1.0 tsi Highline onerir misiniz?

pardon 2018 var 2017 model highline yok, normal fiyat ama 2019 da bulursunuz o fiyata

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim de gonlumden 1.5 geciyor ama butceyi asiyor malesef. Ya bu araci alacagim ya da 1.6 comforta devam
Bütçe ile imkan farklı kavramlardır. İmkan yaratılır ancak bütçe plan dahilinde oluşturulur. Daha fazlasına imkan olsa dahi bütçe arttırılmaz, çünkü amaç fiyat/performans yakalamaktır. 

Eğer sizin bütçeniz 1.5tsi için yetmiyorsa hiç kafaya takacak bir durum yok, Nihayetinde 1.0 veya 1.5 farketmez, her ikisi de golf keyfidir, tecrübesidir. 

Hocam karşınızda 1.5 tsi:)

IMG_0333.jpeg

@ack937 İnsan şu motor kapağına, bagaj kapağına 150bg olduğunu belirten, kırmızıyla falan bir TSI yazar dimi... 

Şuna bak, motor kapağında bile ne olduğu yazmıyor. Mk7.5 la birlikte başlayan maliyet kısma politikası sanırım TSI logolarıyla devam etmiş..  :p

@Ahmet Tokmak aslında bu sizin alacağınız araçtan beklentinize bağlı. 1.0 bence gayet başarılı. 3 silindir olması herhangi bir problem olusturmuyor. Bmw bile 1.5 benzinli motorlarını 3 silindir olarak tasarlamış. Mini couper da dahil. Mtv vs durumlari da var. 1.5 yıllık 2014 tl mtv ye bedel şuan. Paket olarak highline araç, içine binince farkını gösterir mesela. Ayrica distan bakinca da oyle. Farlar stoplar cam tavan vs.  1.0 golfe hic binmedim ama poloya bindim. Hizlanmasi cok cok iyi. Bence 1.0 highline sizi üzmez.

@tiesay aynı kafayız yaaa ben de neden yok demistim. Vw logolu tsi ayrıntılı bi kapak bulsam hemen degistiririm:)

3 senedir 1.0 golf kullaniyorum. Kesinlikle yakit ve performans olarak tatmin edici bir motor. Uzun yol yuksek hizlar harici 1.0 mutlu ediyor ama daha performansli arac derseniz 1.5 alin

@Mustafaun Bu arkadaşların bahsetmiş oldukları 1.0'lar clioda bulunan türde 1.0lar diye düşünüyorum. Golfte bulunan 1.0 motor kısa mesafe olsun uzun mesafe olsun kullanmış olsalar başka düşünürlerdi diye düşünüyorum..

1.0 tutulmadi gibi bir algi var. Aslinda sari sitede de cok fazla ilana rastlanmiyor. 1.5 ile arada neredeyse 25 30 bin tl fark var. Golf 7 1.6 tdi comfort aracim var aslinda memnunum ama gonlumde hep 7.5 highline yatiyor. Motor secenegi olarak en uygun 1.0 gorunuyor ama pisman olur muyum gectigime? Bir de dsg olacak alacagim arac o da ayri bi korku saliyor icime. Siz ne dersiniz dostlar? Kalbini dinle mi diyosunuz yoksa macera arama otur oturdugun yerde mi:)  Bu arada suanki aracima talip de var 155000 e.
Gözü kapalı git 1.0 tsi al kardeşim ...performans tatmin edici 1.2 tsi lerden katbekat üstün...yakıt 1 depo şehiriçi 720 km gittim en son...daha ne olsun...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@HsyN3455 evet haklısın kullanan arkadaşlar en gerçekçi yorumu yapacaktır. Ben şahsen yine alırım gözü kapalı hemde. Mühendislik bu motorları yaparken binlerce teste tabi tutuyor bizim bakamadığımız çok detay var işin içinde. Gönlünüz rahat olsun alın binin arkadaşlar. 

Tutulan motor 1.0tsi, tutulmayan elde kalan, satilmayan motor 1.5 tsi (avrupa icin)

1.5 tsi 2019 eylüle kadar hemen hemen hic gelmedi türkiyeye, eylülden sonra avrupada 1.5tsi satilmadigi icin dogus oto buldugu kotalari topladi, eylülden sonra 1.0tsi sadece midline manuel olarak cok az geldi, cünkü kota bulamadi dogus oto
Hocam 1.5 TSI motor Golf Arteon Tiguan TRoc ve Passat modellerinde de kullanılıyor. 

Doğuş geç getirdi diye tutulmadı demek haksızlık olur. Kendini fersah fersah ispat etmiş 1.4 TSI motorun yerini aldı ve ACT teknolojisi mevcut.

Ağırlıklı şehir içi kullanım için 1.0 Tsi gayet yerinde bir seçenek, canlı motor yakıt tüketimi ve vergi avantajı bonusları.

Ben 1.2 Tsi motor ile 1.4 Tsi motorun farkını, araçta üç kişi bagaj dolu ve klima açıkken İstanbul/Antalya ve İstanbul/Bodrum yolculuklarımda anladım. 120 kmh den sonra hacim farkı ve beygir gücü farkı ortaya çıkıyor. 

1.0Tsi ve 1.5Tsi araç sahibiyim uzun yol yapmadım henüz, ancak önceki motorlardaki tespitim gibi olacak diye tahmin ediyorum.

Gözü kapalı git 1.0 tsi al kardeşim ...performans tatmin edici 1.2 tsi lerden katbekat üstün...yakıt 1 depo şehiriçi 720 km gittim en son...daha ne olsun...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1.2 TSI 110bg kullanıcısı olarak soruyorum, aşağı yukarı kaç kat üstündür 1.0 TSI 1.2 TSI dan?

Geri
Üst Alt