Covid-19

tüm arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyorum...  maalesef eninde sonunda hepimiz yakalanacağız... her nekadar dikkat etsekte çözüm hala yok bilemiyorum ne yapacağız hala insanlar maskesiz çıldırmamak elde değil...

@yusufacs

@Kysr038

Geçmiş olsun.

Evde karantina ???

Öğrenci Yurtları  boş değil mi ? Oraları niye kullanmıyorlar artık Yoksa hastaneler dolumu?

Uzaktan eğitlm

Uzaktan sağlık

uzAktan adalet
Teşekkür ederim Hocam.

Hastanede hizmet o kadar kötü ve saçma ki, yurda falan koysalar aç bırakırlar.

Babam pandemide yatıyor suyu küçük paketlerde çok çok az veriyorlarmış. Neden az deyince "bize bu kadar geliyor yakınlarınıza söyleyin getirsinler" denilmiş.

3 güne bir 20 lt su alıp götürüyorum. Annem de refekatçi kalıyor yanında su dayanmıyor malesef.

Suyu götürüp teslim ettiğim yer de covid testinin yapıldığı yer. Sağlıklı insan da covid olur çıkar...

Kimlere  yapıyorlar acaba bu 95 bin testi??? Aynı kişilere mi yapıyorlar die insan dönüyor...

%40 doğruluğu olan testleri...
Belirtilerin olması gerek, şüphe ile yada covidli ile temas oldum teste geldim derseniz yapmıyorlar.

Test için Ateş , öksürük , boğaz ağrısı , kas ağrısı , eklem ağrısı, halsizlik, ishal vb şikayetler olması gerekiyor. 

Daha önceki testte covid çıkmışsa aradan 14 gün geçince tekrar test isteniyor.

Yani testin büyük kısmı evet negatif çıkıyor, ama azımsanmayacak kısmı da pozitif. 

Yarım saat doktorun kapısında beklerken gözle gördüğüm 5 kişi covidli çıktı evde 14 gün istirahata yönlendirildiler. 

Teşekkür ederim.

Benim 2 sonuç da temiz çıktı bu arada.

Boğaz ve Burundan alınan sürüntü testini bekleyeceğim sadece. Bir Sürpriz çıkmazsa tabi

• Beğen
Tepkiler: SCC
Parayı veren düdüğü çalacak !!

Kanser ilaçları 10 bin liralar iken (demekki para konuşuyormuş)

Bu aşıyı ios  yada android marketin ücretsiz uygulamalar bölümünden free donwnload falan etmeyi düşünmüyoruz değil mi ?

Bu mikrobu ben üretmiş olsam (zaten bi tek üreten bulabilir aşıyı)

Şu an aşıya kaç $  biçeceğim hesabını yapıyor olurdum, (süreç uzadıkça fiyatta artıyor çaktırmadan doğal olarak)

Allah aşıyı al/satçıların eline düşürmesin razıyım 

5k olur 15k 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun. En yakın zamanda sağlığınıza kavuşmanızı temenni ederim. Acil şifalar.

Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim. Şuan ki durum Nisan Mayıs aylarındaki durumdan daha vahim bence. Gerçek sayıların da verildiğini asla düşünmüyorum

@yusufacs hocam çok geçmiş olsun.., Rabbim sizi ve ailenizi bir an önce sağlığınıza kavuştursun.. :masallah:

Acil şifalar diliyorum...

Hepinize çok geçmiş olsun. Hastalara acil şifalar dilerim. Kendinizi düşünmüyorsaniz, çevrenizi ailenizi düşünün. Allah hepimizi korusun. Bu illet maalesef çok bulaşıcı. Asansör kullanan arkadaşlara da site yönetimine baskı yapıp, uvc lamba taktirmalarini öneriyorum. Asansör ü dezenfekte ediyor ve en tehlikeli yerlerden biri asansör. Maskesiz kesinlikle binilmemeli. Uvc sadece asansör boş iken havayı temizliyor. 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Arkadaşlar herkese hayırlı forumlar kazasız belasız günler malesef 20.08.2020 hastanede yaptırdığım covid 19 testim pozitif cıktı şikayetim 3-4 gündür hiç bi şekilde tad ve koku alamamamla başlamıştı ne yersen yiyeyim miğdeme tatsız tutsuz giriyordu ve ne koklarsam kokliyayım kolonya limon nane parfüm hiç bi şeyin kokusunu alamıyordum malesef testim pozitif cıktı ve 14 gün evde karantina altına alındım hergün kendimi izolasyon ediyorum tuvaletlerimizi ayırdık ara ara baş ağrıları ve ara ara nefes darlanmaları oluyor 1-2 gündür koku ve tadı yavaş yavaş almaya başladım bugün koku ve tad eskisi gibi olmaya başladı %90 kadar fakat nefes darlanması arada olsa geliyor “bana bulaşmaz diye dışarda maskesini çenesinin altına indiren arkadaşlar yada umursayıp herkesle tokalaşan arkadaşlar lütfen dikkatli olalım bana bulaşmaz demeyelim ancak yaşayan bilir” lütfen herkes dışarda maskesini taksın inanın cok zorlu bi süreç şuan sabah akşam hap alarak geçiriyorum günlerimi evdeyim virüs hâlâ bitmiş değil.
Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. 

Önce tedbir, sonra tevekkül.

Hatırlatmanız için teşekkürler hocam.

Geri
Üst Alt