GOLF 1.5 TSİ DSG'DEN GELEN SES PROBLEMİ

@smhk @Hsmpsn Almanya'ya gidip geliyorum sürekli ailem orada yaşadığı için ve son aldığım karar doğrultusunda Wolfsburg'da fabrikanın önünde "bu ses neyin nesidir, acil bir yetkili buraya gelsin" sözleriyle yeni de Style bir Golf'ü rehin alarak benzin döküp yakma gibi bir eylem ile sonuca kavuşturmayı plânlıyorum 🥳

bana saçma geliyor bilmiyorum sıfır araba alıyorsun neymiş o ses normalmiş bence çok saçma sessiz sessiz binmek varken niye ufak Bi tikirti kafamı tirmalasin aşırı takıntılı insana kaza bile yaptırır sese dikkat edeceğim diye 

Ankara'da arnavut kaldırım vardi da biz mi gitmedik. Yalniz ben de cam acik hic kullanmadigimi farkettim. Bi deneyim merak ettim.

Dsg pişmanlıktır, paranıza yazık geçmiş olsun, allah kaza bela vermesin.

@sergentunc 

Gayet normal olan bir durumdur aracın içerisinden bu sesleri pek duymazsınız. Vites geçişlerindede gelir bu ses şııkk şıııkk diye bir sestir.

Ses yapan yer K1/ K2 kulakçıklarından kaynaklanır, K1: 1,3,5,7 K2: R,2,4,6 Viteslerinin geçişerini sağlayan mekanik parçadır çift kavramanın kavrama ayracı olarakta adlandırabilirsiniz, kuru tip şanzıman olduğu için bu ses oldukça normaldir ilk 5 bin km 10 bin km arası gelmez sonralardan gelir sorun teşkil etmez.

Aracı D1 den R ye geçirince şılak diye bir ses çıkar bu ses çok az duyulur dikkatlice dinleyin nedeni: D1/ K1 komutunda R / K2 komutunda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu ses aynı şanzımana sahip audilerde niçin gelmiyor? A3te mesela hatta a1de bile yok. Sadece polo ve golfte var deneyimlerime göre.

Bu ses aynı şanzımana sahip audilerde niçin gelmiyor? A3te mesela hatta a1de bile yok. Sadece polo ve golfte var deneyimlerime göre.
Bunu bende fark ettim ama net bir araştırma yapmadım ama yorumum şu yönde bizdekilerde DQ200 model şanzıman kullanılıyor, sadece audi serilerindeki şanzıman DQ380 olduğunu düşünüyorum her ikiside aynı 7 ileri ama 380 yağlı diye geçiyor

Başta bende aracı bu saçma ses için değiştirecektim ama alıştım. Arada kavrama değişince belli bir süre gelmiyor bu ses 

benim golf te 5000 kmde ve yokuş inişlerde motor sesinin duyulmadığı zamanlarda sanki arabada bir elektirik motoru çalışıyormuş gibi ses var bu nedendir?

Geri
Üst Alt