Ötv yükseldi

3 yaşındaki golfümü verip sıfır fr alma arifesindeydim ama artık kımıldamaya gerek yok bence

@ahmet306 bazı araçlarda fiyat düşecek yazılıyor.

acaba golf 1.0 comfortline bunlar arasına girebilir mi? 

@audis8 1600cc altı araçlar net fiyatı 130bin limitini geçmezse 50% üzerinden hesaplanacak. Önceden bu üst limit olarak 123bin tl olarak değerlendiriliyordu. Bahsettiğiniz motor seçeneğinin dün baktığımda net geliş fiyatı 121bin falandı. Kurlarda ani yükseliş olmazsa bu limiti geçmeyecek görünüyor. Aynı listede 129 bin liralık araç vardı yanlış hatırlamıyorsam bu da 60% dilimden vergilendirilmeyecek artık. Vergilendirmesi 50% ile hesaplanınca fiyatında indirim olacağı gözüküyor.

Özetle vergisiz fiyatı 129binlik aracın son fiyatı bir önceki dilime göre 243.552 ise 228.33 olacak duruyor.

Hökümetimiz poşette olduğu gibi çevreci düşünerek yüksek motor seçeneklerine bindirmiş vergiyi. Eylül gibi araç teslim alacak arkadaşlara geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@audis8 130 bin lira 8.7 euro  kuru ile 14.942 euro yapar, net 15 bin euroya almanyadan comfort dsg gelmez

comfortlarda %80 ötv diliminde

Golflerde sadece 1.0 midline plus manuel %50 diliminde

1.5 comfort dsg  net fiyati 140 bin liranin üstünde, bugün bayiye 140 bin liradan gelse, brüt 297.360 lira yapar +tescil+plaka 300. 000 liraya hayirli olsun

1.0 tsi dsg artik gelmiyor

@zdezen ve @krym teşekkürler cevaplar için.

1.0 tsi dsg gelmeyişine üzüldüm. sebebi ne olabilir acaba?

Comfort alamayınca da golf alınmaz bence. boş araba sevmiyorum .

dizel highline la yola devam

2.0tsi ile 1.5tsi nasıl aynı vegi diliminde oluyor hocam., gözden kaçıırdığımız bişey mi var..? 

Ekli dosyayı görüntüle 37138
Hocam dün gece saat 3 civarı internete düşen alttaki resmi gazeteye göre "Diğer" ve " motor hacmi 1600cc geçen fakan 2000cc geçmeyen" olarak her ikisi için de %80 olarak gördüm. 

@HsyN3455 Hesaplayamadım değil hocam. 

/monthly_2020_08/Screenshot_20200830_021844_com.android.chrome.jpg.869ae2a483d9b81341811c7eeb455550.jpg

Baane dolardan baaane grizden diyen arkadaşlarım vardı hepsi zam istiyor işyerinden 2010 yılında maaşın kaç çeyrek altın alıyordu şimdi kaç tane alıyor diyince beynine kan gitti bir an durdu ve eyvahhhhh dedi. 

@krym

@audis8

Hocam comfortline belki %50 dilimde kalabilir, şöyle ki doğuş internette yayınladığı 246.000tl fiyat listesi iskontosuzdur. 

Önemli olan düne kadar bayi en son ne fiyat veriyordu, oradan geriye hesaplamak lazım. 

Misal 240.000tl ise, çıplak fiyatı 127.118tl yapar ve bu fiyatla yeni kanuna göre %50 dilime gireceği için 225.000tl satış fiyatı olur. 

En önemli konu ise, bugün bu araç olmadığı için bayiye gidip 225.000tl dese, kapora verseniz bile bu araç 1-2aya anca gelir. Kurda olacak oynamalar neticesinde araç çıplak fiyatı 130.000 olduğu an, satış fiyatı bir anda 276.000tl olur. 

Yani 225.000tl diye yola çıkıp, 276.000tl olarak bambaşka bir fiyata ulaşabilir. 

Diğer bir ihtimal comfortline içerisinden sürüş ve ışık konfor paketleri çıkarır, composition media 8" çıkarıp, mat beyaz renk getirip çıplak fiyatı 130.000 altında tutmaya çalışabilirler ancak bu da riskli. Çünkü bunları çıkardığınızda araç tamamen boş kalacak ve araç gelene kadar olur da euro zıplar ve yine üst dilim %80 e girerse, 276.000tl den hız sabitleyici, büyük media ekranı, ışık sensörü, karartmalı aynası olmayan araca kimse bakmaz. 

Siz yarın doğuştan bir comfortline fiyatı sorun bakalım, buradan yazın ne diyecekler. 

@tiesay hocam o fiyatlar eskidi (1 ay), son 1 ayda fiyatlar öyle arttiki, zaten 130 bin sinirindaydi, 130 bin lira 15000 euro bile yapmiyor, yani almanya kdv'si %19, buradan hesaplarsak

15000*1,19=17850 euro yapar, bu fiyata almanyada bile dsg comfort almanin mümkünati yok, türkiyede bence endip net fiyati 140 bin lira olur, buda 300 bin lira demek, olaki bir sekilde 130 bin lira altina düsürdü dogu oto, döviz artisiyla 1-2 ay sonra comfortta hikaye olur

Kabullenelim artik, golfte coooook lüx oldu bizim icin

Olan senelik 100.000 km yapan bana oldu eldekini 400.000 km kullanıcaz bu gidişle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vatandasin öyle bir derdi yooookkkkkkkkkk!!!!!! Biz dogru düzgün arabaya binmeyelim, yurtdisina gitmeyelim, siz basimizdakilerde bize uyacakasaniz, bizim gibi yasaycaksaniz eyvallahhhh!!!!

10 dakika önce, krym yazdı:

Vatandasin öyle bir derdi yooookkkkkkkkkk!!!!!! Biz dogru düzgün arbaya binmeyelim, yurtdisina gitmeyelim, siz basimizdakilerde bize uyacakasaniz, bizim gibi yasaycaksaniz eyvallahhhh!!!!

Çok doğru 1 lira 1 dolar olurmu 1 dolar 10 lira dese matematikle uyusur...

Hocam iyice siyasete giriyoruz boşverin bence buralarda keselim...:) 

Vatandaşın derdi buz dolabi doldurmak hakkat buz dolabi a101 den 1.500 lira civarında fullenio:)))

Biz elimizde ki araçları daha dayanıklı uzun vadede nasıl kulanabiliriz ona odaklanalim artık ne yapsak boş 

Restorasyon işlemlerine başlamalıyız biran öne benim aracım 102 bin civarında... 2014 

Şöyle 2020 tadına nasıl kavusturabirim acaba ??? 

Muhtemel 20 yıl daha bende bu araç nasıl yaparizda ilk günkü halini koruruz ve en önemlisi araç 2 milyon km yı sağlıklı nasıl yapar odak noktamız değişmeli yoksa grupta herkez isyan edecek :)))

Geri
Üst Alt