Golf 7 Farda Oluşan Kronik Çatlaklar

strayder

Üye
İsim
Berat
Arkadaşlar bu sorunu herkesin yaşadığı aşikar. Aracımda basic bi xenon far var özellikle farlar açılınca camlar kendini çok belli ediyor. Acaba bu sıfır satılan camlardan alsam sıcak tabancayla kendim açıp değiştirebilir miyim? Farın içini açmak çok mu meşakkatli? 

@Ömer Kahraman işlem tamamen dıştan yapıldı, önce zımparalandı sonrasında bir buharla son halini aldı. 150 tl de ücret aldılar. ben de çok memnunum ama umarım sararma vs olmaz. 

@strayder hayırlısı olsun en iyisi yenisi tabiki. bekliyoruz fotoğrafları :)   

Upvote 0

@msaral  @forzaGilles @HONEY   @CemK  @strayder  @Golftdi    merhaba, ön fardaki lekeleri ankarada temizlettim. ilk hali ve son halini altta paylaşıyorum beğenen olursa yaptırdığın yeri söyleyebilirim. şimdilik iyi oldu gibi gözüküyor ama sonradan bir sorun çıkar mı pek bilemiyorum açıkcası.

Ekli dosyayı görüntüle 35826Ekli dosyayı görüntüle 35825

Ekli dosyayı görüntüle 35827

Ekli dosyayı görüntüle 35828
Kimse deneme yapamamıştı şu buhar işini. Güle güle kullanın. Ekstra film mi kaplattiniz hafif sarı görünüyor eski haline göre?

Upvote 0
@strayder hocam detailing işi yapan bir arkadaşım var, aynı sorundan muzdarip olan bir çok araçta işlem yaptı, sonuç mükemmel 👏

forumdaki arkadaşlara yol göstermesi adına örneklerden bir kaçını sizinle paylaşıyorum

iyi bir detailing işi yapan birisini bulabilirseniz sizde sonuca ulaşabilirsiniz 

Upvote 0
@33hasan33 güzel sonuçlar çıkmış, siz de yaptırdınız mı? Ve hangi uygulamayı yapıyor, buhar mı vernik vs. mi?

Upvote 0
@ogzogz hocam ben henüz yaptıramadım işlerim çok yoğun olduğundan dolayı, seramik kaplama filan yaptıracağım işlerim biraz hafifleyince  far İçinde uygulama yaptıracağım.  Polisaj ve buharla çok güzel sonuçlar çıkıyor. Fara yapılan işlemler sonrasında müşteri Eğer isterse Far üstüne koruyucu şeffaf film çekiyor.

Upvote 0
@ogzogz @33hasan33 valla ben pek o çiziklerin gideceğine inanmıyorum çünkü bildiğiniz ufak ufak çatlaklar var plastik içinden kılcal şekilde çatlamış. Bir de bunu yaptıranlar sonradan şöyle bir sıkıntıdan bahsediyor, plastiğin üzerindeki verniği olduğu gibi alıyorlarmış ve 6 ay olmadan sararıp matlaşıyormuş. Hatta bir yakınım bu yüzden komple farlarını değiştirdi. 

Upvote 0
Yani yapılsa da üzerine film olmadan olmayacak gibi. Teşekkürler.

Upvote 0
@ogzogz filmin üzerine çekilmesi yada çekilmemesi tamamen müşteriye bırakıyor, film çekilmeyen araç 6 ay sonra eski haline  gelecek diye birşey yok, film çekilen araçta sinek, böcek reçinelerden taş izlerinden koruyor sadece farı. 

Upvote 0
 @33hasan33 tabi ki 6 ay sonra illa ki sararacak matlaşacak demiyorum hocam lakin kullanıcılardan en büyük şikayet bu. Aksi gibi eskisinden daha kötü olanlar da var. Evet belki memnun da olanlar vardır tabi ki. Valla hocam dediğim gibi en garantili yol camları değiştirmek. 

Upvote 0
İster fara polisaj yaptırın., isterse de sıfır far alın., film çekilmeyen far zamanla çizik oluşumu, ülkenin her tarafı inşaat olduğundan taş izi, yıkamacıların kullandığı kalitesiz şampuanlardan etkilenecektir.,

Fara (ppf film) çektirin bir daha bu sorundan kalıcı olarak kurtulun.. tek çözüm bu.. 

Far camını değiştirmek başka sorunları beraberinde getirecektir..!! 

Polisaj yaptırıp., sonrasında üzerine pff film çektirmek kalıcı çözümdür.,

Diğer denemeler boşuna masraf ve zaman kaybı olarak geri dönücektir..

Upvote 0
@ogzogz film kullanmadım, sarı gözükmüyor aslında orada güneş vurduğu için öyle çıkmış. xenon far izi haricinde hiç leke veya bir iz yok, xenon izi de zaten yeni farda bile oluyor gayet normal bence :)  

Upvote 0

Geri
Üst Alt