Jump to content

Clonare

Golf 7 lastik tercihi

Recommended Posts

Arkadaslar merhaba 2016 model 1.4 tsi golfumun lastik omru galiba bitti

yaklasik 55 60 bin km yol aldim, bu sabah hafif bir patinaj cekti , asfalt lastigin kosesine geldi galiba yirtilma olmus.

20200629_102636.jpg

20200629_102723.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, Ahmet ARIKAN yazdı:

yaklasik 55 60 bin km yol aldim, bu sabah hafif bir patinaj cekti , asfalt lastigin kosesine geldi galiba yirtilma olmus.

20200629_102636.jpg

20200629_102723.jpg

Hocam lastik yerine dualarla sadakalarla gidiyormuş aracınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Ahmet ARIKAN yazdı:

20200629_102636.jpg

20200629_102723.jpg

Bu lastik hasar yüzünden yırtılma olmasaydı bile çöp olmuş., lastik neredeyse kabak halde., desen falan kalmamış..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

istanbul da    vehbi koç müzesinde sergilenecek LASTİK ! 

Lastiğin DİŞLERİ dökülmüş , alltan yeni süt dişleri çıkıyor baksanıza 

yavvvvv ???????? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Ahmet ARIKAN yazdı:

Aracta durban jant var ben daha konforlu olsjn diye yanagi daha genis lastik almak istiyorum, sizce yanak kac olmali conti prem conti 6 almayk dusunuyorum.

Aynı ebatta yani 225 40 18 tercih edilmeli. 225 45 18 düşünüyorsanız %3 limitini aşacağından, olumuzluklarla karşılaşılmaması için tavsiye edilmez. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ahmet ARIKAN yazdı:

@ogzogz %3 limiti nedir hocam

Orjinal lastik ebatıyla değiştirmek istediğiniz ebat arasındaki fark.

Yani düşündüğünüz lastik daha geniş çap olacağından sürtme, hız farkı(göstergedeki hızda farklılık) gibi birçok ölçü sonucu farkın  ± %3 aralığı kabul edilebilir değerdir.

Ha olmaz diye bişey yok takılır ancak araç üreticisi ve lastik üreticilerinin tavsiyesi bu aralık dışını tavsiye etmez. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ahmet ARIKAN Lastik ? DUNLOP sanırım ?

Ben şimdi kış lastiği hic takmadan non stop net  55 bin yaptığım BRİÇSTONEları burada teşhir etsem

Demekki ? 

Forum üyeleri ?

Bi + 50 bin daha gider derler? 

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Savatage bizim briçstonelara bişey olmuyor hocam. benimde 37500 de lastikler çıkar sil sıfır diye sat :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Savatage yazdı:

Lastik ? DUNLOP sanırım ?

Ben şimdi kış lastiği hic takmadan non stop net  55 bin yaptığım BRİÇSTONEları burada teşhir etsem

Demekki ? 

Forum üyeleri ?

Bi + 50 bin daha gider derler? 

80binlik bridgestone turanza, 80bin kere maşşalah ama 2 gün önce talihsiz bir çivi batması nedeniyle sizlere ömür. 

Fren mesafesi 100kmde en az 10 mt fazla grantili.

Screenshot_2019-08-01-13-20-12.thumb.jpg.51a57f18ca343a749da1256b5adc3086.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@bf417

80 bin de nokta koyma zamanı gelmiş zaten

Omuzlara çatlak inmiş 

Sıralamayı daha önce yazmıstım

Sırt (dis) çatlakları : ömür bitmesine Azkaldı 

Omuz çatlakları : ömür bitmiş

Yanak çatlakları : saatli bomba , ömür çoktan tükenmiş araç sahibi tınlamıyora işarettir

Buradan şu sonucu çıkarabiliriz 

Briçstone ? 70 bin ömür ? Haydi haydi iyidir ama max. dır

Sonra benim icin semperit macerası başlar

IMG_20200629_142027.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Briçton t001 lastiklerim henüz 3bin kmdeyken dişlerden omuzlardan çatladı hic memnun değilim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Savatage good year asym5 gözlemlerimi aktarayım

Bridgestone sıfırken de asr ışığını yakıyordu. Asym5 i aldığımdan bu yana ne yaptıysam pati çektiremedim. Hayır araç zaten 105 bg sürekli asr ışık yakacak bir durum olmamalı. Good yearlar 94y xl olmasına rağmen bridgestonedan daha yumşak, 36 37 hava basınca bridgestone kıvamına geliyor yolda takır tukur normal şartlarda 34psi ideal bir konforu var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@forjust1day 3. yılında kılcal çatlaklar başladı bende hocam. sizin ki gerçekten çok erkenmiş bir sıkıntı yanlış bir şeyler olabilir. 

Lastiklerin üretim yılı bir de aklıma Tekirdağ'ın efsane soğuğu geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Nfk yazdı:

@forjust1day 3. yılında kılcal çatlaklar başladı bende hocam. sizin ki gerçekten çok erkenmiş bir sıkıntı yanlış bir şeyler olabilir. 

Lastiklerin üretim yılı bir de aklıma Tekirdağ'ın efsane soğuğu geldi.

Hocam lastikte sorun olduğu kesin ama briçston yetkililerine fotoları çektik gönderdik gelen cevap düşük basınç ile gezmişim hep güneşte bırakmışım lastikte hiçbir sorun yokmuş. 🤷🏻‍♂️ bende araçta lastik basınç sensörü var fabrika degeri neyse onda kullanıyorum her zaman güneşte kalmıyor aracım dedim . Verdikleri cevap beni tatmin etmediyse lastikleri söküp fabrikaya gondermemi istediler tam ümitlenmiştim inceleme süresince aracım liftte lastiksiz kalacakmış yada yenisini alacakmışım eger sorun lastikteyse ücretsiz değişim eger sorun yoksa yeni takılan lastiklerin ücretini ödemek zorundasınız dediler. Yani işin kısa özeti sen bu lastikle böyle devam et biz herturlu haklıyız oldu. Diğer aracım fabiada fabrika çıkışı nexen lastikler 50bine geldiğinde benim briçstonlardan daha az çatlak haldeydi. O sebeple bir daha kapıma sokmam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Ahmet ARIKAN yazdı:

@forzaGilles @mufayu

tesekkur ederim hocalarim,

Aracta durban jant var ben daha konforlu olsjn diye yanagi daha genis lastik almak istiyorum, sizce yanak kac olmali conti prem conti 6 almayk dusunuyorum.

Ebat değiştirmeyin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yakın zamanda conti pc6 aldım. Aynı lastik ölçü ve ebatlarda. A3 aracımda kullanıyorum. Daha önceden golf aracımda sıfır michelin primacy 4 kullanmıştım. İkisi arasında kıyas yapacak olursam. conti pc6'nın özellikle ıslak zeminde yol tutuşu daha başarılı. Michelin primaciy'nin yol sesi daha az ve yumuşak bir lastik pc6'ya göre. Ancak ülkemiz yol şartlarını göz önünde bulundurursak pc6'yı tercih etmenizi önerebilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, forjust1day yazdı:

Briçton t001 lastiklerim henüz 3bin kmdeyken dişlerden omuzlardan çatladı hic memnun değilim 

55 bin km de durum bu 

Sıfır çatlak 

Diş+omuz+yanak ?

IMG_20200629_144709.jpg

IMG_20200629_144620.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Yeni Oluştur...