Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz !!!

Araç üstündeki fabrika çıkış ve şasiye işli sürüş konfor ve ışık paketlerine ek prim ödemediniz umarım.. 

@uranusgrey_golf

Firma olarak her firma ile kasko yaptırılmaz. IMM değerini kasko acentaları düşük fiyat çıksın diye 100.000 yapıyor şuan eski honda-ford araçlar bile 100.000 bandını geçti.

Sonrasında ön cam ve orjinal parça ibarelerinin kaskoda yazdığından emin olun.

Anahtar kayıp ücreti-İkame araç hizmeti gibi hizmetler tamamen size kalmış.

Ayrıca çok fazla dolu yağışı olan bir bölgedeyseniz DOLU HASARI tamiratının tam karşılandığından emin olun. 

Ben AXA sigorta tercih ettim kasko ismide "Axa Maximum" 250.000 teminat ile 1568TL çıktı 2020 Golf araca.
Hazine kaskolarda genişletilmiş ibaresi konması zorunluluğundan sonra axa normal kaskosunun adını maximum olarak değiştirdi.

Daha ucuz ve bazı teminatları istemeyen müşterileri için "tutumlu",sadece pert anında kaskosunun devreye girmesini istediği müşterileri için de "pert kasko" poliçesini çıkarttı.

Birçok şirket değişen müşteri isteklerine paralel olarak farklı ürünler çıkarmaya devam ediyor.
Belirttiğiniz gibi şirketler üzerinden ilerlemek her zaman doğru çözümler sunmuyor,önemli olan acente ve sigorta tekliflerinin dilini çözebilmek.

@tiesay 'ın belirttiği gibi araç üzerinde halihazırda var olan standart donanımların aksine opsiyonların eklenmesi hususu da olmalı tabi ki.

Şirketlerin çoğu donanım ekleme aralıklarını araç kasko bedelinin %10-20 aralığında olması koşuluyla teminat altına almaktadır.

@tiesay ödemedim. şaside ekli olanlara gerek yok dedi. benim ilk kaskom malesef önceki arabama 4 yıl bindim kaskosuz o nedenle indirimim %0 çıkıyor.

@uranusgrey_golf2020 ışık görüş paketli midline plus,

Araçların kasko değeri 3 aşağı 5 yukarı oluyor ve poliçede de rayiç bedel yazdığından fabrikadan geldiği anda üzerinde bulunan opsiyonlar şaside kayıtlı olduğundan ekstra prim ödemeye gerek yok.

Eksperler ile servisler iletişim halinde oluyorlar ve değer biçme işlemi tamamen eksperin elinde. Dolayısıyla telefon bağlantısı, navigasyon vs. aktif ettirdiniz diye sigortaya bildirmeye gerek yok. Olası bir pert durumunda zaten cam tavanlı mı led farlı mı bunlar kayıtta mevcut. Ancak sonradan taktırdığınız bir led stop, aksesuar vs. olursa ekletilebilir.

Işık görüş paketi dediğiniz zaten yarısı kodlama, bir iki parça kablo, ayna ve sensör. Liste fiyatı da bin küsur. 

@tiesay çok önemli bir konu olduğu için ana sayfada daimi gözükmesini istiyorum, çünkü bir araç, bir parça satışı değil.

Geri
Üst Alt