LED Farlar

@mbonat diğer donanımlarda çok sıkıntım yok aslında Media falan hallediliyor hayalet falan lazım değil diğerleri de opsiyon zaten ama farlar öyle değil, mesela 7 var bende. 7 ye orjinal u led taksam bile sıkıntı, yok mercek lekelenmesi vs vs, aslında 1.4 TSI lacivert ya da iridyum gri highline 7.5 alınır ama aracı ben daha alalı 6 ay oldu, borcu bitmedi henüz :) böyle de olunca değiştiremiyoruz. Aracımdan memnunum ama far işi can sıkıyor. Halojenlere dönsem yakıştıramıyorum. Replika u LED takılı üzerinde, onun da kalitesizliğini hissedebiliyorum. Basic bi Xenon ya da tek u LED taksam onlarda da bazı sıkıntılar var ve hiç ucuz değiller, durum böyle olunca çözümsüz oluyor bir nevi
Basic bi xenon alıp mercekleri değiştirin derim . Sorunlu olanı bulursanız hem ucuza almış olursunuz hemde güzel bir mercekle çok iyi bie aydınlatma yakalarsınız . Çıkma bulunabiliyor u ya geçen arkadaşlar satıyor . Rahatlıkla bulunur hemde oem olur . 

@Musaaksoy 

Figure 1.JPG

Bahsettiğimiz kart aşağı yukarı buna benziyor golf ünkünü bulamadım LED mid lerde tek sıra LED bulunuyor. Arkadaşlar bahsetmiş bu farlarda arka kapak bulunmaz bozulduğu zaman sök at yenisini tak olur. Bu kartı çalıştırmak için Xenon farlarda olduğu gibi balastlar bulunur çift j lerde 4 adet vardı yanlış bilmiyorsam.

Merhaba Dostlar;

Benim aracımda Tek J dostlar fakat aracımızda Kış paketi olduğundan ısıtmalı su ile far yıkama mevcut . Diğer j farlarda ise zorunlu olmadığından fabrikasyon far yıkama kullanılmamıştır. Eski Xenonlar da ise mecburi bir donanımdı. Far olayına gelecek olursak bende  Farların Aydınlatması Çok çok iyi düzeyde. Lakin içindeki teknoloji Çift J ile aynı mı farklı mı pek bilemiyorum.

Bizim halojen olanlara farları değiştirmeden ampul değişimleri ile bir çözüm olur mu.

@typhoons biraz zor gözüküyor, zira LED ampul takılsa merceksiz olduğu için hem ışığı dağıtacak hem de karşı tarafa rahatsızlık verecek. Mercek montajı yapılabilir ama onda da farın açılması gerekiyor bu biraz sıkıntılı bir işlem ayrıca mercek takılsa bile iyi verim almak için Xenon takmak gerek, Xenon da muayeneden geçmeyecek, LED takılsa edilen masraf kadar verim alınamayacak vs.

@Musaaksoy teşekkür ederim. Paraya bakmadan highline almak lazım demekki ben midline plus aldım doldur doldur bitmiyor :)

@typhoons şuan highline da beni tatmin etmez açıkcası, 7.5 highline olması lazım

Orjinal Led farlarda BiLed projector oluyor, bunlar aslında Led'lerle birlikte entegre tasarlanmış ürünler. Alıp farınıza takabileceğiniz aftermarket ürünlerde var. Farın içine mercek uygulaması gibi far açılıp içine takılabilir. Oldukça da iyi aydınlatma sağlarlar. İçi bozuk vs ucuz yollu Orjinal U-Led bululp mesela içine bunlardan uygulatılabilir.

Örnekleri aşağıda bakın merceğin, yatay reflectör altına yerleştirilmiş Led modül, altında soğutucu ve dısarda driver oluyor. Baya iyi markalar var, Koito 2.0 ve belki 3.0 ı çıkmıştır veya Morimoto M-Led oldukça iyi bildiğim kadarıyla. Aydınlatma örnekleride koymuşlar.

Yada biraz daha verip gidip Osram Far alacaksınız komple, onda da Bi-Led projektör var.

image.pngimage.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK güzel olan araçlar var fakat bence golflerde güzel durmuyor. Atölye Semihte bi araca yapmışlardı. Dışarıdan robot gibi görüntüsü oluyordu farın hoşuma gitmemişti. Ama perfonmansı iyiydi.

Sizin aracınızda orjinal beyin olmadığı için sonradan takılan çift j farlarda ya da yapılan bi xenon uygulamalarda dışarıdan alınan ampullerle istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz.

Geri
Üst Alt