ile ilgisi yok., akünün kapasitesi aracın donanımına, opsiyonlarına göre değişiklik gösterir., fabrika sizin 1.4 tsi 'da 70ah takmış ise diğer tüm 1.4tsi 'larda aynısı olacak diye bir kaide yoktur., başkasının aracında farklı olur/olabilir., siz aracınızın orjinal aküsü ne ise o değerde takmanız gerekli

@sertan

Upvote 0
Gerçekten işini layıkıyla yapanlara, helal ekmek kazananlara lafım yok. Asla yanlış anlaşılmısın; n11 de özellikle kimyasal yağlarda çok sahtekarlık dönüyor. Holograma kadar basan yerler var aman dikkat diyeyim. Üyeliğini, bilgilerini genel merkezden teyit etmeden sakın almayın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@forzaGilles şimdi fabrikanın taktığına bakarsam 12V 68Ah 680A moll akü. Bana göre(alan aynı model araç sahiplerne göre de ) buna en uygun vartanın n70 12V 70ah 760a Efb aküsü.760 kısmı fazla geliyor ama o kısım marş basma gücü ile alakalı diye öğrendim. Aynı yıl, aynı donanım, aynı motor, aynı şanzıman araçlarda fabrikanın farklı akü taktığını biliyorum. benim kafamı karıştıranda bu oldu.Şu an için n70 düşünüyorum.

Bu arada Konya gökmenler oto yetkili servisten parça fiyat aldım, 1468tl dedi.

uygunu yok mu dedim ? oda 1100 küsür dedi. işçilik hariç. Markasını sordum öğrenemedim alman bunlar dedi o kadar.zubizu indirimi falan vaar mı bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt