Disk ve Balata seçimi

Benim on balataları bugün kontrol ettim çok ilginç geldi balatanın on kısmı olduğu gibi duruyor iç kısmı bitmiş...??? 

İlk defa başıma geliyor sanırım bende disk fren değiştirmek zorundayim balata normal azalmamasi iç kısımdan bitmesi demek diskin problemli olduğunu gösteriyor sanırım...

Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim konudan edinmiş olduğum bilgiye göre serviste degistirmeye karar verdim yarın bi foyat alıcam...

Yada ankara ferodo bayisinden ostim den sipariş vericem fakat iyi bir usta bulmam gerekecek...

İnş servis saçma sapan fiyat söylemez 

Yedek parçalara da zam geldi ama yarın zibuzu indirimli fiyat alacağım bakalım ne diyecekler...

@AuralPsynapse ATE marka disk ve balata icin fiyat ve nereden alindigina dair bilgi paylasabilirmisiz.
Otosupermarket.com adresinden sipariş vermiştim. Şubat ayı performans ön diskler (288mm) + seramik ön balata takımı 1300 liraya mal oldu. Araçta yazılım vs gibi uygulamalar da olduğu için güzel durma performansı veriyor. Ötme vs gibi bir sorun ile de karşılaşmadım.

@15221 @10ur @golfiano @Ceterus06 @ycetin @thelordof  Dışardan alacağınız Ferodo, TRW, Brembo, Textar, Bosch, SWB, Jurid, Valeo, Delphi vs.. bu bilindik markaların dış piyasaya ürettiği fren diski ve balataları ile VW'ye ürettiği (orjinal fren parçaları) arasında çok ciddi kalite farkı olur., Neredeyse tamamı Çin 'de veya 3. dünya ülkelerinde üretiliyor.,

Atıyorum orjinal bir fren diski için araç üreticisi güvenlik ve kalite anlamında (en az 50 kriteri sağlamalı diye) diski üretecek firmaya şart koşuyorsa.,

Bu firmalar dış piyasaya üretim yaparken bu 50 kriterin yarısını bile sağlayacak kalitede ürün üretmiyorlar..

Orjinal balatanın kalite standartları karşılıyan (orjinal kalitesinde) sadece Ate markası var.,

Ate ister dış piyasaya üretsin, isterse de araç üreticisine orjinal yedek parça üretsin., farketmeksizin aynı kalitede tek tip üretim yapıyor., Fakat yukarda saydığım diğer bilindik markalarda durum farklı dış piyasaya ürettiklerinin malesef tamamı çöp.., Vatandaş kaliteli parça aldım diye sevinirken aslında kalitesi düşük ürün aldığının farkında değil.,

Sanayideki yedek parçacılar durumun farkında tabii., ama neden söylesin ki peynir ekmek gibi satıyor :((

Balata ve fren diski satın alırken., orjinal yedek parça (eko seri olmayan) veya Ate 'den şaşmayın.,

Piyasada Ferodo 'nun (ingiltere üretimi olan) balataları olduğu söyleniyor., kullanmadığım için kalitesi hakkında yorum yapmam yanlış olur..

@Mmt0634 serviste değiştirirseniz dikkat etmeniz gereken; serviste orjinal yedek parça ve (eko seri orjinal yedek parça) olmak üzere 2 tip yedek parça oluyor., eko seri kalitesi ve ömrü daha düşük tutulmuş ürünler oluyor., eko seri almanızı önermem., Servisten alırsanız veya değiştirirseniz eko seri istemiyorum diye özellikle belirtiniz., kendinizde yedek parçanın kutusu üzerinde yazan parça kodundan veya fatura üzerinden öğrenebilirsiniz., eko seri yedek parçalar JZW kodu ile başlıyor.. :) Zamanı geldiyse fren hidroliği değişimini unutmayın., fren hidroliği en az disk ve balata kadar önemli bir konu.. balatalar neden düzensiz aşınmış...?? sebebi nedir kontrol etmelerini söyleyiniz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
ferodo balata aldım ön arkaya arada ötüyor arada ötmüyor. orjinali ferodo idi. fark bariz belli oluyor ses konusunda

Ben de bu sene değil ama seneye nasip olırsa ate disk ve balata; alt takım burç ve rulman işlerine gireceğim. O kadar ses geliyor ki alt takımdan artık arabayı satma derecesine getirdi beni. 2 kez serviste yağlatmama rağmen sesler yine çıkıyor. En son değişeceğim; kısa sürede çıkarsa ses satacağım aracı. Bıkkınlık verdi. Disklerde de spor diskleri düşünüyorum. Malum 17den 18 “ geçtik. Çap küçük olunca ısınma fazla oluyor. Daha spor bir disk daha iyi performans verir diye düşünüyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@cengiz74  Merhaba hocam, epeydir uğramıyordum foruma daha yeni gördüm mesajınızı. Yukarıda belirttiğim gibi otosupermarket.com dan aldım ürünleri. Spor ön diskler ve seramik balata takımı almıştım. Neredeyse 1 sene oldu. Kullanım olarak cidden çok memnunum. Hem fren mesafem daha kısaldı hem de daha güven verir hale geldi. Umarım işinize yarar, kafanıza takılan konularda yardımcı olabilirim. Saygılar.

@15221 Konya da disk fabrikasında altı ay kadar çalıştım Almanyaya mercedes bmw diskleri çıkartırdık markaya çok takılmayın derim bunu demek gidin en ucuz olanını alın demek değil ortalama ayar da bişeye bakın en kötü gidin Bosch alın

bosch disk trw balata kullanıyorum çok memnunum.

@AuralPsynapse ATE marka disk ve balata icin fiyat ve nereden alindigina dair bilgi paylasabilirmisiz.
Merhabalar. Biraz geç oldu cevap için ama biz ATE'nin Türkiye Distribütörüyüz. İzinsiz reklam olmasın diye yazmıyorum genelde forum içerisinde. www.otosupermarket.com bizim sitemiz. 0543 428 92 24 numaralı whatsapp hattından da sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

@adlig 

Hojam ,,

Şu an satışını yaptığınız ate balatalar ??(vw golf için mesela)

Üzerlerinde made in .......  Hangi ülke üretimi yazıyor ??

Geri
Üst Alt