Vag Klon Kablo Yukseltme Destegi Verilir :)

2020 araçlarında kullanabilmek dışında 18.9 sürümünden özellik açısından bir fark var mı?
Güncellemeden hemen sonra kanallara baktım 18.9 sürümdeyen açık olmayan kanallar açıkmı diye ama yok, sürüm yükseltme olayı sadece yeni çıkan araçlarıda okuma yetisine sahip ediyor...Onun dışında pek bir özelliği yok gibi. Yinede CemK hocamın bu hizmetinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Güncellemeden hemen sonra kanallara baktım 18.9 sürümdeyen açık olmayan kanallar açıkmı diye ama yok, sürüm yükseltme olayı sadece yeni çıkan araçlarıda okuma yetisine sahip ediyor...Onun dışında pek bir özelliği yok gibi. Yinede CemK hocamın bu hizmetinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
evet.. 

zaten kablo sürünlerindeki 18-19 rakamı model yıllarını, sonraki rakamlar ise kablo sürümünü işaret ediyor diye biliyorum..

dediğiniz gibi sonsürümün bütün fonk açma gibi bir yetisi yok

bende 18.9 sürüm var

hocama versiyon yükseltmek için rahatsız edeceğim gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet.. 

zaten kablo sürünlerindeki 18-19 rakamı model yıllarını, sonraki rakamlar ise kablo sürümünü işaret ediyor diye biliyorum..

dediğiniz gibi sonsürümün bütün fonk açma gibi bir yetisi yok

bende 18.9 sürüm var

hocama versiyon yükseltmek için rahatsız edeceğim gibi
18-19-20 den sonraki rakamlar da o yılın kaçıncı ayına kadar çıkan araçları desteklediğini gösteriyor diye biliyordum ben de.

18-19-20 den sonraki rakamlar da o yılın kaçıncı ayına kadar çıkan araçları desteklediğini gösteriyor diye biliyordum ben de.
Aynen hocam misal 18.9 Sürümünü ele alalım...

20(18.) yılın (9.)ayın'dan itibaren...  çıkmış araçlar için uygun bir kablo.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK Değerli Hocam Bu güzel Paylaşım ve desteklerinizden dolayı Forum adına Şahsınıza Teşekkür ederim.

Bilgi Paylaşıldıkça Güzelleşiyor ve Değer kazanıyor. Keyifli Forumlar diliyorum.

Benim kablo 18.9 Şuanda İşimizi görüyor , Sıraya girip diğer dostları bekletmeyeyim şimdilik  (y)

Yukseltme icin onemli kriter Atmel Çipli olması. Bootloader açıksa ki buna uzaktan baglanip bakmam lazım, uzaktan yapilabiliyor. Degilse de Atmel192 çipli ve Programlama pinleri olan bir kabloysa yapılabiliyor. Bazi Atmel değilde Çin Chipset olanlr var, onlar maalesef.

Yapilan tip örnek:

Ekli dosyayı görüntüle 30364

Ekli dosyayı görüntüle 30365

Bu kablosu cikabilen V2 yazanlardan, buda yapildi.

Ekli dosyayı görüntüle 30366

Yapılamayanlara örnek:

Ekli dosyayı görüntüle 30367

Ekli dosyayı görüntüle 30368

Ekli dosyayı görüntüle 30369

Ekli dosyayı görüntüle 30370
Hocam benim 12.12 kablo son resimdekinin aynisi usbasp programlayici ile yapilabiliyormu 

Yapiliyorsa baglanti hakkinda yardimci olurmusunuz 

Son resim dediğin hangisi anlamadim hocam, Atmega162 çipli mi değil mi? fotoğrafını atarsan bakalım.

@CemK hocam merhaba çok güzel paylaşım olmuş elinize sağlık benim elimde 2 adet kablo var müsait olduğunuz zaman halledebilir misiniz. 

@CemK hocam sağolsun dün gece uzaktan bağlantı kurup 18.9 Çin'den aldığım 1 gün kullanıp sonra da bağlantı hatası veren kablomu 20.4 e güncellendi 16.8 olan kablomu işlemcisi uyumsuz olduğu için yapamadık ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.
1d8d2698bd5c7f740cacea1416e91549.jpg

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@CemK selamlar. Bende de bu birisi bayağı eski iki kablo var. Sanırım eski olan güncellenemez dediklerinizden, digeri ise kendisi 17  küsür  olup, daha üst versiyonlara güncellenebilir bilgisi ile satın alınan ve söylendiği gibi 18 küsürlü versiyonlara kadar yeni gelen orjinal yazılımlarla çalışan bir kablo. 19 ve sonrası versiyonlarda ise test ok oluyor, ama modulleri okurken baglantı hatası veriyor. açmak için de vcdsloader programı kullanılıyor. güncelleme imkanı varsa yardımı olursanız sevinirim. teşekkürler.

IMG-0046.jpg

IMG-0045.jpg

@Dark975 Selam hocam, alttaki guncellenmez aynen.

Usttekinde Usa felan yaziyo ama Orjinal kablo değil dimi? Ona uzaktan bakalim, bootloader aciksa kolay hemen guncellenir. Değilse programlama pinleri yok, ancak çip'e kablo lehimleyip yapabiliriz.

@CemK yok orjinal kablo değil, çünkü 30 usd'ye alınmıştı 2018'de. satan cinli "vcds loader üzerinden orjinal yazılımla kullanabilirsiniz, sonraki yazılım versiyonlarını da destekler" demişti. biz güncellediğimizde orjinal yazılımla çalışıyor olacak ve bahsettiğim vcds loader programına da ihtiyaç olmayacak sanırım, dogru mudur ? siz ne zaman uygun olursanız uzaktan bakabiliriz.

Geri
Üst Alt