2019 - 2020 adblue dolum miktarları

@mehmetmert  Sizin arac en ust donanim galiba. Bende sadece erişim mesafesi 6500km yaziyor . Dusundumde acaba uyari vericemi miktar belirtiyor ama siz zaten paylasim yaptiniz sizde gornuyor miktar bende o yok malesef.  Sadece erisim mesafesi gorunuyor. 
Bende 7000km menzilde görünmeye başladı, fulleyince maks. min. miktarı yazmıyor doğal olarak. Sanırım min miktarı 4lt. olunca göstermeye başlıyor

@forzaGilles   Benim arabada scr ( adblue ) var hocam . Pasif jenerasyin yapiyor . Adblue nun dpf den sonra zaten eksoz gazi dpf den ciktiktan sonra adblue iseme giriyor. Adblue nun amacida bu zaten dpf  tek basina emisyon degerlerini yakalayamiyor bu yuzden de scr sistemi koydular dpf den sonra. Kisaca dpf ye biriken kurumlar yine jenerasyon la temizleniyor degisen bir sey yok. 
Teşekkürler hocam., gayet açıklayıcı oldu :)  

Peki sizde rejenerasyon kaç km’de bir devreye giriyor, gözlemleme fırsatınız oldu mu..?

@forzaGilles  Yaklaşık 400 500 km yol yapınca bi kez denk geldim durunca rolantide anladım. yaklaşık 200 km falan da sürekli şehir içi kullanınca ışıklarda fark ettim jenerasyon yaptığını . Yani şu km de bir yapıyor demek çok doğru olmaz. kullanıma bağlı birazda . Arkadaş hergün git gel dümdüz yolda 40 45km yol yapıyor daha hiç denk gelmedi yani uzun yolda seyir halindeyken yapıyordur adam fark etmiyordur . yada uzun yolda sabit hızda faazla kurum birkmediği için jenerasyona da ihtiyaç duymuyordur. Bu yüzden sürekli şehir için kısa mesafe kullanan biri için dpf daha ok jenerasyona girer. 

@windshear Teşekkür ederim hocam . benim araç passat . ben passat forumuna pek takılmıyorum çünkü burası daha aktif burda insanlar daha çok yardımcı oluyor fakat bu konuda net bir bilgi bulamadım. 

Geri
Üst Alt