Oto Yıkama

Bu iş  seans süresi ile alakalı
Ankara da su 4 lira (benim yıkadığım yer)
Ama ?
Arabayı yıkadıktan sonra gel bide kendine kese at , devamında kendin yıkan  yani süre uzun
2 liralık yerlerde askardeki muhabbetin aynısı dönüyor. Su hemen kesiliyor
Bizim piyade bölüğünde su süresi 70 saniye idi banyo günleri . Gelde yıkan?? 

Hocam sizin edebiyat ne değişik ya:) biraz gazeteci umur talu yu andırıyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sırf bu yüzden yaklaşık 3 senedir oto yıkamacıya gitmedim. Oraya vereceğim paraları ve bu durumu düşünerek kendime yıkama makinesi ve birçok çeşit detail ürünü aldım kendim yıkıyorum. Hem araç yüzeyi için daha sağlıklı oluyor hem daha temiz oluyor hem de şurayı yıkamacı kırdı burayı yıkamacı kavlattı durumum olmuyor. Tek sıkıntı yer ve zaman oluyor. Zaman konusunda da haftada bir gün spor yapıyor gibi düşünün :)

Var mi aramizda malzemesi ile ücretli yikama yapmak isteyen

Jantlar demir tozu ic dış ve motor yikama yapmak isteyen

Ucretini öderim

İstanbul Avrupa yakasi veya Anadolu yakası

@HONEY gel hocam  adiyamana iç dış ne var yok tertemiz yaparım + antepten sınırsız baklava ücret dersen bi sohbetin yeter :))) 
Yakında, ücretsiz yıkama noktaları diye başlık açılacak gibi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=11839]HONEY[/mention] gel hocam  adiyamana iç dış ne var yok tertemiz yaparım + antepten sınırsız baklava ücret dersen bi sohbetin yeter
)) 
Oooo supersin üstadım

Yola çıkayım simdiden ben 110 cuyum yarin aksam a varirim

Düşünmen bile yeter tesekkur ederim

6 yıldır aynı yer ve kişiye yıkatiyorum. Taşındım evime uzak olmasına rağmen gidiyorum. Avm de şirket aracımı dahi yikatmam. Benim gibi yıkama konusunda takıntılı olan varsa kendine böyle sabit bir yer bulmalı. 

Bez konusunda titiz olduğumdan dolayı arabamın içini bizzat siler temizlerim, dişini ise Benzinlikte kopuk su yapar silerim. Kesinlikle bez alın kendinize ve oto süpürgesi işinizi bu ikili görecektir. Tabi en zor kısım sizin işçiliğiniz ve zamanınız kolay gelsin.

Vallahi avrupa yakasında güzel yıkamacı tavsiyeniz varsa alırım ben de :) 

Avrupa yakası sultangazi yunusemre mahallesi isteyenlere özelden atarım. 

Merhaba Arkadaşlar,

Başlıkta net olarak belirttiğim gibi “Oto Yıkama” dan bıktığım noktalar belirtmek için açtım.

Öncelikle bu işin artık vasıfsız veya deynekçi diye tabir ettiğimiz kişi veya kişilerin elinde olduğu kanaatindeyim. Bir çoğu bana çok temiz yüzlü ve samimi gelmiyor.

En son başıma gelen ve genel olarak karşılaşmış olduğum birkaç soruna yada özensizliğe değineceğim. MarmaraPark avm’de bulunan car wax adlı oto yıkamaya aracımı götürdüm. Sadece iç-dış yıkatmak için. İç-dış fiyat 40 TL. Hemen abi cilalı yıkayalım bide sana güzel detaylı iç temizlik yapayım 100 TL dedi. İkisinin süresininde aynı olduğundan bahsetti. Yani diyor ki sen bana 40 versende 100 versende ben yıkar geçerim. Bu durum bir çok yıkamacıda başımıza gelir oldu artık. Yok abi cilalı yıkayalım yok abi şöyle edelim vs. durum böyle olunca standart iç-dış yıkama olayı basma kalıp olmaya başladı. Özensizce yıka geç mantığı. Keşke imkanım ve zamanım olsada kendim yıkayanilsem. 

Diğer yakındığım konular ise kauçuk yada halı paspaslardaki plastik geçmeleri bütün yıkamacılar takmamaya yemin etmişler resmen. Arabanın kapı döşemesine ve torpidosuna sıkılan ne olduğu belirsiz parlatıcılar. Sıkma kardeşim. Yada yapmadan önce sor. Mesela uzun yol sonrası aracımı yıkatırken çok dikkat ederim ön camın üst kısmındaki sineklerin vs. temiz yıkanmış olmasına. Her seferinde de teslim alırken hep vardır. 

Özetle arkadaşlar 50 TL  bile bence rakam ideal ama kaliteli işçilik kalmamış durumda. Emin ki 100 TL versemde yine bir kusur ve özensizlik çıkcak.

Yakarışımı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Saygılar.
Yarama bastınız hocam, işine saygı göstermeyen insandan her türlü yanlış beklenir. Buraya da yaz yaz bitmez.

Ben de "keşke" diyorum; keşke imkanım olsa da arabamı kendim yıkayabilsem. Hem kafam rahat olur, hem deşarj olurum.

Detay uygulamaları yapan bir yere yıkatıyordum bazen (bir önceki aracımı), fiyatı biraz tuzluydu ama araba daha geç kirleniyordu. Kullanılan malzemeler çok önemli gerçekten, fark hissediliyor.

Lakin rutin bir yıkama işlemine de 80-100 lira para veremem sürekli. Yine mecburen uygun fiyatlı yerlere gitmeye başladım ama yine çok seçici davranıyorum. Baştan ikazlarımı yapıyorum, isteklerimi söylüyorum, arabanın başında hiç ayrılmıyorum. :D

Yıkamanın takibini yapmak ve o stresi yaşamak beni araba yıkamaktan daha çok yoruyor ama yapacak bir şey yok. :)

Araç Yıkama Tarifi

- 19 lt boş damacana alınır içine iki ölçek sonax cilalı şampuan atılır ve evin banyosunda damacana 4/3 oranında sıcak su doldurularak çalkalanmak suretiyle bir taşım köpürtülür. 

- Sünger, kurulama havluları, cam sil ve boş kova alınarak en yakın benzinliğe gidilir. 

- 1 tl ile önce araca su tutulur sonra boş kovaya önceden Damacanada köpürtülen sıcak su dökülür ve sünger yardımı ile güzelce yıkanır

- bu arada jantlarınızıda jant temizleyici ile sprey sıkarak yıkama süresince temizlenmesini bekleyebilirsiniz. 
- köpüklenen araba 1 tl atılarak tekrar basınçlı su ile durulanır paspasları zaten çıkardık ve onlarıda yıkadık

- son olarak araba kurulanmak üzere uygun bir yere çekilir ve şarkılar söylerek uyuşuk uyuşuk kurulanır her detayına kadar silinir oynanır. 

ben şahsen böyle yapıyorum

İyi günler 

avmdeki yıkamacıların genel taktiğidir o, abi şunları şunları da yapalım ver 250tl, halbuki normalyıkama + uyduruk bi cila belki atar keyfi yoksa onu da atmaz. avm'ye ciddi kira veriyorlar, ve oranın ihalesi v.s. ciddi işler bu nedenle 30-40-50tllik yıkama istemezler.

avmlerde sakın aracınızı yıkamaya vermeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt