Bagaj havuzundaki kaynak

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Merhaba bugün temizlik yaparken bagaj havuzunda her iki tarafta da havuza ek olarak yapılmış yama tarzı bir şeylere rastladım bunlar ne olabilir acaba?

IMG_20200709_121225.jpg

@bf417 titresimi azaltıcı malzeme olabilir mi?

Hocam bunlar yalıtım yapılmış yerler @Unclaimed hocamın dediği gibi.

Şu videoda da açıkça görebilirsiniz. Belli başlı yerlerde mevcut.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Buna yalıtım diyemeyiz. Bu titreşimi azaltıcı malzemedir. Yalıtım dışarıdan gelecek sesleri azaltmak içindir.(Yukarıdaki videoda yapılmış uygulama yalıtımdır)

@bf417 titresimi azaltıcı malzeme olabilir mi?
Evet bu sayede kabin içi sesi bir nebze azaltmış olabilirler.

Bilgilendirme için teşekkürler. @AhmetCakmak @Unclaimed @ogzogz videodaki yalıtım uygulaması öncesi ve sonrası dB ölçümü yapılsaymış belki  ben de bu işe girişebilirdim. Tdi manuel 110dan sonra çok bağırıyor adeta 6.vitesi istiyor. Tabi satıp 1.5 tsi almak en mantıklısı😬

Bilgilendirme için teşekkürler. @AhmetCakmak @Unclaimed @ogzogz videodaki yalıtım uygulaması öncesi ve sonrası dB ölçümü yapılsaymış belki  ben de bu işe girişebilirdim. Tdi manuel 110dan sonra çok bağırıyor adeta 6.vitesi istiyor. Tabi satıp 1.5 tsi almak en mantıklısı😬
2.0 tsi olsun egzosdan bağırsın  :sofor:

@mehmetmert hocam Leon aracına daha yeni yalıtımlar yapmıştı ve sanırım db ölçümü de yaptı. Videoyu henüz izleyemedim ama paylaşayım. :)  

110 luk Tdi Dsg de aynı hocam 7.vites 2 bin devirde 110 yapıyor :) Arkadaşın astra K cdti 6.vites 2 bin devirde 125 yapıyordu bizim arabalara göre baya iyiydi son vites oranı. 

@AhmetCakmak hocam paylaşım için teşekkür ederim videodaki arkadaşa mesaj ta attım hep benim de yapmak istediğim bişyidi bu.İNşalah malzeme tedarik edince yapıcam

@cengiz74 A.s   evet kendim  uyguladım.

-2  Kutu standart CTK  (1 Kutudan 16 plaka çıkıyor. 37x50cm ebatında ) 2mm 2 Katman ( Yaklaşık 30 plaka gitti kapılar iç dış full yalıtımlı. 

- 4  Adet ctk sandwic  ( Yakıt deposu üstü  pompa ve yakıt dalga sesi kesildi. 5MM kalınlık ) 3 Katman

- 1 kutu Sound magus çamurluk üstü 4 mm /  2 adet çıkıyor çamurluk üstüne içerden ( NK-2 PAKET İÇERİĞİNDE 46CM *80CM 2 tabaka bulunur)

Ön  teker içleri ve tavanada uygulamayı planlıyorum.  

Ankara ctk anıl bey yardımcı olacaktır.  554 964 27 53 

Geri
Üst Alt