AKÜM BİTTİ

rasistaken

Üye
İsim
Yasin CETINKAYA
Araç
Audi A4 Sedan 2.0 TDI S Line
Merhaba abilerim. 2016 model 1.2 TSI Comf. Golfüm var. Normalde fazla kullanan da birisi değilim fakat bu pandemi dolayısıyla bu kullanım oranı daha da düştü. Öncesinde de akümün bi değeri vardı adını unuttum o zaman da düşük çıkmıştı normalden. Değiştirelim mi dediğimde şu an gerek yok denmişti. Bu dediğim olay da pandemiden önceydi. Pandemi de araya girince araba iyice yattı. Arabamı yıkamaya götürecektim lakin arabam çalışmadı düşük akü voltajı uyarısı ile. Arabamı ittirecek de birini bulamadığım için kaldı arabam. Ne yapmamı önerirsiniz ben bu olayın tekrarlanmaması için en azından uzunca bir süre için yenilemek istiyorum. Hangi marka akü önerirsiniz? Şimdiden teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim.

@Musaaksoy çok teşekkür ederim dikkate alacağım aküyü kime ve nasıl satacağım acaba?

Upvote 0

@golfcu91 çok teşekkür ederim abicim ben de pek fazla kullanan biri değilim fakat pandemiden önce arkadaşım dükkanında ölçtüğünde normalinden düşük voltaj olduğunu söyledi ama değiştirmemin acil olmadığını söyledi. Ben de acil bi durumda tekrarlamasından korkuyorum. Ne olur ne olmaz diye.

Upvote 0
@rasistaken aku de sıkıntı olduğunü düşünüyorsanız serviste değiştirin derim benim akum de zatifladi pandemi de adiyamandan İzmire gittim şimdiki sıkıntı yok...

Ayrıca kodlama derdi star stop çalışmaz hiç gerek yok takın orjinalini gerekirse ekonomi olanı taktirin ekonomi olan var kuzenle 6 sene önce golf 6 ya taktirdi halan daha tık yok yok maşallah gidiyor...

Artık güvenim kalmadı benim dışarıya 

Akü, triger,disk balata,fren hidroligi gibi hayatı diyelim hepsi yolda bırakır sonuçta serviste yaptırılması taraftarıyım nedeni basit muhattap var aksi durumda yol yardım var ücretsiz garanti var... 

Yine taktir sizindır hocam 

Fren hidroligi mesela serviste 166.60 gibi bir ücretı var disarda 150 tl ama abs takımı mikron derece de hava kabarcıgı olsa etkileniyor muş dışarıda işi bilen balatacilar örneğin ankara ferodo bayi elimizde var ama yönlendireceğim usta yok servise götür aracını diyor nedeni ni de anlatmıştı müdürü İbrahim taşkın abs sistemi hiç hava olmamaliymis disk balata zaten ferodo aynı ürün servise daha uygun veriyor fakat servis her zaman muhattap olduğundan daha iyi diyorum ben 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
selamlar, benimde başıma geldi, takviye yaptırdım sonra haftada bir kullanıyorum daha sıkıntı yok. Takviye yaptırıp biraz aracı kullanın hatta üst devirde kullanırsanız daha iyi şarj ediyor dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum. 

Upvote 0
Aracım Golf 1.2 TSI Comfortline 2016. Start-stop devreye girmeyince aküden şühelendim. Kontrol amaçlı bir oto elektrikçiye gittiğimde gerekli ölçümler yapıldıktan akünün bitmiş olduğunu öğrendim. Bunun üzerine elektrikçi geçici çözüm olarak aküyü şarj etti. Şarj edilmiş hali beni ancak bir hafta idare etti. Tamaş Servisi aradım servis ücretiyle beraber yeni akü için 1.350 TL fiyat isteyince teşekkür ederek telefonu kapattım :)  

İnternette kısa bir araştırma sonucu bana yakın bir satıcı buldum. Eskiyi bırakmak şartıyla yeni aküyü (Blue Dynamic EFB 560 500 064) montajıyla birlikte 600 TL'ye aldım. Yeni akü takıldıktan sonra start-stop hemen devreye girdi ve bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. 

Upvote 0
Aracım Golf 1.2 TSI Comfortline 2016. Start-stop devreye girmeyince aküden şühelendim. Kontrol amaçlı bir oto elektrikçiye gittiğimde gerekli ölçümler yapıldıktan akünün bitmiş olduğunu öğrendim. Bunun üzerine elektrikçi geçici çözüm olarak aküyü şarj etti. Şarj edilmiş hali beni ancak bir hafta idare etti. Tamaş Servisi aradım servis ücretiyle beraber yeni akü için 1.350 TL fiyat isteyince teşekkür ederek telefonu kapattım :)  

İnternette kısa bir araştırma sonucu bana yakın bir satıcı buldum. Eskiyi bırakmak şartıyla yeni aküyü (Blue Dynamic EFB 560 500 064) montajıyla birlikte 600 TL'ye aldım. Yeni akü takıldıktan sonra start-stop hemen devreye girdi ve bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. 
Aldığınız akünün garanti kartında yazan 14 haneli seri numarası ile akünün üretim tarihini kontrol ediniz., uygun fiyata bayat akü satan çok yer var., umarım aldığınız akü 5-6 aydan daha eski değildir., varta akü üretim tarihi öğrenme; http://karatguc.com/index.php/tr/seri-no-sorgulama

Upvote 0
@forzaGilles Hocam kontrol ettim üretim yılı 2016 gösteriyor. Araca takıldıktan sonra belki de yeni olması sebebiyle bir sorunla karşılaşmadım umarım bu şekilde devam eder :)  

Upvote 0
5 yaşındaki aracımda bir kaç kez marş sorunu yaşayınca, akü değişimi başlığına yazmıştım. Apaydınlar Oto önerilmişti. Varta q3 akü gelince haber vermelerini istedim. Temmuz'da da siteden kodu kontrol edip taktırdım, aküyü taktıktan 5 dk sonra yakındaki opet'e girmiştim, start stop daha orada devreye girdi. Sonuç olarak servise göre yarı fiyatına yepyeni akü taktırdım ve dertsiz tasasız kullanıyorum. @forzaGilles teşekkür ederim. 

Upvote 0
@forzaGilles Hocam kontrol ettim üretim yılı 2016 gösteriyor. Araca takıldıktan sonra belki de yeni olması sebebiyle bir sorunla karşılaşmadım umarım bu şekilde devam eder :)  
Hocam bi yanlışlık olmalı., kontrol ederken yanlış yazmış olabilirsiniz., bayat akü satanlar bile 4 sene beklemiş akü satacak kadar ahlaksız olamaz., seri numarasını paylaşırsanız kontrol edelim..

şöyle bir numara olmalı;

Ekli dosyayı görüntüle 25940

Upvote 0
apaydınlar   ?   kocaeli darıca 

bostancı iskeleden  30 km  

Varta  n60,,,   60 amper fiyata bak ???  merhametli esnaflar halen var 

evde derin dondurcuya atılıp saklanacak bişey olsa 2-3  tane alırdım darıcadan geçerken.

yanlız bu fiyatlar orada gidip taktırırsanız geçerli ,  kargo isterseniz +25 kargo   eski aküyüde orada bırakmadığınız için +50 daha şişiyor fiyatlar 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-varta-blue-dynamic-efb-n60-12-volt-60-amper-start-stop-aku-d53-791053303/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-12v-70-ah-amper-760a-varta-aku-start-stop-efb-blue-dynamic-n70-762029465/detay

Upvote 0
@forzaGilles Hocam, akünün üstündeki numarayı dediğiniz siteden bakınca 2016 sonucu çıktı. 

E47762-A0-E429-4684-BC67-CF982-A7-C2296.jpg

Upvote 0
Yok hocam o değil [emoji4]  akünün yan cephesinde ve size verilen garanti kartında yazar., örnek resim;
/monthly_2019_12/34DE3843-1DAC-4F3B-AB4E-97B50C9ED227.jpeg.55fec2992f24677779c17ddafc76ef70.jpeg
Hocam müsait bir zamanda dediğiniz yere bakıp paylaşırım buradan

Upvote 0

dün de arkadasın golfu otoparkta kalmış boşa bile alamamış yavaş giderken stop etmiş kalmış..vw yı aramış aküye destek atıp çalıştırmışlar..oradan yetkili servise gitmiş aracı bırakmış..bugün aküyü değişmişler orjinal varta koymuşlar 1080tl zibuzu dahil..bence iyi fiyat...

Upvote 0

Geri
Üst Alt