DSG Sorunu yaşayan ve Yaşamayan

@bf417  Bunu duymak sevindirdi beni :)  hocam arabanız kaç model hangi motor
1.6 tdi clha 2015 highline 80km safkan beyaz ön tampon hariç boyasız işlemsiz şanzıman motor  kusursuz 211 top speedi var size 155bin tl veya 22.463 dolara bırakırım sunroof yok.😂

1.6 tdi clha 2015 highline 80km safkan beyaz ön tampon hariç boyasız işlemsiz şanzıman motor  kusursuz 211 top speedi var size 155bin tl veya 22.463 dolara bırakırım sunroof yok.😂
Teşekkür ederim hocam benim araba daha 1700km de 2020 :)  

İlk golfum 2013 model 80 bin km de önce mekatronik değişti park ederken geri vitese geçmiyordu arada 85 bin km de kavraması değişti iyi niyet garantisine girdi ikisi de

Şu anki golfum 2016 model 55 bin de 10 bin km önce aldığım da titreme yoktu ama bu aralar hafif titremeler başladı  belki adaptasyon yapılsa düzelebilir. 

2016 1.2 tsi Dsg, aracın 2. Sahibiyim aracım ful yetkili servis bakımlı, yaklaşık 3 aydın araç bende 46 bin km de aldım şuan 53 bin km de, kimse hissetmiyor ancak çok dur kalk trafikte 1 den 2 ye geçerken bazen titreme hissediyorum, bu sanki zamanla artacak gibi, birde şu var tsi acayip sessiz bir motor müzik sistemi kapalıyken aracı durmak için yavaşlattığımda vites düşürme şıkırtılarını duyuyorum bazen kulağımı kabartırsam ama o esnada sarsılma yok tabi bu normal mi bilmiyorum.

2016 1.2 tsi Dsg, aracın 2. Sahibiyim aracım ful yetkili servis bakımlı, yaklaşık 3 aydın araç bende 46 bin km de aldım şuan 53 bin km de, kimse hissetmiyor ancak çok dur kalk trafikte 1 den 2 ye geçerken bazen titreme hissediyorum, bu sanki zamanla artacak gibi, birde şu var tsi acayip sessiz bir motor müzik sistemi kapalıyken aracı durmak için yavaşlattığımda vites düşürme şıkırtılarını duyuyorum bazen kulağımı kabartırsam ama o esnada sarsılma yok tabi bu normal mi bilmiyorum.
Bendensin hocam yakında kavrama değişimi gerekir muhtemelen

2 aracim oldu, polo 1.4 tdi 36.000 km, 2016 golf tdi 54.000 km. Hic sorun yasamadim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2013 model 2 farklı 1.6 tdi golfde  de 70 bin kmler de beyin değişimi  gerçekleşti. İkisinde de patlamadan önce vitese geç geçme veya geçmeme gibi problemler oldu ardından da zaten kırmızı bir lamba :D

İki aracıda ikinci el almıştık, ben aldıktan  sonra dikkatli kullanmama rağmen bu  sorunları yaşadık, sanırım ilk sahipleri biraz hor kullandı yada ne yaparsan yap kaçınılmaz son  bu :D  

Geri
Üst Alt