Golf 1.4 TSI 122 PS Manuel Highline

yusuf dedi:
arkadaşlar dün itibariyle aldığım değerler (kahramanmaraş-kayseri arası), klima açık 4 kişi (350 kg) ve 90-100 km/h hız sabitleyici ile genellikle.
Tebrikler gerçekten :)
bakın hocam düşen düşüyo. sıkıntı bende sanırım  :D

Özkan dedi:
arkadaşlar dün itibariyle aldığım değerler (kahramanmaraş-kayseri arası), klima açık 4 kişi (350 kg) ve 90-100 km/h hız sabitleyici ile genellikle.
sizin şu değerler üzerine bugün 4 kişi klima açık ankara çukurambar-mogan gölü arası gittim geldim.90-100 cruise ile yaklaşık 35-40 km var yoktur. biraz yokuş iniş çıkışı var. 6.4 yaktım.

ama tsi hakikaten yokuşu hiç sevmiyo. prenses.. :)

yol boyunca klima 25 c idi. Lastik basınçlarım 35 bar ve olabildiğince cruise ile hızlandım veya yavaşladım 2000 deviri geçmemeye çalıştım. Ayrıca km 2300 idi yani rodaj süresini aştım aracı ilk 500 km de 130-140 lara kadar 1000 km de 160 lara kadar ve 1500 km de 180 e kadar hızlara çıkarak alıştırdım. Şu anda ş. içi tek kişi sakin kullanımda 30 km ortlama ile 6,6 lt gibi bir ortalamayı rahat görüyorum. Benim yolumun 100 km si dümdüz burada bayağı ortalama düşürdüm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Özkan dedi:
yol boyunca klima 25 c idi. Lastik basınçlarım 35 bar ve olabildiğince cruise ile hızlandım veya yavaşladım 2000 deviri geçmemeye çalıştım. Ayrıca km 2300 idi yani rodaj süresini aştım aracı ilk 500 km de 130-140 lara kadar 1000 km de 160 lara kadar ve 1500 km de 180 e kadar hızlara çıkarak alıştırdım. Şu anda ş. içi tek kişi sakin kullanımda 30 km ortlama ile 6,6 lt gibi bir ortalamayı rahat görüyorum.
gerçi haklısınız hocam ben lastikler 31 iken 4 kişi bindirdim. etkisi olmuştur mutlaka. klimayı ben de 25 açıyorum hep. ben rodaj süremde genelde devir olarak alıştırdım aracı 5500'lere falan. top speed olarak 1-2 kere 160, 1 kere de 190'ı gördüm.

bakalım. biraz daha zaman geçirelim bi alışsın da.  :)

Arkadaşlar mutlu olacağınız yeni yakıt değerlerine ulaştım. Kayseri Kahramanmaraş yolu 4 kişi (350 kg), ışıklara yakalanmadan sakin trafikte ve klima açık (dış hava serindi) 90-100 km hız  ve tamamen cc ile.

Ekli dosyayı görüntüle 603

Moderatör tarafında düzenlendi:
Özkan dedi:
Arkadaşlar mutlu olacağınız yeni yakıt değerlerine ulaştım. Kayseri Kahramanmaraş yolu 4 kişi (350 kg), ışıklara yakalanmadan sakin trafikte ve klima açık (dış hava serindi) 90-100 km hız  ve tamamen cc ile.
Müthiş bir değer. Klima kapalı olsa bedavaya gidecektiniz :)

@yusuf Aynen. Ama bu değerlere mecburen ulaştım. Araçta yeni ameliyattan çıkmış hastam vardı, sakin ve sarsıntısız bir yolculuk yapmam gerekiyordu. Birde  aracın yakıt limitlerini görmek istiyordum.

Özkan dedi:
@yusuf Aynen. Ama bu değerlere mecburen ulaştım. Araçta yeni ameliyattan çıkmış hastam vardı, sakin ve sarsıntısız bir yolculuk yapmam gerekiyordu. Birde  aracın yakıt limitlerini görmek istiyordum.
Allah acil şifalar versin hocam.

Bursa - Çanakkale arası 235 km, klima açık (24 C), 2 kişi + bagaj, yolun büyük bölümü 90-100 km/h ve CC --> 5.1 lt/100 km

3900 km oldu bugün Bursa içi tüketim

4e0a5dc485d8a1ebc76760d1916bfdc5.jpg

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

38.5 derece sıcaklık ? Benim arabada gösterdi bu gün böyle ...biraz yüksek mi gösteriyor?

@Hk80

Araba güneş altında kalıp kavruldu ise olabilir hocam :) biraz hareket edince normale dönüşmüştür.

Güneş altında kalmasına gerek yok hocam, Bursa bugün kavruldu

Geri
Üst Alt