App Plaka yasal mı?

@Kysr038 Ben orjinalden yanayım. Ancak film çeken yer plakanın çevresindeki siyah çerçeveyi de silmiş.
Onu bilmiyorum Ahmet hocam sıkıntı çıkarır mı...

Plakalık içinde kalıyorsa çok dikkat çekmeyebilir üstü kapandığı için

Plakalık içinde kalıyorsa çok dikkat çekmeyebilir üstü kapandığı için
golf.jpg
Plakalık derken sanırım plakanın takıldığı siyah plastikten bahsediyorsunuz.
Bende yok öyle.
Ön Arka iki plakada da araca Aluminyum levha takılı o levhaya da Plaka çift taraflı band ve Dyson PU Mastikle yapışma.
2 defa bu şekilde TÜV e girdim sorun olmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 58386
Plakalık derken sanırım plakanın takıldığı siyah plastikten bahsediyorsunuz.
Bende yok öyle.
Ön Arka iki plakada da araca Aluminyum levha takılı o levhaya da Plaka çift taraflı band ve Dyson PU Mastikle yapışma.
2 defa bu şekilde TÜV e girdim sorun olmadı.
Çok şık görünmüş yalnız, beyaz araçta.

Sıkıntı çıkarır mı yasak mı bilmiyorum ama.

Merhaba bir örnekte benden olsun APP Pleksi plaka için;
yukarıdaki örnekte Çerçeve kısmı siyah dan beyaza çevrilmiş durum sıkıntı yaratabilir Resmi Plakalarda Çerçeve siyah. Vida vb olmaması gerekiyor Kısacası Gözüküyor ve okunuyor olması gerekli olan şartlar. Çerçeve beyaz olunca Özellikle HGS, RADAR vb Elektronik cihazlar plakayı çok sağlıklı okuyamaması adına sorun yaşatabilir umarım hiçbir sorun yaşamazsınız . Keyifli Forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• 20220415_185358.jpg
    20220415_185358.jpg
    204.2 KB · Görüntüleme: 36
@Ender Şuana kadar Trafikte veya HGS de sorun yaşamadım. TÜV e de iki kez girdim sorun olmadı.

@Ender Şuana kadar Trafikte veya HGS de sorun yaşamadım. TÜV e de iki kez girdim sorun olmadı.
Sevindim buna inşallah hiç sorun yaşamazsınız Lakin günün birinde Tersinden kalkmış bir Trafikçi ile karşılaşırsanız sorun olabilir diye dikkatli kullanmaya devam edin .(y)

@Ender Hocam sadece ön iki kapıya film çektirdim.
Film çektirdiğim yere de plakanın altına 2 adet Alu levha kestirmiştim. Bunu araca monte edin plakalarıda bunlara yapıştırın dedim. Plakalıktan kurtulmak için.
Araç hazır dediler.
Bir baktım plakanın çevresindeki siyahlık ta yok temizlemişler.
Halbuki ben bir şey dememiştim.

@Ender Hocam sadece ön iki kapıya film çektirdim.
Film çektirdiğim yere de plakanın altına 2 adet Alu levha kestirmiştim. Bunu araca monte edin plakalarıda bunlara yapıştırın dedim. Plakalıktan kurtulmak için.
Araç hazır dediler.
Bir baktım plakanın çevresindeki siyahlık ta yok temizlemişler.
Halbuki ben bir şey dememiştim.
Merhaba,eskiye döndürülmesi çok kolay.Birazcık siyah boya temin edin,plakanın içini siyah çizgilerin geldiği yere kadar maskeleyin,süngerle dokundura dokundura boyayın.Fırçayla bir miktar fırça izi kalır kanımca,ama süngerle orjinal gibi olur👍

Merhaba,eskiye döndürülmesi çok kolay.Birazcık siyah boya temin edin,plakanın içini siyah çizgilerin geldiği yere kadar maskeleyin,süngerle dokundura dokundura boyayın.Fırçayla bir miktar fırça izi kalır kanımca,ama süngerle orjinal gibi olur👍
Teşekkürler.
Ancak böyle çerçevesiz daha güzel gözüküyor.
İstemedim ama hoşuma gitti.

Son düzenleme:
2 yıldır app plaka kullanıyorum kısa veya uzun mesafe hiçbir yerde bu konuda ceza yemedim.

8 yıldır iki aracımda APP + Pleksi kullandım. Pleksinin içine gömülmesi için plakalıkların kenarları ince şerit şeklinde kesiliyor hatta. 3 kere TUVTURK giriş çıkış yaptım. Belki 100 kere farklı illerde çevirmeye girmişimdir. Hiç bir problem yaşamadım.

Gidipte el yazısı gibi bir font ile yazmadığınız ya da harfler birbirinden ayrılmayacak şekilde dip dibe basmadığınız sürece hiç bir sorun teşkil etmiyor bu durum. Bazı otomobil firmaları talep üzerine sıfır araç çıkartırken bile APP takabiliyor.

Yani kenarı beyazmış vs. hiç sorun değil, kenarını komple kesiyorum ben pleksi ile takınca o kadar yani :)

Teşekkürler.
Ancak böyle çerçevesiz daha güzel gözüküyor.
İstemedim ama hoşuma gitti.
Ben sanırım konuyu yanlış anladım,sandımki sizden habersiz plakaların siyah kenarları silindiği için durumdan şikayetçisiniz ve polis'le yaşanacak muhtemel sorunlara karşı çözüm arıyorsunuz.Sonradan alnadımki görüntü aslında hoşunuza gitmiş ve sadece plakanın mevcut görüntüsüyle polisle sorun yaşarmıyım sorgusu yapıyorsunuz.Bende APP plaka kullanıyorum,bugüne kadar 5-6 araba değiştirdim ve hepsinde APP kullandım,muaenelerede girdim çıktım,çevirmeyede takıldım fakat hiç sorun yaşamadım.Bu plakalarda dikkat ettiğim şey yazı fondu orjinale yakın olması ve plakanın mühürlü olmasıydı.Bir aracımda APP plakanın isimli pleksi plakanın içine oturması için kenarları kesilmişti,onunlada sorun yaşamadım.Bir ara istanbulda muaene istasyonlarında plakalara alakasız yerden atılan vidalara takılıyorlardı,şimdi nasıl bilmiyorum,uzun lafın kısası kenar çizgileri silinmiş plaka hiç kullanmadım,şahsi fikrim üstte saydığım işlemlerden kenarları kesik plaka bile kenarları silinmişten daha az dikkat çekici negatif yönde,çünkü o sanki orjinal plakalığın içine oturmuş gibi görünüyor fakat sizin durumdaki bariz sırıtıyor ve dikkat çekici.Üstte yorumlarda bir arkadaş belirtmiş:Tersinden kalkmış bir polise denk gelirseniz sorun yaşayabilirsiniz kanımca.

Ben sanırım konuyu yanlış anladım,sandımki sizden habersiz plakaların siyah kenarları silindiği için durumdan şikayetçisiniz ve polis'le yaşanacak muhtemel sorunlara karşı çözüm arıyorsunuz.Sonradan alnadımki görüntü aslında hoşunuza gitmiş ve sadece plakanın mevcut görüntüsüyle polisle sorun yaşarmıyım sorgusu yapıyorsunuz.Bende APP plaka kullanıyorum,bugüne kadar 5-6 araba değiştirdim ve hepsinde APP kullandım,muaenelerede girdim çıktım,çevirmeyede takıldım fakat hiç sorun yaşamadım.Bu plakalarda dikkat ettiğim şey yazı fondu orjinale yakın olması ve plakanın mühürlü olmasıydı.Bir aracımda APP plakanın isimli pleksi plakanın içine oturması için kenarları kesilmişti,onunlada sorun yaşamadım.Bir ara istanbulda muaene istasyonlarında plakalara alakasız yerden atılan vidalara takılıyorlardı,şimdi nasıl bilmiyorum,uzun lafın kısası kenar çizgileri silinmiş plaka hiç kullanmadım,şahsi fikrim üstte saydığım işlemlerden kenarları kesik plaka bile kenarları silinmişten daha az dikkat çekici negatif yönde,çünkü o sanki orjinal plakalığın içine oturmuş gibi görünüyor fakat sizin durumdaki bariz sırıtıyor ve dikkat çekici.Üstte yorumlarda bir arkadaş belirtmiş:Tersinden kalkmış bir polise denk gelirseniz sorun yaşayabilirsiniz kanımca.
6 Yıldırsorun yaşamadım üstelik sadece 2022 de şehir dışına çıkmadım henüz 2 defada TÜV den geçti kimse sorun etmedi.
Bundan sonrada etmezler inş. diyerek devam diyorum.

6 Yıldırsorun yaşamadım üstelik sadece 2022 de şehir dışına çıkmadım henüz 2 defada TÜV den geçti kimse sorun etmedi.
Bundan sonrada etmezler inş. diyerek devam diyorum.
Sizde de Siyah çerçeve şeridi yok muydu 2 yıldır ?

Geri
Üst Alt