DSG aracınız ile kaç kilometredesiniz

Bazılarınızın bildiği gibi hızlanırken kademeli devir yükselmesi ve bu esnada hafif silkeleme mevcuttu aracımda. Ve bu durum 3bin km den beri vardı.

10250 km de Kavrama değişti, sağolsun Aydoğanlar servisindeki Cengizhan usta çok yardımcı oldu.

Sorunum çözüldü yağ gibi gidiyor şu anda.
Geçmiş olsun Değerli Hocam 

Ben Yeti'yi 50k larda aldım. Aldığımda kavrama ve mekatronik sanırım 40 binlerde değişmiş (faturasındaki km yi tam hatırlamıyorum). Bir seneyi aşkın kullanmaktayım, 60k ları geçti, bir sorun görünmemekte birlikte, son bir iki aydır giderken herhangi bir sorun yokken duruşlarda tam duracakken sanki kavrama ayırmayıp, manuelde debriyaja basmakta geç kalınca stop etme durumu gibi motor stop ediyor. Bu durum, durmadan önce daha hareket halindeyken vitesi boşa alsam da oluyo ve motor sıcakken oluyor. Bu durumu her daim yapmamakta yaptığın zamanlarda durduğu yerde boşta az gaz verip bıraksam da devir 1300 lere çıkıp birden rolanti devrinin altına düşüp stop ediyor. Henüz servise götüremedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben Yeti'yi 50k larda aldım. Aldığımda kavrama ve mekatronik sanırım 40 binlerde değişmiş (faturasındaki km yi tam hatırlamıyorum). Bir seneyi aşkın kullanmaktayım, 60k ları geçti, bir sorun görünmemekte birlikte, son bir iki aydır giderken herhangi bir sorun yokken duruşlarda tam duracakken sanki kavrama ayırmayıp, manuelde debriyaja basmakta geç kalınca stop etme durumu gibi motor stop ediyor. Bu durum, durmadan önce daha hareket halindeyken vitesi boşa alsam da oluyo ve motor sıcakken oluyor. Bu durumu her daim yapmamakta yaptığın zamanlarda durduğu yerde boşta az gaz verip bıraksam da devir 1300 lere çıkıp birden rolanti devrinin altına düşüp stop ediyor. Henüz servise götüremedim.
Servise gitmekte geç kalmayın bence. 

Merhaba benim araç 2012 sonu highline Golf7 

şu anda 35000 km.de şimdilik bir sorun yok dsg’de

2015 Aralık çıkışlı 24000 km de sıkıntı yok şimdilik.

1.2 tsi mp. 80 bine dayandım, anahtar değmedi şükür. 

Okuduktan sonra Maşallah diyin nolur   :)

Merhabalar,

Uzun süredir forumu misafir olarak takip ediyorum ve bir çoğunuzun değerli fikirlerinden oldukça faydalandım. 1.2 Manuel comfortline aracımızı satıp, 1.2 comfortline Dsg olanını satın aldık kısmetse Ocağın ilk haftası teslim alacağız. Konuya gelecek olursam, baktım böyle bir konu yok. Kafasında benim gibi dsg soru işareti olanlar için faydalı olabilir diye düşündüm. Dsg kullanıcıları kaç kilometredir sorunsuz kullanıyorlar araçlarını paylaşabilirlerse bizler de dsg ön yargılarımızdan kolayca kurtuluruz
Temmuz 2018- 10.100 KM'de Araç tam durmadan vites değiştirmeyin ve park ederken kurallara uyarak park edin.

1.6 TDI 2014 dsg comfortline 108.000

2018 1.6 tdi daha 800 km bence dsgnin cok avantajını göreceksin ben daha 800 km yaptım ama tadından yenmiyo dsgli olmak karayollarında bence ayrıcalıktır tadını cıkar bak keyfine 

Geri
Üst Alt