Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:

@bf417 anladım hocam yani kaskoya bir miktar daha ödeyerek o bedeli yükseltmeyiz değil mi sayın hocam 
Araç değerinde oynama yapamazsınız aracınızın değeri o an ne ise o tutardan işlem görür örnek veriyorum ocak ayında 100bin yazar araç haziranda perte çıkar size 120 ödeme yaparlar Ücretlerde oynamayı poliçedeki diğer başlıklarda imm vs gibi yapabilirsiniz ama 300bin de az değil. 100bin olsaydı arttırmanızı önerirdim. Bir dahaki poliçe yenilemesi esnasında sınırsız ya da 500bin gibi rakamlarda poliçe maliyeti ne kadar değişiyorsa işinize geleni yaptırabilirsiniz. Büyükşehirde yaşıyorsanız anahtarla çalınma klozu ekletilebilir, aracın üzerinde sonradan eklenen donanım varsa onun bedelini bildirmenizi öneririm. Orj cam klozu da ekletilebilir, açıkcası sigortacılık sektöründe bu işin sınırı yok yüzünü sigortalatan ünlüleri düşünün.😀

Upvote 0
@bf417 değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Araç esimin adına ve kendisi çalışmıyor ben  öğretmenim, sigortacı bize kaskoda öğretmen indirimi yapmış ama eşim öğretmen değil bir sorun yaşarmiyiz acaba... 

Upvote 0
@bf417 değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Araç esimin adına ve kendisi çalışmıyor ben  öğretmenim, sigortacı bize kaskoda öğretmen indirimi yapmış ama eşim öğretmen değil bir sorun yaşarmiyiz acaba... 
Herhangi bir ihtiyaç durumunda sizden meb personel kartı istenir ancak eşinizde olmadığı için sorun çıkartırlar sigorta şirketini arayıp durumu izah edin, sigorta acentesinin hatası olduğunu belirtin indirim tutarını ödeyin, diğer türlü başınız ağrır. Hasar durumunda ödemeyi tam olarak yapmazlar.

Upvote 0
Hocam şöyle tarif edeyim. Ben kamu personeli tarifiesiyle yüzde 13 indirim almışım. Kurum kimliği fotokopimi hemen aldı itiraz ettikleri ilk şey aldığınız indirimler. 100 binlik aracıniz ile kazaya karistiniz kasko para ödeyecek olsa 13 bini hemen kesiyor.  Yada kazaya karistiniz. Masraf 10 bin servis 1300 lirasını tamir ücretini sizden alıyor bilginize. Tavsiyem duzelttirmeniz.

Upvote 0
@bf417 hocam sigortacı mu arıyorum 1.derece yakını olduğun için ısrarla sorun olmaz diyor bende arada kaldım 

Upvote 0
@Mertcan33  Araç sizin üstünüze değil. Eşinizde öğretmen olmadığına göre bu indirimden faydalanmaz kesin bilgi bu başıma geldiği için söylüyorum. Hasar danışmanı direk söylediği kamu indirimi almışsınız kurum kimliği fotokopisi alacağım dedi. Sigorta şirketleri her türlü açığı kullanmaya çalışıyor. Kendi sigortaciniza değil kasko yaptırdığımız firmanın müşteri temsilcisi ile konuşun. Yada servislerin hasar bölümlerindeki danışmanlarla sorun.

Upvote 0
Kasko poliçede şu ibare var değerli arkadaşlarim. araç esimin adına ben öğretmenim benim meslek indirimimden faydalanmasında sorun yok diyor ısrarla, hatta bu yazıyı gösterdi poliçemde aslı varmidir 

IMG-20200604-WA0000.jpg

Upvote 0
Kasko poliçede şu ibare var değerli arkadaşlarim. araç esimin adına ben öğretmenim benim meslek indirimimden faydalanmasında sorun yok diyor ısrarla, hatta bu yazıyı gösterdi poliçemde aslı varmidir 

Ekli dosyayı görüntüle 33644
Daha önce bir yakınım yüzde 18 i eşi öğretmen olmasına rağmen ödedi o madde var mıydı bilmiyorum ama çoğu kişi okumaz sigorta şirketleri de bundan yararlanır. Maddeyi okuyunca eşi anladım fakat kardeşler falan ne alaka ilk defa görüyorum. Hangi sigorta bu acaba? Bir de size tavsiyem çağrı merkezini arayın onaylayın, içiniz rahat olsun. Gelişmeleri burdan yazarsanız bizlere de tecrübe olur.

Upvote 0
@bf417 ray kasko hocam. Genel müdürlüğü aradım acentelerimize sorun diyorlar . Acentelerini aradım artık indirimi umrumda değil merak benimkisi 10 acente aradım 7 tanesi eşlerden yararlanırsiniz dedi 3 tanesi sizin gibi sorun yaşarsınız dedi. Bende policemi okudum bu sekilde yazıyor yani önemli olan poliçemde ne yazdığı değil mi sonucta bana bu sekilde hak verilmis yinede sizler daha bilgilsiniz hocam sizden cevap bekliyorum 

Upvote 0
@bf417 ray kasko hocam. Genel müdürlüğü aradım acentelerimize sorun diyorlar . Acentelerini aradım artık indirimi umrumda değil merak benimkisi 10 acente aradım 7 tanesi eşlerden yararlanırsiniz dedi 3 tanesi sizin gibi sorun yaşarsınız dedi. Bende policemi okudum bu sekilde yazıyor yani önemli olan poliçemde ne yazdığı değil mi sonucta bana bu sekilde hak verilmis yinede sizler daha bilgilsiniz hocam sizden cevap bekliyorum 
Araç eşinizin üzerine ve personel indirimi var fakat eşiniz çalışmadığı için hasar durumunda personel olduğuna dair beyan yapamazsınız. Bu maddeyi şöyle açıklayım size araç sizin üzerinize ve siz personel indirimi yaptınız ama eşiniz ya da kardeşleriniz aracınızı kullanırken kaza yaptı yine indirim devam eder ek ödeme çıkmaz. Şu durumda eşiniz çalışmadığı için ve personel indirimi yaptığınız için sizden hasar anında hasar tutarının %18 i alınır. Poliçe bedelinin %18 ini ödemeniz durumunda ek ödeme yapmadan hasar giderilir.

Upvote 0
@bf417 hocam sizin dediğiniz gibi olursa ben öğretmenim araba benim adıma diyelim aracı babam kullanırken kaza yaptı ozaman kasko benden, çıkan masrafı yuzde18 ini alır sanki bu sekilde de mantıksız oldu hocam.. 

Upvote 0
Benimde ray sigorta hocam. Daha kaza tespit tutanaklarını alırken kurum bilgileri ve kimlik kartının fotokopisini aldı hasar sorumlusu. İndirim yapmışsınız kamu ile alakalı beyan için aldı yanlış olursa üstüne basa basa hasarın tamir ücretinin yüzde olarak indirimini fatura ederiz dedi.

Upvote 0
@bf417 hocam sizin dediğiniz gibi olursa ben öğretmenim araba benim adıma diyelim aracı babam kullanırken kaza yaptı ozaman kasko benden, çıkan masrafı yuzde18 ini alır sanki bu sekilde de mantıksız oldu hocam.. 
Kasko sahibinin poliçe yaparken belirttiği gibi personel olduğuna dair belge, kimlik ibraz edilmesi gerektiği aksi takdirde ek ücret talep edileceği söylenmiş. Benim tecrübem bu yönde oldu, @typhoons da aynı sorunla karşılaşmış onda da aynı durum geçerli ama siz bilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt