Oto Yıkama

@ycetin Hocam yorumlarınıza aynen katılıyorum .Eline bez hortup alan yıkamacı olmuş.Ben Bartın da yaşıyorum iyi denebilecek yerlere arabamı yıkattım ama her defasından sinirlenmiş şekilde arabamı teslim aldım.O yüzden ben de elimden geldiği kadar kendim temizliyorum,hem kafam rahat hem de param cebimde.Bigün bi oto yıkmacıya sitem ettim dedimki beni kızdırcaksın adam akılı bi oto yıkmacı açıcam hepiniz işsizi kalacaksınz diye.Bön bön baktım suratıma :)keyifli sürüşler..

@krym hocam benziklikteki köpükleirn asit değerleri yüksek ve arabanın boyasına zarar veriyor dikkatinize..

Aracımı kendim yıkar kendim cilalarım ayna gibi olur. Bezi şampuanı cilayı kendim alır yıkarım. Zaten aldığım malzemeler parasını çoktan çıkardı. 

İmkanı olan kendi yıkasın farkı görür zaten 

@34sileli ben de aynen üstad.En kaliteli bezleri kullanırım mikro fiber .Cilayı da yapıyorm tonyun marka

Şu benzinlikler de aracını yıkayan arkadaşlar , aracınıza yazık ediyorsunuz , benzinlikler de ki yıkama sularının %90ı kuyu suyu , köpüğü ise neredeyse sabun ve şampuan karışımı , fırçaları ise anlatmayayim isterseniz , aracınıza yazık etmeyin , güzel bir yıkama şampuanı ve sünger alarak aracınızı kendiniz yıkayın , ben hiç fırça kullanmam , yıkamacı tavsiyemi sorarsanız Beylikdüzün de yaşam vadisi vardır az üstünde beylik pazarı altında otopark da ksl yıkama var gidip deneyin , fırça kullanmadan yıkanıyor pişman olmazsınız !

En güzeli kesinlikle kendinizin yıkamasıdır, hafta sonu uzun yoldan geldim, dur dedim adam gibi bir yere götüreyim, cilalı yıkama yapalım. Maltepe sahilde Meguiars var, genelde güzel iş çıkartırlar, dedim express cila lı iç dış yıkama yapalım, hay hay dediler ve araç cillop gibi oldu ta ki kapıları açıp marşpiyerdeki kirleri görünceye kadar! 120 tl verip sonrasından ıslak mendil ile kapı içlerini silmek gibisi yok...

60? 70 ? 120 ? 

Bahnane aldatmacaları şu ? 

Abi erikli su kullanıyoruz ! 

14 yıl şu aracı kullandım 

2001/2015 (sıfır boya sıfır değisen son güne kadar)

Meguarsmış / şebeke /erikli/abant doğal kaynak suyuymuş hiçbirini hayatında görmedi.

Birde bu araç 2001 yılının boya teknolojisi ile üretilmiş bir araç (90 lar ve 2000 lerin tam başlarına kadar kaput tavan güneş yanığı hikayeleri fixdir özellikle corsa ve astralarda)

Kah benzinlik kah evin önünde yıkamayla 14 yılın sonunda yine kutupyıldızı gibi parlıyordu evin önünde son güne kadar. Sıfır mikron çürüme paslanma hiç bişey olmadı

Emektar 06 VB 167 almannnn astrası (legend kasa)

Screenshot_20200824-134327.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cengiz74 2015 e kadar Astra imiş, sonra Golf7/7,5

Moderatör tarafında düzenlendi:
60? 70 ? 120 ? 

Bahnane aldatmacaları şu ? 

Abi erikli su kullanıyoruz ! 

14 yıl şu aracı kullandım 

2001/2015 (sıfır boya sıfır değisen son güne kadar)

Meguarsmış / şebeke /erikli/abant doğal kaynak suyuymuş hiçbirini hayatında görmedi.

Birde bu araç 2001 yılının boya teknolojisi ile üretilmiş bir araç (90 lar ve 2000 lerin tam başlarına kadar kaput tavan güneş yanığı hikayeleri fixdir özellikle corsa ve astralarda)

Kah benzinlik kah evin önünde yıkamayla 14 yılın sonunda yine kutupyıldızı gibi parlıyordu evin önünde son güne kadar. Sıfır mikron çürüme paslanma hiç bişey olmadı

Emektar 06 VB 167 almannnn astrası (legend kasa)

Ekli dosyayı görüntüle 36874
Öz opel, hakiki opel, son opel...

En güzeli kesinlikle kendinizin yıkamasıdır, hafta sonu uzun yoldan geldim, dur dedim adam gibi bir yere götüreyim, cilalı yıkama yapalım. Maltepe sahilde Meguiars var, genelde güzel iş çıkartırlar, dedim express cila lı iç dış yıkama yapalım, hay hay dediler ve araç cillop gibi oldu ta ki kapıları açıp marşpiyerdeki kirleri görünceye kadar! 120 tl verip sonrasından ıslak mendil ile kapı içlerini silmek gibisi yok...
Yıkamasını bilmem de ortamı fena abi maltepe meguiars'ın. Ferrari'ler Porsche'lar bağdat caddesinin pitstop'u gibi mübarek  :sofor:

Bu iş  seans süresi ile alakalı

Ankara da su 4 lira (benim yıkadığım yer)

Ama ?

Arabayı yıkadıktan sonra gel bide kendine kese at , devamında kendin yıkan  yani süre uzun

2 liralık yerlerde askardeki muhabbetin aynısı dönüyor. Su hemen kesiliyor

Bizim piyade bölüğünde su süresi 70 saniye idi banyo günleri . Gelde yıkan?? 
Uzun olunca da sıkıntı 70 sn'ye de benzemez su geldikçe tutayım derken eli kolu ağrıtır

Yıkamasını bilmem de ortamı fena abi maltepe meguiars'ın. Ferrari'ler Porsche'lar bağdat caddesinin pitstop'u gibi mübarek  :sofor:
Buradanda muhalefetim bu işlere

Ferrariyi geçtim 

5.20 d bmw yide iç dış 60 a yıkıyorlar

Midline golfüfe 60 a yıkıyorlar.

Sanayide ki muhabbet dönmeli ???

Nasılmı 

İstanbuldaki arkadaşın kayda değer göçük hasarı var

En az 5-6 yerden ortalama fiyat işlem  başarı % si sordum?

Adamların telefonda ilk sorduğu soru

ABİ ARABA NE ?

yavvv volvo desem ?

Abi onlar isveç çeliği zor düzeliyor  x3 tarifesi var dese inancam

Yani sonuc 

Egea olursa x fiyat

Golf olursa 2x fiyat

Bmw olursa 3x fiyat

Maybach olursa 10 x fiyat

Arabaya göre tarife (sahibinin cebine göre fiyat ) fiyat teklif ediyorlar

Maslak göçük uzmanında karar kılındı (1750 ye yapılacak) bakalım sonuç ne olacak?

IMG_20200824_182741.png

Geri
Üst Alt