Akü Alacak Arkadaşların Dikkatine

strayder

Üye
İsim
Berat
Arkadaşlar 2 gün önce akümü yeniledim ondan önce de epeyce araştırma yaptım fiyat için. Varta 70 ah agm akülerin fiyatları çok değişiyor. Kimisi 1000 lira dedi kimisi 1200 dedi. Hatta sanayide tanıdık bir abi vasıtasıyla gittim orası bile 1050 lira fiyat çekti. 2 yerde peşin 900 e düştüler 880 e pazarlık yapıp aldım. Karat güç sitesine girip seri numarasını da kontrol ettiğimde akü yeni görünüyor. Yani piyasası 900 950 civarında. İstanbul içinde 3 4 firma bu fiyatlara satıyor. Diğerleri kur falan diyerek fiyatları uçuruyor. Bu hususta forumdaki arkadaşları bilgilendirmek istedim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar 2 gün önce akümü yeniledim ondan önce de epeyce araştırma yaptım fiyat için. Varta 70 ah agm akülerin fiyatları çok değişiyor. Kimisi 1000 lira dedi kimisi 1200 dedi. Hatta sanayide tanıdık bir abi vasıtasıyla gittim orası bile 1050 lira fiyat çekti. 2 yerde peşin 900 e düştüler 880 e pazarlık yapıp aldım. Karat güç sitesine girip seri numarasını da kontrol ettiğimde akü yeni görünüyor. Yani piyasası 900 950 civarında. İstanbul içinde 3 4 firma bu fiyatlara satıyor. Diğerleri kur falan diyerek fiyatları uçuruyor. Bu hususta forumdaki arkadaşları bilgilendirmek istedim. 
Hayırlı olsun hocam. 

Keşke aldığınız yeri de belirtseydiniz, forum üyelerimizin yararına ve uygun fiyatlı yedek parça oldumu reklama girmez. 

Hocam yeni aküyü kodlattınız mı? Startstop çalıştı mı?

@Golftdi Kodlamaya gerek var mı hocam, bende mutlu akü almıştım kodlamaya gerek kalmadan startstop çalışmıştı.

@BUSAH var hocam yeni akünün değerleri farklı ise kodlamak gerekir

Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 1 ay önce bende aküyü değiştirdim servis Varta aküye 860 tl fiyat vermişti (zubizu indirimli) . Ben Bosch Akü 12V 60AH (Amper) Agm 640A S5 A05 Start-Stoplu akü taktım 670 tl ye kodlamada yapmadım start stop devre dışı kalmadı değişim sonrası arıza ışığı yandı direksiyonu 3 saniye tam sağa 3 saniye tam sola çevirince ışıkları söndü bir sorun yaşamadım.

araç 2014 1.4 tsı hıgline üzerinde efb akü vardı şuan agm var.

@tiesay @Golftdi yok kodlamaya gerek kalmadı. Anahtarı taktım çalıştırıp 10 mt gittim start stop devreye girdi. Hocam yanlış anlaşılır diye isim vermek istemedim. 3 yer aynı fiyatı verdi. Bağcılarda Emir Akü diye bir yerden aldım. Sahibi çok soru sorulmasını sevmiyor galiba ama :) Aynı zamanda Ayhan akü var orada o da aynı fiyatı verdi. Varta'nın bayisini aradım orası bir numara vermişti. Orada da 900 TL fiyat verdiler. İstoç da imiş yerleri. 

@strayder startstop çalışması iyi, tamam ama yeni akünün gücü değerleri eski akünden fazla kodlayıp yeni değerleri girmek gerekiyor. 

Geri
Üst Alt