DSG aracınız ile kaç kilometredesiniz

Galiba forumda bu kadar kısa sürede benim kadar km yapan yok sanırım ;)

53.892 km bugün itibarı ile.

1.4 Tsi 125 hp Dsg Bluemotion Highline 

2016/3

Ekli dosyayı görüntüle 11199
2015/8 dsg. 1.4 125tsi  highline 

Km 64.000

23binkm si  lpg ile yapıldı.

Dsg de yokuşlarda üst vitese geçerken ıslık sesi gelmekle beraber başka problemi bulunmuyor , 

Şu anki yakıt sarfiyatı kilometrede  21.5krş :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

25bin km'deyim bakalım ne zaman patlıcak DSG :)

bomba gibi bekliyoz pimini çektik bakalım kritik değerlere yaklaştık. 

Düzenleme: 22Şubat 2016 çıkışlı. 2016 Kasım ayına kadar 22 bin KM yaptım. Şu anda 25bin küsüratı hatırlamıyorum. Gene burdan takip ederim patladığında. :)
Hocam ben de 23000 km'ye geldim, Aracım 2015 Aralık çıkışlı, bu kavramanın patlama konusunda bilgi verebilir misiniz? DSG'nin kronik bir sorunu mu var bu km'lerde?  

Hocam ben de 23000 km'ye geldim, Aracım 2015 Aralık çıkışlı, bu kavramanın patlama konusunda bilgi verebilir misiniz? DSG'nin kronik bir sorunu mu var bu km'lerde?  
Merhabalar @OnurJZ389 ,

Forumda izleyebildiğim kadarıyla DSG patlamasıyla ilgili herhangi bir haber okuduğumu hatırlamıyorum,ama sizin ve diğer benzeri yorumlardan anladığım üzere  genel olarak varsayımlar,olasıklar üzerine yapılan yorumlar var.

Ben aracımı 06/03/2016 tarihinde teslima aldım ve non stop 54.000 km yol katettim.

Bu arada aracım 1.4 tsı 125 hp Dsg Highline,şükürler olsun ufak tefek sorunlar dışında herhangi olumsuz birşey yaşamadım DSG 10 numara 5 yıldız,

Sadece biraz daha özen ve şefkatli davranmak gerekiyor bence hepsi bu :)

Kalın sağlıcakla ?

Merhabalar [mention=1591]OnurJZ389[/mention] ,
Forumda izleyebildiğim kadarıyla DSG patlamasıyla ilgili herhangi bir haber okuduğumu hatırlamıyorum,ama sizin ve diğer benzeri yorumlardan anladığım üzere  genel olarak varsayımlar,olasıklar üzerine yapılan yorumlar var.
Ben aracımı 06/03/2016 tarihinde teslima aldım ve non stop 54.000 km yol katettim.
Bu arada aracım 1.4 tsı 125 hp Dsg Highline,şükürler olsun ufak tefek sorunlar dışında herhangi olumsuz birşey yaşamadım DSG 10 numara 5 yıldız,
Sadece biraz daha özen ve şefkatli davranmak gerekiyor bence hepsi bu [emoji4]
Kalın sağlıcakla ?
Hocam sizin kavrama değişmişti yanılmıyorsam ? Kaç km de değişti?

Hocam sizin kavrama değişmişti yanılmıyorsam ? Kaç km de değişti?
İyi akşamlar @ansolak Ahmet hocam,

Hatırladığınız olay 5 veya 6 bin km civarı olmuştu ama aracın yolda kalması veya "şanzıman patlaması" gibi bir olay değildi sadece dur kalk esnasında çok ince derinden gelen bir miyavlamaya benzer bir sesti ve akabinde tabikide hemen servise götürüp teşhis ve tedavi konusunda girişimde bulundum ;)  öğle vakti gibi bıraktım aracı servise ertesi gün aynı saatlerde aldığımı hatırlıyorum.

Bana ifade ettikleri şekliyle,eski nesil kavramalarda bu tür olumsuzlukların olduğu,ama yeni güncellenen kavrama ile bu olumsuzluğun önüne geçildiği yönünde oldu.

Ne demiş Orhan baba hatasız kul olmaz,hatamla sev beni :)  

Bende kendi adıma öyle seviyorum Golfümü ;)  

Mutlu hafta sonları dilerim.

Sevgiyle kalın.

Merhabalar @OnurJZ389 ,

Kalın sağlıcakla ?
Adnan hocam maşallah, forumdaki en çok KM yapan araç sizinki galiba.

İyi akşamlar @yer_ucagi_34 hocam,

Tam olarak durum nedir bilemiyorum ama bir yılda benzinli bir araçla bu kadar yol yapan herhangi bir kardeşimiz yok gibi :)
İyi akşamlar hocam.

Dizel Amarok ile bir yılda 100.000 yapan tanıdığım var ama, benzinli araçla bu kadar KM yapan ilk kez görüyorum. &:

Gün Batımı Kızılı da ateş ediyor. 8D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yok hocam ya. Farklı yerlerde bazı Anti-VAG'cıların kullandığı bir tabir bu. Özellikle 2015'te Euro 6 geçişinden itibaren bayağı gelişti DSG'ler. O zamandan sonra çıkanlar bayağı sorunsuz. Ayrıca Volkswagen yakın zamanda, Autostadt Wolfsburg'a sadece DSG için ayrı bir fabrika kurdu.

DSG'nin 6-7 farklı çeşidi bulunmakta. Golf'lerde bulunan DQ200 Kodlu Kuru Kavrama, 250nm Tork'a kadar dayanıklı olan DSG türü.

1.2 TSI 110 PS 175 Tork, 1.4 TSI 125 PS ise 200 Tork. Bu motorlar için DSG bu tork değerlerini rahatlıkla kaldırıyor 250nm'ye kadar dayanıklı çünkü.

Fakat 1.6 TDI ve 1.4 TSI ACT motorlar 250nm Tork olduğundan Tork değeri tam sınırda oluyor. Bu da şanzımanda ısınma gibi durumlar oluşturabilir.

Passat'ın da aynı motorlarında durum aynı.

Yok hocam ya. Farklı yerlerde bazı Anti-VAG'cıların kullandığı bir tabir bu. Özellikle 2015'te Euro 6 geçişinden itibaren bayağı gelişti DSG'ler. O zamandan sonra çıkanlar bayağı sorunsuz. Ayrıca Volkswagen yakın zamanda, Autostadt Wolfsburg'a sadece DSG için ayrı bir fabrika kurdu.

DSG'nin 6-7 farklı çeşidi bulunmakta. Golf'lerde bulunan DQ200 Kodlu Kuru Kavrama, 250nm Tork'a kadar dayanıklı olan DSG türü.

1.2 TSI 110 PS 175 Tork, 1.4 TSI 125 PS ise 200 Tork. Bu motorlar için DSG bu tork değerlerini rahatlıkla kaldırıyor 250nm'ye kadar dayanıklı çünkü.

Fakat 1.6 TDI ve 1.4 TSI ACT motorlar 250nm Tork olduğundan Tork değeri tam sınırda oluyor. Bu da şanzımanda ısınma gibi durumlar oluşturabilir.

Passat'ın da aynı motorlarında durum aynı.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Merhabalar @OnurJZ389 ,

Kalın sağlıcakla ?
Bilgilendirme için teşekkürler Hocam,

İyi haftalar.

Merhabalar,

Uzun süredir forumu misafir olarak takip ediyorum ve bir çoğunuzun değerli fikirlerinden oldukça faydalandım. 1.2 Manuel comfortline aracımızı satıp, 1.2 comfortline Dsg olanını satın aldık kısmetse Ocağın ilk haftası teslim alacağız. Konuya gelecek olursam, baktım böyle bir konu yok. Kafasında benim gibi dsg soru işareti olanlar için faydalı olabilir diye düşündüm. Dsg kullanıcıları kaç kilometredir sorunsuz kullanıyorlar araçlarını paylaşabilirlerse bizler de dsg ön yargılarımızdan kolayca kurtuluruz :)
dsg biraz şans işi okarak görüyorum ben :)  bende 1.4 tsi dsg var 82 binde bi sorun yaşamadım çok şükür ;)

Bazılarınızın bildiği gibi hızlanırken kademeli devir yükselmesi ve bu esnada hafif silkeleme mevcuttu aracımda. Ve bu durum 3bin km den beri vardı.

10250 km de Kavrama değişti, sağolsun Aydoğanlar servisindeki Cengizhan usta çok yardımcı oldu.

Sorunum çözüldü yağ gibi gidiyor şu anda.

Bazılarınızın bildiği gibi hızlanırken kademeli devir yükselmesi ve bu esnada hafif silkeleme mevcuttu aracımda. Ve bu durum 3bin km den beri vardı.

10250 km de Kavrama değişti, sağolsun Aydoğanlar servisindeki Cengizhan usta çok yardımcı oldu.

Sorunum çözüldü yağ gibi gidiyor şu anda.
Gecmis olsun, nice sorunsuz km ler ins.

Geri
Üst Alt