Golf 7 MidlinePlus Direksiyona tuş takımı (Fonksiyonel Direksiyon)

@calik

Değerli Hocam, 

Aracınızın değerini korurken ve henüz çok yıpranmadan değerinde satılabilmesi mümkündür. Hatta prim dahi yapabilir. 

Bana kalırsa elinizeki aracınızı satıp comfortline donanımda bir araca geçmek son derece makul.

Yapacağınız dört bin liralık harcama aracınızı ileride satarken tercih edilebilir kılsa da fiyatına bire bir etki etmiyor maalesef.

2016 model comfortline donanımda artık bluetooth bağlantısı standart ve bunun için yapacağınız minimum bin liralık masrafı  da eklemeli. Ayrıca  park sensörleri de artık  standart. Bana kalırsa 222 TL fak ödeyerek sürüş konfor paketi almakla Cruise Control özelliğinin de keyfini sürebilirsiniz.

Dolayısıyla toplamda 5 bin lira tasarruf sağlayacak bu hamle de aradaki model ve donanım farkı makasını kapatmaya faydalı olacaktır.

Teşekkürler @silvershadow. Ben şimdi sizin araç oluşturucuyu kullanabilir miyim, güncel mi? Sizdeki araç oluşturucuda hangi donanımı seçersem seçeyim tüm opsiyonlar gözüküyor, dolayısıyla opsiyonların standart donanımda olup olmadığını da bilmem gerekiyor değil mi?

Doğuşun fiyat listesinde o kadar ayrıntılı opsiyon yok. Sizin koyduğunuz pdf ler var onlarda epeyce ayrıntılı var onları esas alabilirm değil mi?

Teşekkürler @silvershadow. Ben şimdi sizin araç oluşturucuyu kullanabilir miyim, güncel mi? Sizdeki araç oluşturucuda hangi donanımı seçersem seçeyim tüm opsiyonlar gözüküyor, dolayısıyla opsiyonların standart donanımda olup olmadığını da bilmem gerekiyor değil mi?

Doğuşun fiyat listesinde o kadar ayrıntılı opsiyon yok. Sizin koyduğunuz pdf ler var onlarda epeyce ayrıntılı var onları esas alabilirm değil mi?
Değerli Alper Hocam;

Ben PDF'leri esas alabilirsiniz elbette.

ama almayın derim.. Alırsanız sizin araç fiyatına sizin öngördüğünüz fark kadar bir kat daha eklemeli.. :)

Espri bir yana bizim konfigüratörümüzün fiyatları güncel.. belki son güncellemeler yer almıyorsa bile size buradan düzeltme yaparak yardımcı olabilirim. Fakat hangi donanımı seçeblir hangisini seçemezsiniz konusunda kendi sitesindekinden bile iyidir bizimkisi. ;)  

Golf kendi sınıfında kişiselleştirebilme seçenekleri en fazla araçlardandır. Bu nedenle bizim konfigüratörde kırmızı kutucuk içerisinde sol üstte yazılı kutucukta olmalı gözünüz.

Standart donanımda olanın veya ücretsiz olarak değişiklik yapılabilenlerin karşılığında ücret olarak 0 TL yazmakta. buradan ayırt edebilirsiniz.

Hayırlısı olsun kararınız. 

Teşekkür ederim ayrıntılı cevap için :)  Kesin olarak mevcut taşıtıma bir şey yapmamam gerektiğine ikna oldum. Yapılacaksa bir operasyon yenilemek olmalı dediğiniz gibi.

pdf i görünce aynen de dediğiniz oluyor "bu mutlaka lazım, bu da olmalı" derken coşuyor fiyat :)) Tipik Alman ekolü, dışarıdan bakınca benzer 2 araç birisi diğerinin 5 katı fiyata bile olabilir.

Selamlar.

Golf midlineplus aracımı aldıktan sonra yaşadığım en büyük eksikliklerden biri direksiyonda tuş takımı olmamasıydı.

Hem görüntü olarak kötü, hem de sürüş esnasında ekrana uzanmak biraz da olsa tehlikeli.

Şimdi bu işlemi en ucuza nasıl hallederiz onu anlatalım.

İlk olarak bize neler lazım.

1. Tuş takımı ---> 200TL

RYoLb6.jpg

2. Gateway ---> 200 TL

kkn31A.jpg

Tuş takımını en ucuza hız sabitleyici taktıran confortline sahiplerinden temin edebilirsiniz. Hem orjinal olur hem ucuz. Hem de satana faydası olur ;)

Bizdeki gateway "low" versiyon. En düşüğü. Tuş takımı için en az "Mid" versiyona ihtiyaç var. Bunu da yurtdışından sipariş verebilirsiniz. Ya da taktıracağınız usta bunu size temin edebilir. Sahibinden sitesinde de bunun ile alakalı ilanlar mevcut.

İşçilikle birlikte 500-600 tl arasına halledebilirsiniz. Bazı siteler çok yüksek paralar istiyor bunun için.
nihayet bende bugün midline aracıma fonksiyonel direksiyon yaptırdım. parçaların temini sürecinde sorularıma cevap veren Yusuf hocama teşekkür ederim.

işçilik (montaj,kodlama,tanıtma) ve parçalar (fonk.dir.tuş tkm/çerçevesi, high gateway ünitesi, airbag kablosu) dahil toplam 650 tl ye maloldu.

20160615_153913.jpg

20160615_153639.jpg

Merhaba Arkadaşlar. 

Aranızda son golf sahibi olaraktan tüm bu işlere yeni başladım.

Piyasada son durum şu şekilde dir.

Sahibinden.com da comfortline aracına hız sabitleyici taktırmış arkadaşlar kendi aracından çıkan tuş takımı için 300 lira istiyor. Bir lira aşa düşmüyor fiyat. Hepsi aynı fiyat bu arada. 

Gateway 'i siz alırsanız Türkiyede 150 dolar. aliexpresste 80 dolar. 

Arada ki farka değmeyeceğini düşünerek Abdullah Usta yı ve Ender Elektroniği aradım. 

Ender Elektronik elimde tuş takımı olmasına rağmen bana 1000 lira fiyat çekti :)  (gateway ve işçilik vs dahil) Adamlar tamamıyla artık bu tür işlerle uğraşmak istemiyor gibiler. Sanırsın aracı sıfır aldıkta opsiyonel tuş takımı ilave ettiriyoruz :)

Abdullah usta da getir 500 Lira ya takarız dedi. (gateway ve işçilik vs dahil)

İşi en ekonomik hali ile en fazla 900 liraya halledebiliyorsunuz. 

Eğer elinizde hiç bir şey yoksa kendiniz ilave ettirmek istiyorsanız tuş takımınız highline araçlardaki tuş takımı ile beraber hem ender elektronik hemde abdullah usta 1300 liraya değiştiriyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ft19 merhabalr aranizda yeniyim   ben de golf 7 midline plus 2015 sahibiyim ve bu uygulamayi yapacagim insallah elimde comfortline dan cikma direksiyon tus takimi ve cercevesi ve  ( birazdan fotografini paylasmaya calisicam ) cikma olarak aldigim oem  high model gateway ünitesi  var  bu arada burda mersinde vw ile vag vs ile ilgili bi arkadasimla tanitimi yapacagiz ama tus ve gateway dan baska bi seye ihtiyacim olacak mi ve nasil yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim :)  

16681911_10154857132052906_8086956981795061872_n.jpg

@ft19 merhabalr aranizda yeniyim   ben de golf 7 midline plus 2015 sahibiyim ve bu uygulamayi yapacagim insallah elimde comfortline dan cikma direksiyon tus takimi ve cercevesi ve  ( birazdan fotografini paylasmaya calisicam ) cikma olarak aldigim oem  high model gateway ünitesi  var  bu arada burda mersinde vw ile vag vs ile ilgili bi arkadasimla tanitimi yapacagiz ama tus ve gateway dan baska bi seye ihtiyacim olacak mi ve nasil yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim [emoji4] 
/monthly_2017_02/16681911_10154857132052906_8086956981795061872_n.jpg.f98ea0c00254be9c1f2405c3bdc14752.jpg
Hocam öncelikle aramıza hoş geldiniz. Tuş takımı ve gateway ile iş bitmiyor ne yazıkki. Arada bir kablo çekmek gerekiyor. Bunun haricinde gatewayde parça koruması mevcut. Onu da sadece yetkili servisler kaldırabilir. Bu yollardan geçmiş biri olarak midlina araca masraf etmeyip comfort alın derim

@yusuf@yusuf@yusuf@ft19  malesef dönemem bu yoldan arabayi degistiremem bu islemi yapacm mecburen :)  kablo nun ismi nedir tam olarak ve serviste gateway korumasini kaldirtirim sikinti yok :)  bu islemi yapacam her turlu yani 

Ve Led sinyalli R far ve R tampon gibi bi cok parcada  aldim arabayi bitirince fotograflari paylascm burdan sizlere :)  

@yusuf@yusuf@yusuf@ft19  malesef dönemem bu yoldan arabayi degistiremem bu islemi yapacm mecburen :)  kablo nun ismi nedir tam olarak ve serviste gateway korumasini kaldirtirim sikinti yok :)  bu islemi yapacam her turlu yani 

Ve Led sinyalli R far ve R tampon gibi bi cok parcada  aldim arabayi bitirince fotograflari paylascm burdan sizlere :)  
yusuf hocam gerekenleri söylemiş. bencede hiç fazla uğraşmadan ve masraf etmeden aracınızı comfortline ile değiştirin. ben fonksiyonel direksiyonda taktırdım, ön sis farıda vardı, arka park sensörüde vardı, bir sürü aksesuarda vardı, ama hiçbir zaman comfortline olamadı. midline sattım, üzerine 5bin tl katarak comfortline aldım. yinede yaptıracaksanız kablo şu; 

https://tr.aliexpress.com/item/OEM-Steering-Wheel-Airbag-Cable-Harness-Adapter-for-VW-GOLF-MK7-multi-function-steeringwheel-airbag-cable/32393702613.html

yalnız montajdan sonra kodlama ile bitmiyor bu iş. aracın şasesine tanıtılması gerekiyormuş. yoksa hiç bir şekilde çalışmıyor tuşlar. sadece görsel olarak ve psikolojik olarak iş görür. :)

@yusuf@yusuf@yusuf@ft19  malesef dönemem bu yoldan arabayi degistiremem bu islemi yapacm mecburen [emoji4] kablo nun ismi nedir tam olarak ve serviste gateway korumasini kaldirtirim sikinti yok [emoji4] bu islemi yapacam her turlu yani 
Ve Led sinyalli R far ve R tampon gibi bi cok parcada  aldim arabayi bitirince fotograflari paylascm burdan sizlere [emoji4] 
Serviste koruma kaldırabilecek iseniz alâ. En zor kısım bitiyor.

@yusuf@yusuf@yusuf@ft19  tamam bu kabloyu da alip saseye okuttuktan sonra calisir ve bi sikinti kalmaz dimi :)  

Arabayi degistirmicem ustune koymak icin degil kullanmak icin yaptiriyorum  aslinda ? 

Aynen koruma isini yaptircm orda :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf hersey icin cok tesekkur ederim islem insallah basarili olur burdan paylasirim bitince ✋?

Çalışmaz yönünde benim fikrim çünkü mqb araçlarda donanım ile alakalı bi koruma var online yükseltme istiyor donanım ile gelen bi kitapcıkta bı kod bulunıyor online bağlanarak aktif edilip araç şasesine kaydediliyor ve kullanabiliyorsunuz tam bilgilenmeden aşmayın parçaları elinizde kalır bu kişişel fikrimdir

Geri
Üst Alt