Lastik ömrü hakkında

[mention=11839]HONEY[/mention] ne demek borcumuz varsa gereğini yerine getiririz [emoji846][emoji106]
Haha sagol hocam

Borç demiyelim

Güccük bir ceza

Yakinda tahsilata gelirim

@bf417 aslinda beni o catlaklar korkuttu dis derinligi daha goturur gibi ama catlaklar sikinti bide bazen colukcocuk yokken otobanda gazada gelmiom degil bakalim arayistayim 

@ogzogz rotasyon yapmistim 28binkm de on ile arka tekerleri.aslinda sirf lastik icin janti bile satmayi dusunmustum.ilk gordugumde cok sasirmistim jant ve lastigi bence gereksiz lüx bide extra agirlik araba icin.muhtemelen o bagajdaki 2015 tarihli lastigi kullanicam.
Arkadaşlar 2-3 kere özellikle söylemişler., stepnedeki lastiği kullanmamanızı önermişler.,

Buradaki sıkıntı siz yedek lastiği aracı aldıktan 1-2 yıl içinde değerlendirmek isteseydiniz o zaman hiç sıkıntı olmazdı ancak 5 sene boyunca yatmış lastiği alıp kullanmaya kalkarsanız işte o zaman tehlikeli bir iş yapmış olursunuz.,

5 sene boyunca yatan bir lastikte kordları ve telleri artık eskisi gibi olmaz., 1 lastikten tasarruf edicem derken diğer taraftan risk almış olursunuz., çocuklar için daha temkinli kullandığınızı söylüyorsunuz fakat diğer taraftan tek lastikten tasarruf için risk almaya değer mi bence değmez..

O bagajdaki lastiğin bu saatten sonra tek bir amaca hizmet edebilir., lastiğiniz patladığında sizi yarı yolda bırakmamak hepsi bu.., o lastikten başka bişey beklemeyin., gerekirse daha ucuz ekonomik lastik alın ama o lastiği kullanmayın..!!

Arkadaşlar 2-3 kere özellikle söylemişler., stepnedeki lastiği kullanmamanızı önermişler.,

Buradaki sıkıntı siz yedek lastiği aracı aldıktan 1-2 yıl içinde değerlendirmek isteseydiniz o zaman hiç sıkıntı olmazdı ancak 5 sene boyunca yatmış lastiği alıp kullanmaya kalkarsanız işte o zaman tehlikeli bir iş yapmış olursunuz.,

5 sene boyunca yatan bir lastikte kordları ve telleri artık eskisi gibi olmaz., 1 lastikten tasarruf edicem derken diğer taraftan risk almış olursunuz., çocuklar için daha temkinli kullandığınızı söylüyorsunuz fakat diğer taraftan tek lastikten tasarruf için risk almaya değer mi bence değmez..

O bagajdaki lastiğin bu saatten sonra tek bir amaca hizmet edebilir., lastiğiniz patladığında sizi yarı yolda bırakmamak hepsi bu.., o lastikten başka bişey beklemeyin., gerekirse daha ucuz ekonomik lastik alın ama o lastiği kullanmayın..!!
Aracım 1.5 yaşındayken yaklaşık 27 28 bin km civarlarındayken sağ ön lastiği yanaktan yarmıştım. Aracım fabrikadan 4 mevsim lastikle geldiği için zor bulunan bir modeldi hem Xl yanak hem de goodyear vector 4seasons gen1 yani o zamanlar gen2 bulunuyordu ama gen2 ile gen1 ismi hariç birbirine benzemiyor :) Stepnedeki 4 mevsimi sağ arkaya takıp eski aracımızdan çıkan bir lastiği de stepneye taktım. @41HU367 hocamın lastikler zaten bitmiş, 4 tane 0 lastik alıp keyiflice aracını sürmesi lazım. 

@bf417 aslinda beni o catlaklar korkuttu dis derinligi daha goturur gibi ama catlaklar sikinti bide bazen colukcocuk yokken otobanda gazada gelmiom degil bakalim arayistayim 
Yerinizde olsam stepneye dokunmazdım. Daha doğrusu basınçlarını kontrol edip tekrar yerine koyardım. Artık 5 yıldan sonra o lastik sertleşmiştir, yata yata eskimiştir sıcak soğuk vs. Lastiklerinizle de yerinizde olsam otoban hız limiti olan 120’yi geçmezdim ne olur ne olmaz. Şu pandemi günlerinde çok kullanmıyorsanız ayda max. 300-500 km yapıyorsanız kışlıkları takana kadar(kasıma kadar) İdare eder gibiler ama lastikleri iyice incelemek şart içi dışı Yanakları tabanları vs. Ekimden sonra artık vedalaşabilirsiniz. 

Geri
Üst Alt