Farlarim gece gostermiyor

Ahmet2855

Yeni Üye
İsim
Ahmet TURAN
Herkese iyi günler. 2013 model TDI golf highline aracim var. Farları gece hiç iyi göstermiyor. Hatta ayarı da kötüydü çok yakını gösteriyordu kısa farlar.  Serviste hallettik çok şükür ayarladilar ama farlarim ha la zayıf. Servis farı sokup bakmamiz lazım diyor. Başka aklına fikir gelen var mı acaba. Ampül falan değiştirsem işe yarar mi

O zaman sorunumu kaliteli bir xenon alarak halledebilirim. Marka olarak dayanıklı ve kaliteli tavsiye alabilirmiyim

Upvote 0

@cengiz74 Hocam ben halojen farda csp led kullandım, adınlatma olarak gayet de memnndum. Karşı tarafın gözünü cop lede göre daha az alıyor ama hiç dağılmıyor demek yanlış olur. Karşıdan gelene cop lede göre daha az rahazsızlık veriyor. Ben stark gun night golf 7 için tak çalıştır şeklinde olan setini kullandım. Şimdi J fara geçtim, eğer düşünürseniz kısave uzun set halinde elimde mevcut, yardımcı olurum.

Upvote 0
@biycash hocam ben şuan halen kararsızım dün elektirk ustam takma memnun kalmazsın yağmurda önünü göremezsin falan dedi kafam iyice karıştı.Bahsettiğiniz ürünü daha önce duymuştum performansından memnun muydunz peki fiyat olarak nedir? beni arayabilirisinz. numaram 535 847 26 77

Upvote 0
@cengiz74 Hocam hella nın ampulleri ile alakalı bişey duymadım ben. Ama osram night breaker kullanıp memnun kalan çok kişi var.

Upvote 0
Aynı sorun bende vardı yapmanız gereken basit osram d3s xenon alıyosunuz bizim araçlardan cıkan philps marka ama orjinal bulmak sıkıntı o yüzden osram alın derim tanesi şuan 300 tl onları taktırıp birde serviste kesinlikle serviste far ayarı yaptırıyorsunuz sonra geceler sizin :D

Upvote 0
Halojen farda Led'in performans vermesi icin gerçekten cok iyi led almaniz lazım. Yabanci kaynaklarda inanilmaz bilgi var bu konuda, işe yarayan gercekten mühendislik yapılmış Led sayisi ise cok az. Onlarinda en ucuzlari US'deki rakami 50$. 80, 100, 160, 200 Dolara kadar gidiyo.

Cob Csp ticari hikaye, Inanilmaz performans veren Cob Led'ler var, mesele isiniyo olmaları, isiyi iyi cozdunuzmu sorun yok. Csp daha az isindigindan tasarim ve maliyet düşürüyo. 6000K Led her halukarda Lens'siz Far'da kotu havada iyi aydinlatmayacaktir.

Xenon uzerine yok halen 4300K en iyi aydinlatmayi sagliyo ton olarak, normal havada zaten led onu yakalayamazken, kotu havada Xenon en iyi aydınlatma iken Led halojenden de kotu en dipte.

Xenon her biri 3200 Lumen ışık uretiyo, Led'lerde hep cok daha yüksek lumenler telafuz ediliyo ama çoğu yanlış, zaten odakta olmayan Işık fayda dan çok zarar, karsinin gozunu al vs baska biseye yaramiyo.

Onemli olan Belli bi mesafeden duvarda belli noktalarda oluşturduğu Lux degeri, Lumen tam bi kandirmaca yani. Asagidaki gibi onemli noktalardan detay olcumler lazim.

B5ADFAD5-A6EE-4208-A3ED-2DE08278D6B2.jpeg

02A6B65C-BEF4-4EFC-A1F1-A0EB190F94C6.jpeg

Benim burda aldığım 8000 Lumen diye yazilan Led, okuyunca çifti 8000 yaziyo tanesi 4000 yani ve gercek ureticisini bulup gercek speclere bakinca da adamlar 2600-2800 Lumen yazmış tanesine. Bide odak Xenon gibi konumlanamadigi icin duvarda oluşturduğu Lux Xenon'un yarisindan az.

Led Xenon diye bi terminoloji uydurdular bide, Led Led'dir Xenon'da Xenon. Led Xenon diye bişey yoktur.

Ozetle Merceksiz Far'da kullanilabilcek Led'ler var ama iyi arastirip almak lazim, Çoğu sadece görüntü, her halukarda kotu havada kötüler. Far Xenon icinse Xenon helede orjinal Balast vs Xenon'sa Xenon uzak ara en iyi Çözüm. Mercekli replikalar icin iyi tasarlanmis Led'ler var onlar Xenon kadar olmaz kesinlikle ama Halojen'e gore baya iyi sonuç verir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt