Golf 7 lastik tercihi

@forzaGilles a o kadar az ediyorsa eğer bende bir forumda 0.5 ediyor diye yazmış birisi korktum o zaman hiç önemi yok yakıt tuketimi olayının diyorum ki continin premium dediğinizi alayım hocam michel ile arasında cok fark yoktur galiba

@forzaGillesgood year istiyordum fakat yokmuş hocam benim ebata göre 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Clonare Conti de premium 6 olan michelin pilot sport 4 bakın., primacy 4 o kadar başarılı bir lastik değil..

@forzaGillesuzun ömürlük konusunda yıpranma da hangisini alayım hocam siz olsanız hangisini alırdınız
Bütçe sıkıntım yoksa ve yaşadığım şehrin yolları mayın tarlası gibi değilse conti veya michelin alırdım., bütçemi zorlamasın ama güvenlikten de ödün vermek istemiyorum dersem semperit speed life 3 alırdım.. bridgestone, pirelli bunlardan uzak durun., 

Hangi marka alırsanız alın., yaz-kış tek tip lastik kullanırsanız., kışın soğugu, yağmur-çamur-kar yaz lastiğini yapısını bozuyor, ömrünü etkiliyor.. 

Bulabilirseniz Conti ‘de almanya üretimi, michelin de fransa veya almanya üretimi almaya çalışın..

Ben de 60 bin km yi devirdim. 2015 üretimli michelin lastikleri var. Daha 1-2 yıl daha götürecek gibi görünüyor ama fazla zorlamam bu yıl alırım 4 lastik. Michelin p 4 düşünüyorum şimdilik ama nokian da olabilir. Bu arada siz lastikleri çabuk bitirmişsiniz gibi geldi bana

@Clonare 87000 km Prime 2 kullandıktan sonra Primacy 4'e geçiş yaptım. Beklentiniz doğrultusunda değişiklik gösterir. Genelleme yapamam. Prime2 ile Primacy 4 arasında konfor farkı var. Prime 2 konforsuz değil elbet. Ancak Primacy 4 sessiz konforlu ani manevralarda tepkisi sert değil salınımlı ama kayma yapmayan iyi bir lastik.

Uzun ömürlülük kullanıma bağlı. Yaz kış prime 2 ile Antalya şartlarında aynı lastik 87bin km. yol, 4 yıl sonra çatlamalar başladı. Elbette sertleşiyor ama diş derinliği yeterliydi. 

Maalesef hem sağlam olsun, dayanıklı olsun, yakıt tasarruflu olsun, uygun olsun, sessiz olsun ve fren mesafesi iyi olsun diye en iyi lastik diye bişey yok.

Her lastik 2 yıl içinde iyidir.

Tabi altını çiziyorum ne beklediğinize , sizin sürüş tarzınıza ve coğrafi koşullarınıza bakar. Prime 2 ile Primacy 4 arası böyle. Verilere bakarak Continental iyi goodyear  Bridgestone orta diyemem.

Eğer sessiz, konforlu , fren mesafesi iyi, ve gayette iyi tutunan bir lastik isterseniz halen kullanan ve 2. yılında da yıpranma yapmamış bir lastik olduğunu söyleyebilirim.

merhabalar aracıma yeni yazlık lastik almak istiyorum.205/55 16 91 V hankok var üzerinde arabam 2016 model fakat 35 bin km yapılmış lastikler de çok çatlak var herhangi bir durum için kötü bir olay yaşamayalım diye değişeyim dedim. 
Yazlık en iyi önerebileceğiniz lastikleri öğrenmek isterim.
Saygılar..
Ben de geçen çok çok çok araştırdım başım şişti herkes kendi aldığı lastiği 1numara yapıyor artık.en sonunda tam aradığım lastiği buldum.Kararımı da uzun kullanımdan sonra verdim.
Boyutlarımız aynı sizinkiyle michelin primacy 4 S1.Aldığımdan beri hiç abartmıyorum 5.000km yol yaptım rabbim saklasın çok memnunum.A A A etiket 68db özellikle yağmurda kızak yapan bir tır sayesinde ben de kızak yaptım.Orada ne kadar iyi bir karar verdiğimi anladım.Primacy 4 heryerde bulursunuz ama mutlaka S1 diye araştırın,çok kandıran olur s1yok bulmanız imkansız derler ama yemeyin
)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaslar merhaba 2016 model 1.4 tsi golfumun lastik omru galiba bitti

yaklasik 55 60 bin km yol aldim, bu sabah hafif bir patinaj cekti , asfalt lastigin kosesine geldi galiba yirtilma olmus.

20200629_102636.jpg

20200629_102723.jpg

çökmeler de varmış gördüğüm kadarıyla.geçmiş olsun

...

Geri
Üst Alt