Farlarim gece gostermiyor

Ahmet2855

Yeni Üye
İsim
Ahmet TURAN
Herkese iyi günler. 2013 model TDI golf highline aracim var. Farları gece hiç iyi göstermiyor. Hatta ayarı da kötüydü çok yakını gösteriyordu kısa farlar.  Serviste hallettik çok şükür ayarladilar ama farlarim ha la zayıf. Servis farı sokup bakmamiz lazım diyor. Başka aklına fikir gelen var mı acaba. Ampül falan değiştirsem işe yarar mi

@Ahmet2855 Merhaba, serviste orjinal ampuller ile değiştirmenizi öneririm. Diğer ampullerle boşuna vakit kaybetmeyin.

Upvote 0
@CanKay84 selam cankay ben de led e geçmek niyetindeyim siz nasıl memnın msunuz? ne marka takdınız ledleri?

Upvote 0
@CanKay84 selam cankay ben de led e geçmek niyetindeyim siz nasıl memnın msunuz? ne marka takdınız ledleri?
Ben replika çift u-led far taktım hocam. Ampul olarak muayenede sıkıntı olmaması için kısalarda photon milestone uzunlarda photon acorn led ampul kullandım halojenden sonra gayet memnunum ama kaliteli bir xenon ampul daha iyi aydınlatma sağlar.

Upvote 0
@CanKay84 hayırlı olsun.ama ben mevcut farları değşitimeden led dönüşüm yapmak istiyorum.piyasada satılan cop lep değl csp led olanlardan bunlarda çizgizel odaklanma var göz almıyor ışığı dağmıtmıyor

Upvote 0
@CanKay84 geri vites bagaj aydınlatma torpido ve makyaj aydınlatmlarını ledlerle değiştirdim gayet güzel oldu

Upvote 0
@CanKay84 hayırlı olsun.ama ben mevcut farları değşitimeden led dönüşüm yapmak istiyorum.piyasada satılan cop lep değl csp led olanlardan bunlarda çizgizel odaklanma var göz almıyor ışığı dağmıtmıyor
Hocam ben merceksiz farda led ampulün çok faydalı olduğunu düşünmüyorum o yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Upvote 0
@Ahmet2855 Selamlar golf 7 nin ilk sürümlerinde kendi aracım dahil mercek lekelenmesi bulunmakta xenon ampül kontrolü sonrası oraya bakmanızı öneririm.

Forumda mercek lekelenmesi adına konular mevcuttur. 

Upvote 0
@CanKay84 onu ben de biliyorum ancak bunlar diğer ledlerden farklı.zira mevcut mercekli farlar bile yeternce aydınlamıyor kaliteli led olmayınca..

Upvote 0
@cengiz74 hocam sizin aracınız highline mış zaten yeni fark ettim farlarınız orijinal xenon bence cem hocamın daha önceki mesajında dediği gibi led yerine iyi bir xenon ampul takmanız daha iyi olur. Tabi tercih sizin yine

Upvote 0

@CanKay84 highline değil hocam midlinee :)
Ben sizi konu sahibi sandım hocam kusura bakma nasıl okuduysam okuduğumu da anlamamışım  :)  

Midline halojen far için karşıdan gelen sürücülerin gözünü almayacak CSP led kullanıp memnun kalan arkadaşlar varsa yardımcı olacaklardır ben kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt