ADAC 225/40/18 Yaz Lastik Testi Sonucu İlk 5 Lastik Marka ve Modeli

@bf417 Sahsen Sert Takır Tukur bilirim :)  Tutunma fren vs de düşük olur, ömür odakli sanki?

@bf417 Sahsen Sert Takır Tukur bilirim :)  Tutunma fren vs de düşük olur, ömür odakli sanki?
Turanzadan yumşak fakat yine de bir michelin değil, ben agresif kullanıyorum michelin bana göre değil cp6 da yanakları zayıf benim için en iyisi asym5

Çengel bulmaca yapmışlar desenize :) pekiii sizce semperit mi, barum mu?
Barum, debica, kormoran, sava vs.. bunlar semperit ‘in çok altında lastikler.. 

@CemK jant koruyucu dedikleri jant ile lastiğin birleşim yerinde koruyucu bir yaka denilen birşey., jant lastiğin 1-1,5cm içinde kalıyor park esnasında sürtmeyi engellemek için güzel bişey..

Ilginc arac ile gelen lastikleri kimse yorumlamamis.16 ve 17 hankook ile geliyor genelde aracim50binde gayet memnunum.hafif catlamalari var ama 1yıl daha kullanmayi dusunuyorum.30binde on arka yaptim.genel olarak memnunum.tek sikinti fiyatlari yuksek o fiyatlara ciktiktan sonra akli karisiyor insanin.stepnemde sifir duruyor.hatta onu kullanip diger 3 lastigi sifir alirim diye dusunuyorum.bazen jant lastigi satip komple farkli bi markaya geceyim diyorum ondada janta kiyamiyorum.

Benim 16 dover’lar ile gelen michelin energy saverler özellikle bozuk ve paket taş yollarda çok ses yapıyor.
32hava ile geziyorum normalde.
31-33-34 hava denedim yine sesli.
Önler de arkalara göre çok çabuk yıprandı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@41HU367 Aslında Hankook Ventus S1 Evo3 çıktı ama daha TR piyasasında yok sanırım, yoksa o da iyi lastik gibi görünüyor, fiyatına göre düşünülebilir. Evo2 var TR'de.

Falken Azenis FK510 da dikkat çekici ama o da  pek fiyat bulamadım. Fiyat Performans isteyene de Sava Intensa UHP2 var önerilen :D

Amma velakin, toplamda Maksimum 1000TL fazla verip ki o kadar bile olmuyor en iyi lastiği almak varken bizim seviyede biniciler fiyata bakmıyor sanki pek. İyi tutunsun iyi fren yapsın konforlu olsun kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun. 3 Sene de bir lastik değişsen. Ayda 30TL fark eder, ee aracın yere basan tek noktası olan lastikler için sonuna kadar değer bence :D

@Ender PS4 91V olarak varmiydi hocam? Doğru yuk ve hiz degerinde alinmazsa lastik konforu etkileniyor, 91V alicam da ben. Bide jant koruma gerekir mi acaba onu yabaci forumlarda onemaiyorlar gibi, XL olunca Yanak birsz daha sert oluyo, XL almiycam 91V olunca XL'siz var ama en azindan onda da Jant koruma olsa fena olmaz sanki :)
Türkiye piyasasında her model ebat yok maalesef olsa da fiyat farkı açısından tercih sebebi olmuyor. XL olması Türkiye şartlarını düşününce iyidir malum yol şartlarımız fena :)  

*Jant Koruma daha Çok 18-19-20 ebat jantlarda geçerli olsa da ( lastiğin ebat olarak yanaktan incelmesinden) Yine Ülkemiz şartlarında olması avantaj olacaktır düşüncesindeyim.

Bende Continental sevenlerdenim. Semperitin Conti ailesinden olduğunu bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu.

Ilginc arac ile gelen lastikleri kimse yorumlamamis.16 ve 17 hankook ile geliyor genelde aracim50binde gayet memnunum.hafif catlamalari var ama 1yıl daha kullanmayi dusunuyorum.30binde on arka yaptim.genel olarak memnunum.tek sikinti fiyatlari yuksek o fiyatlara ciktiktan sonra akli karisiyor insanin.stepnemde sifir duruyor.hatta onu kullanip diger 3 lastigi sifir alirim diye dusunuyorum.bazen jant lastigi satip komple farkli bi markaya geceyim diyorum ondada janta kiyamiyorum.
Sizin 7.5 lar öyle bizim 7 ler bridgestone turanza ile geldi🙂 turanzalar maşalah satarken çıkarıp köydeki traktörün römorkuna takacam🙄

Sizin 7.5 lar öyle bizim 7 ler bridgestone turanza ile geldi🙂 turanzalar maşalah satarken çıkarıp köydeki traktörün römorkuna takacam🙄
bende seneye  dedeme vereyim diye düşünüyorum  , 

hacca giderken al diycem , 

şeytan taşlarken taş niyetine fırlatırsın !!! 

140'la dönseydiniz keşke hocam. ıslak zeminde CS daha mı iyi diyorsunuz. 
Hocam aslında kuruda bile o hızda dönmek imkansıza yakınken ıslakta denemek için çok hızlı şekilde girdim esp sistemi ve lastik sayesinde hemen topladı kurtardık. Şuan testlerimde asymettric 5 1. Sırada

Geri
Üst Alt