17" Madrid jant veya jant önerisi arıyorum

@Golf7654321 Ayni fikirdeyim, arabanin uzerinde geldiyse tamam ama extradan para verip alacaksam nereye dönsen gördüğün bi Jant'i almak bana da pek mantikli gelmemişti :)  Hem de görünüş olarak bana daha güzel geleni aldim, orjinalden de vazgeçmedim :)  

@frknyldrm hocam sizin özelinizde genel soruyorum. Aracım 1.2 golf şuan üzerinde hita var. Sizce dijona geçsem araç 1.2 olduğu için performans kaybı veya yakıt tüketim farkı oluşur mu acaba?  Şuan dijon bakıyorum ama hitalardanda memnunum kararsızım. 

@Muhammed12 Hocam ben de jant arayışına girmeden önce baya araştırdım bu konuyu , tabi genel olarak lastik kalitesi de önemli ama performans kaybı olmaz, yakıt tüketimi artar, konfor rahatsız etmeyecek düzeyde hafif azalır. Vardığım kanı bu.

@krym Dijona çok benziyor o jantlar hocam araçta farklı durucağını pek sanmam ama görmek gerek.

@forzaGilles Hocam bu kronik bir sorun mu yoksa kaldırımlara sürtme ya da janta bakmama gibi bir durumdan mı oluşuyor tam anlamadım. Diamond cut diye böyle olmamalı bir jant.

@CemK Üstad jantınızı çok beğendim :)  Nerden nasıl ne kadara temin ettiniz ufak bir bilgilendirme verebilir misiniz bana :)  
Madrid 'e özel kronik bir sorun mu onu bilmiyorum., bunu @Utku Lekesiz hocamızın cevaplaması daha doğru olur.,

"Markadan bağımsız" genel itibariyle konuşacak olursak elmas kesimli jantlarda böyle sorunlar olduğu duymuştum.. genelde bu tip jantlarda krom bölgeleri atma-dökülme veya çıkmayan izler olabiliyor., belki kullanıcı hatası veya kullanılan yıkama köpüğü kaynaklı olabilir.,

Ayrıca bu tip jantlarda çizik vuruk olduğunda tamiratı da zor oluyor

@frknyldrm hocam sizin özelinizde genel soruyorum. Aracım 1.2 golf şuan üzerinde hita var. Sizce dijona geçsem araç 1.2 olduğu için performans kaybı veya yakıt tüketim farkı oluşur mu acaba?  Şuan dijon bakıyorum ama hitalardanda memnunum kararsızım. 
Hocam benim aracım 1.6 tdi, ben performans ve yakıtta belirgin bir fark hissetmedim ama lastikler 2 cm genişlediği için araba patinaja belirgin bir şekilde daha az düşüyor.

Hitadan Dijona geçtiğim için pişman değilim, yine olsa yine yaparım. :)

Hocam hayırlısı olsun inşallah güzel bir takım bulabilirsiniz. Ben de 2. El almıştım madridleri kışlık lastiklerle kullanmak için. Diger konuda belirtilen korozyon durumu 1-2 sinde mevcut. Yazlıklarda dijon kullandığım için biraz farklı olsun diye almıştım madridleri iyi ki de almışım. Bakımını güzel yapıp, jant için özel olarak üretilen wax lardan veya seramik kaplamalardan alıp uygularsanız en azından korozyonun ilerlemesini durdurup, mevcut durumuyla kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Güzel şöyle birkaç foto bırakayım :) en korozyonu ve çiziği olmayan jant buydu :)

20200717_205328.jpg

20200717_203330.jpg

20200717_205342.jpg

20200606_105429.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün servisi aradım merak ettim madrid jantı ne kadara veriyorlarmış diye ; jant kapağı hariç madrid jant adedi 4720 liraymış :)  Adama hocam set fiyatı mı diye sordum bi de yok tek dedi :)  Diyemedim o paraya öküz alınır diye.

Spielberg jant 17si çıkmış arıcıoğlundan. Nasıl sizce?

2B9CA34F-5FD1-423D-B72D-4D0A889A4957.jpeg

FE1892FE-1E0F-41D1-92AB-B3020F1BA8EB.jpeg

Geri
Üst Alt