Covid-19

Medyada açıklanan rakamlarda bir gariplik var sanki Çankırıda hastanede çalışan bir sağlık personeli geçen gün 1 günde 19 kişinin vefat ettiğinden bahsetti. Çankırı nüfusu 85 bin ölen sayısı hadi 10 olsun 80 milyonluk ülkede nasıl 20-25 kişi vefatetti deniliyor anlam veremiyorum. Ayrıca kurumumda çalışan meslektaşlarımdan eşleri hastanede çalışan birçok kişi var doktor, hemşire, hasta bakıcı hepsi devlet ve özel hastanede yoğun bakımlarda hasta sayılarının çok olduğundan bahsediyor. Kurumumda vaka sayısı hergün artıyor, PTT Kargo 2 haftadır virüs nedeni ile hizmet veremiyor. Yetkililer neden sayıları az tutuyor anlam verilemiyor. 

@agacmalzeme ne yazikki aynı durum malatya da da ortaya çıktı 28 kişi vefat ederken korondan o gün türkiye geneli 18 denmiş...

Vaka sayıları çok düşük gösteriligine dair gerektiğinden fazla delil var 

E devlet üzerinden vefat sorgulama yapabiliyorduk 1 günde hangi ilde ne kadar kisi hangi sebepten dolayı vefat ettiğini görebiliyorduk ona bile kısıtlama geldi...

Amaç ne olabilir insan sorguladıgi zaman işin içinden çıkamıyor...

Geçmiş olsun kader arkadaşım :)  Düğün sektöründe çalışıyorum, düğünler kısıtlandı diye bir ton olaylar  çıkıyor geçtiğimiz hafta yaklaşık 4 5 farklı düğünde yarımşar saatlik işim olmuştu sonuç şu anda evde karantinadayım pozitifin 5.günü.. Gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Ben hiç maskemi indirmedim ve sosyal mesafeyi aşmadım ama malesef durum ortada.. 
Hocam çok geçmiş olsun., ağrınız sızınız var mı..? ilaç verdiler mi

Hocam çok geçmiş olsun., ağrınız sızınız var mı..? ilaç verdiler mi
Teşekkür ederim Üstad, bugün yanlış hesaplamadıysam 6.gün şu anda sadece nefes darlığı kaldı. Çok serii hareketlerde bulunamıyorum onu da atlatırsam heralde geçmiş olacak. En kötüsü ilk 3 gün geçti 39üstü ateş delice bir baş ağrısı ve yerimden kalkamayacağım kadar eklem ağrısı. 

Geçmiş olsun dileklerimin yanında bu zorlu surecte allah size sağlık sıhat ve sabir versin ailenize ve çevrenize lütfen çok dikkat edin...

Çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede eski sağlığınıza kavuşursunuz.

Böyle bir ortamda özel okul olunca bizde yüz yüze eğitime başladık maske ve siperlikle ders anlatıyorum çocuklar tedirgin bizler tedirgin umarım kısa sürede biter artık bu illet.
Üniversite sınavından bir gün sonra 29 Haziran'da yüz yüze eğitime başladık hocam. Özel okullar ve devlet okulları kapalıyken kurs merkezlerinin açık olmasi sadece bizim ülkemize özgü bir durum olsa gerek. Öğrenciler sadece ders esnasında birbirlerinden uzak duruyorlar teneffüslerde hep iç içeler. Allah yardımcımız olsun

çok geçmiş olsun. Allah şifa versin inşallah.

Geri
Üst Alt