Kasko tavsiyesi ve fiyatı

Merhabalar bu kasko poliçedeki şartlar nasıl acaba ben hiç anlamam eksiklik varmi 

Screenshot_20200603_192300_com.google.android.apps.docs.jpg

Aracı bayiden alırken 3544 TL'ye Eureko Sigorta'dan kasko yaptırmıştık. Araç babamın üzerine.

Maalesef bir kaza yaptığım için Eureko bu yıl 74xx TL dedi. :)

Güneş Sigorta tercih edelim dedik; kampanya yapmışlar, kasko 14 ay geçerli imiş.

İMM'yi ya 100.000 TL ya da sınırsız yapabiliyormuşuz. 100.000 TL düşük geldiği için sınırsız yapalım dedik ama kaza geçmişi olduğu için hemen onay vermemişler. Sigortacı bir ifade kullandı şu an hatırlamıyorum; x'e düştü dedi.

Onu beklemek istemedim, Sompo Sigorta'dan yaptırdım. 

İMM'yi 500.000 TL yaptık. Manevi tazminat da bunun içinde dedi.

Servis seçimi serbest.

Cam değişimi orijinal.

Anahtar ile araç çalınması dahil.

Geri görüş kamera/katlanır ayna/led ampulleri de işlettim poliçeye. Jantları ekletecektim, servis fiyatlarını yazarsak çok uçuk olacağı için vazgeçtim.

3182 TL çıktı, tek çekim ödenmesi durumunda 2800'e kadar düşüyor dediler lakin taksitli ödedim ben.

Trafik sigortasını da Doğa sigorta'dan yaptırdım, 810 TL.

Bunun yanında 78 TL'ye de 7800 TL ev için yangın ve hırsızlık teminatı var.

Kasko 3182, trafik sigortası 888 olmak üzere toplam 4070 TL'ye geldi. Az para değil ama kaza durumunda "iyi ki" dedirtiyor insana.

Allah hiçbirine muhtaç etmesin. :)

Merhabalar bu kasko poliçedeki şartlar nasıl acaba ben hiç anlamam eksiklik varmi 
/monthly_2020_06/Screenshot_20200603_192300_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.a72003f0ca99d5a75a61ef08025730d5.jpg
Manevi yüksek tutmakta fayda var kanaatindeyim...Unutmayın şirketler genişletilmiş kasko satar,içeriği değiştiren ya da içerik konusunda siiz yönlendiren acentelerdir.Bazıları pozitif düşüncelerle hareket eder bazıları negatif(tamamen işi alma amaçlı muafiyet koyabilirler).Tanıdığınız güvenebileceğiniz bir acente ise problem olmaz.
Kuzenim ilk aydi aldığında vdf zorla eurekodan audi kasko diye poliçe yapmıştı.Tokat civarlarında kaza yaptı,uzakmış diye kendi çabanızla yapın diye dönüş oldu.İkame araç da audi değil farklı bir marka vermişlerdi

Orjinal cam tercih edin
ihtiyari mali mesuliyeti yüksek tutmaya gayret edin.
Kaza sonrası
sağlık sigortanız yok ise kaza sonrası sağlık gideri masrafı da ekleyin mümkünse.
Anahtar kaybı masrafı ne yazık ki azami 3.000tl veriliyor bir de.İsterseniz m4 e binin farketmiyor.
Benim 2.000tl(masrafı karşılar diye düşünüyorum
8171bea4a2c504383af94b9e005d8e15.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Mertcan33 hocam geçtiğimiz hafta bende aracımın kasko yenilemesi gelmişti, 1200 TL yenilemesini gerçekleştirdim. Axa Sigorta şirketinden gerçekleştirdim, benim tavsiyen diğer Sigorta şirketlerinden de teklif alınız. Aracınızı kazasız belasız kullanmayı nasip etsin rabbim.

@Mertcan33 hocam geçtiğimiz hafta bende aracımın kasko yenilemesi gelmişti, 1200 TL yenilemesini gerçekleştirdim. Axa Sigorta şirketinden gerçekleştirdim, benim tavsiyen diğer Sigorta şirketlerinden de teklif alınız. Aracınızı kazasız belasız kullanmayı nasip etsin rabbim.
Hocam kaçıncı yıl indirim oranı vs ? Benim de diğer ay sonu kasko var. :(  ama iyiki yaptırmışım cam çatladı değiştirdim 2400 e 

İlk kaskom 

Yaş 33 araç 2013 1.2 tsi midline plus

Plaka Ankara (ne yazıkki alırken Kayseriye çevirmemiştim)

1800 tl

Screenshot_2020-06-21-23-04-01-07.png

IMG_20200621_230629.jpg

Servis seçimi serbest

Anahtar kaybı 1000 tl

Yedek araç 2x7 gün

Akü, lastik, egzoz, periyodik bakım  baskı balata ve diskler için %20 yi aşmamak kaydıyla kıymet kazanma klozu uygulanıyor. (Yani eskime payı düşme olayı)

@Kysr038 bu eskime klozu tam olarak ne oluyor bende de var ama anlamını tam bilmiyorum

@Kysr038 bu eskime klozu tam olarak ne oluyor bende de var ama anlamını tam bilmiyorum
Belirli yaş üstü araçlarda takılan parça eski parçanın yerine takıldığı için uygulanan teminattır. Bu teminat ödenmediğinde şirket aracın değer kazandığını varsayarak şirket tarafından hasar anında ek ücret talep eder. Kasko yaptırırken bu teminatın ödenmesine dikkat edilmelidir. Lastik akü vs gibi parçalara uygulanır.

Kazada zarar gören parçalar arasında bunlar varsa eğer, bu parçaların değişiminde ortaya çıkacak masrafın belli bir yüzdelik oranını (eskime payına göre) sizden talep ediyorlar.

@Kingslayer yetkili servisde orjinal mi takıldı hocam birde orjinal cama fark verdiniz mi

@Kingslayer yetkili servisde orjinal mi takıldı hocam birde orjinal cama fark verdiniz mi
@Mertcan33 Evet hocam yetkili serviste orijinal saint gobain marka idi sanırım o camdan taktılar takma sökmede herhangi bir sıkıntı olmadı orijinal oldu araç. Kasko şirketi (sompo japan) servis anlaşması ve cam değişim ücretsiz olduğundan hiç bir ücret ödemedim.

Geri
Üst Alt