Kaput Kaplama

Abi zor malesef. ancak sponsorumuz bütün malzemeleriyle İstanbul'a gelirse olur, o da pek mümkün değil. İstanbul'dan forumumuzda detailing sponsoru olacak kaliteli ve işçiliğini bildiğimiz bir detailing dükkanı olursa o zaman böyle bir şey ayarlayabiliriz. Ya da en azından forumumuza özel fiyatlar verebilecek detailing firması çıkarsa yapabiliriz. 
@AhmetCakmak  ben Tanzeri tanıyorum eski bir dostum... ama onun rakamları biraz yüksek...

@EMR-Garage  geçen  ay  forumun sponsoru ankaradaki   bu merkeze bir arkadaşı götürdüm . tavsiyemi dikkate aldı bana güvendi .  buluştuk 300 liralık kampanyalı 3m cam filmi yaptıracağız diye gittik.. arkadaş gaza geldi  700 liralık xxx marka başka bir  film çektirdi camlara .  (siyah mk6 golf )  

sonuç : eee güzel oldu tamam . 

ama ben ? 

cam filmi / kaput filmi  / seramik / fayans  kaplama ???   ücretsiz bile olsa  bu işlere girmeyenlerdenim . 

@Savatage  kesinlikle hocam ben sadece ön 2 cama arkalarla ayni tonda olacak sekilde film cektirdim o da yazin yandan vuran günes cok rahatsiz ettigi icin, geri kalanlarin cok onemi yok bence de

@krym hocam o kadar çok işe yarıyor ki size şöyle anlatayım. çok merkezi bir bölgede oturuyorum hani derler ya çarşı diye tabir edilir. çoluk çocuk çombalak  maganda tibi ne kadar insan varsa aracımın park halinde bulunduğu yerden geçiyor. kaput filmine bakıyorum günden güne yıpranıyor. sürtme izleri çizik izleri reçinesi demir tozu derken benim kaputumu gerçekten koruyor. arada sırada en ince pastaya cila yapmak gibi üstünden makine eli geçiyorum yine parlıyor. Bana göre aracın en önemli kısmı kaput. O yüzden bir kaput filmini çok görmeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kesinlikle ise yariyor. Ice kaplamanin esprisi köselerden kalkmamasi ve yikamalarla fln sökulmemesi. 

Cok kafaya takmayin hocam, dikkatli yikarsaniz sikinti olmaz. 3-5 yil sonra zaten filmin ömru dolacak sökup yenisini yaptirirsaniz aracinizla devam ederseniz. 

yeni aldığım tiguan için kaput koruma işini nette biraz araştırdığımda biraz bilgi sahibi oldum ve tanıdık bir iki yerede sordum.

bu işi profesyonel çalışan yerlere yaptırmak lazım kanaatimce. yani; kaliteli malzeme+kaliteli işçilik

1. eski nesil pvc şeffaf kaput korma filmi; ucuz, ileride sararma yapan, ileride sökerken boyaya zarar verme ihtimali yüksek olan. ortalama fiyat 500-600tl civarı

2. yeni nesil poliüretan şeffaf kaput koruma filmi; pahalı, sararma yapmayan, uv korumalı, ileride sökerken boyaya zarar vermeyen. ortalama fiyat markaya göre değişmekle birlikte,

3m (orjinali-piyasada sahtesi çokmuş) 3000tl civarı. en iyisi buymuş. 10 yıl garantili ve sertifika garanti kartı veriliyor. yetkili bayide.

stek dynoshield 10 yıl garantili, 1500tl civarı, stek dynolite 5 yıl garantili 1200tl civarı. ikiside garanti sertifika kartlı. tabi yetkili bayisinde yaptırmak şartıyla.

birde forumda emr garage firmasının uyguladığı my vay marka var. kendilerini aradım 10yıl garantil ,amerikan malı olduğunu, sararma ve boyaya zarar verme olmadığını söylediler. fiyatı uygun söylediler, 700tl  tabi görmek lazım.

golfün cam tavan kenarındaki u şeklindeki siyah bakalit bölüme (güneş yanığından dolayı verniği bazı yerlerde atmıştı, kronik sorun cam tavanlı araçlarda) 

daha önce ön yan camlara vw yeşili 3m cam filmi yaptırdığım emr garage firmasına gittim. cam tavan kenarına çektikleri oraguard şeffaf film gibi uygularken kesinlikle hava kabarcığı olmayacağını, olsada zamanla kaybolacağını dedikleri halde kabarcıkların gitmediğini söyledim. getir bakalım dediler, götürdüm hava kalan bölümü yeniden yaptılar. sonra yine hava yaptı zamanla. en sonunda söktüm attım hepsini. 3 parça olarak uyguladıkları için parçaların birleşim yerleri üzerinde kesim yaptıkları için falçata izi kalmış.

8df8368c8b6508370f942115c51a4321.jpg
b3f83dbfd35438050df80b3c388eacad.jpg

yeni aldığım tiguan için kaput koruma işini nette biraz araştırdığımda biraz bilgi sahibi oldum ve tanıdık bir iki yerede sordum.

bu işi profesyonel çalışan yerlere yaptırmak lazım kanaatimce. yani; kaliteli malzeme+kaliteli işçilik

1. eski nesil pvc şeffaf kaput korma filmi; ucuz, ileride sararma yapan, ileride sökerken boyaya zarar verme ihtimali yüksek olan. ortalama fiyat 500-600tl civarı

2. yeni nesil poliüretan şeffaf kaput koruma filmi; pahalı, sararma yapmayan, uv korumalı, ileride sökerken boyaya zarar vermeyen. ortalama fiyat markaya göre değişmekle birlikte,

3m (orjinali-piyasada sahtesi çokmuş) 3000tl civarı. en iyisi buymuş. 10 yıl garantili ve sertifika garanti kartı veriliyor. yetkili bayide.

stek dynoshield 10 yıl garantili, 1500tl civarı, stek dynolite 5 yıl garantili 1200tl civarı. ikiside garanti sertifika kartlı. tabi yetkili bayisinde yaptırmak şartıyla.

birde forumda emr garage firmasının uyguladığı my vay marka var. kendilerini aradım 10yıl garantil ,amerikan malı olduğunu, sararma ve boyaya zarar verme olmadığını söylediler. fiyatı uygun söylediler, 700tl  tabi görmek lazım.

golfün cam tavan kenarındaki u şeklindeki siyah bakalit bölüme (güneş yanığından dolayı verniği bazı yerlerde atmıştı, kronik sorun cam tavanlı araçlarda) 

daha önce ön yan camlara vw yeşili 3m cam filmi yaptırdığım emr garage firmasına gittim. cam tavan kenarına çektikleri oraguard şeffaf film gibi uygularken kesinlikle hava kabarcığı olmayacağını, olsada zamanla kaybolacağını dedikleri halde kabarcıkların gitmediğini söyledim. getir bakalım dediler, götürdüm hava kalan bölümü yeniden yaptılar. sonra yine hava yaptı zamanla. en sonunda söktüm attım hepsini. 3 parça olarak uyguladıkları için parçaların birleşim yerleri üzerinde kesim yaptıkları için falçata izi kalmış.

açık açık yazdığınız için teşekkürler. Bu işi hakkıyla yapan yer sayısı cidden azmış. Ben kaput koruma yaptırmadım. O işe hiç yeltenmedim. Ama yaptıracak olsam ankarada stek bayisine gider aracımı teslim ederim. Bu benim fikrim. Cam filmi çekerken bile fitillere zarar veren yerler varken gidipte hadi buna kaput filmi çek diyecek kadar canıma susamadım :)

Yaptiracaksiniz yetkili bayisinde ve garanti sertifika kartını alarak yaptırmak lazım. Ileride bir sorun oldugunda elinizde bir belge ve karsinizda bir muhatap olsun. Tabi biraz tuzlu oluyor.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam öncelikle geçmiş olsun.. Bursadan ben dahil birçok arkadaşımız var. Firma paylaşabilir misiniz? İşini iyi yapmayan firma bilinmeli.. tercih edilmemeli..  

Forumlar bunun için var ? 

İsmi paylaşılmayan mekan yerine

Bursada şurası 10 numara iş yapıyor , işçilik mimar sinan dan öte denilse olay çözülür ! 

Kötü olan yer ifşa edilince geriye kalan 50  işletme aklanacak mı bursada ? 

Yada çözümmü ?

Direk adres göstererek Referans lazım ?

Bursa da şurada iskender  berbat (hakkaten berbattı 2007 temmuz)

İskender bursa da nerede yenir ona bakmak daha faydalı sanki ?

Merhabalar arkadaşlar bende 4 ay önce ikinci el aldığım araçta vardı hatta sararmıştı sıcak su yardımıyla söktüm yalnız altında yapışkan reçinesi kaldı 3 , 4 saat uğraştım zorla çıkardım aynı şekil kaput kenarlarında falçata çizikleri vardı . Şöyle söylim arkadaşlar tam bi boş iş paranızı çöpe atıyorsunuz hiç bir faydası yok iyi bi işçilikle malzemeyle 3000 gibi rakamlar konuşuluyor ya varsın taş izi olsun boyat foto çek alıcıya göster 3000 zarar etmezsin birde yaptırırken kafada elli tane soru işareti paranızı vermeyin arkadaşlar  haftada bir fakir aileye 20 lira ekmek parası ver arabana toz deymez .

2 yıl önce arabayı bayiden aldıktan sonra arkadaşlarımın gazına gelip yaptırdığım ilk işlemdi.Aynen bu şekilde kenarlarının falçata ile kesildiğini görünce morelim bozuldu.Üstelik yaptırdığım yerde 1200 lira fiyatı vardı, işletme sahibini tanıyan arkadaşımla gittik 700 TL para verdik.Bu arada yaptırdığım yerde Türkiye çapında bilinen ve hemen hemen her ilde bayisi olan bir işletme.Yaptırdıktan yarım saat sonra yaptığım işin ne kadar gereksiz olduğunu anlamıştım.Üstelik yapan ustaya bunu kaldırdığım da ne ile karşılaşacağımı sorduğumda, tekrar gel seramik kaplama yaparız, her parça eşitlenir, aynı görüntüye kavuşur diye cevap vermişti, o da eğer sorunsuzca kaputtan ayrılır da yapışkan izi kalmaz ise.Bu, heyecanla arabasına kavuşan ve gözü o an arabasından başka birşey görmeyen, arabama birşey olmasın diyen insanları soymak değilde nedir? Şuan hafif sararmaya başladı.Çıkarmayı düşünüyorum ama korkuyorum.Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyorum.Kaputun kökü kaç lira ki? Geçen aylarda arkadaşımın 2015 model Golf aracını sattık, kaputunda da gözle görülür şekilde taş izleri vardı, bundan dolayı ne fiyat düştü, ne de konusu geçti.

@muhammedfatih ustad zaten taş izi var ufak tefek şeye takılan adamlara ben şahsen araba satarken size gelmez diorum nazikçe paketliyorum daha yürürünü sormadan kazası varmı sormadan taşa takılanla uğraşmaya gerek yok

Evet arkadaslar bu gün kaput çerçevemi yapan yere gittim. Lafı çok uzatmadan özetliyim. Verdigim paranin tamamını iade ettiler tekrar kaput filmi yapmayı teklif ettiler alta kıvırarak kabul etmedim. Beğenmediğimi söylediğim cam filmlerini yenilediler. İstediğim tüm kaplama ve alacağım diger araclar icin limitsiz cam filmi yapma sözü verdiler. Sözün özü hizmet sonrası memnuniyeti sağladılar. Tabi bu durumun olana faydası yok. Tercih sizlerin arkadaşlar. İlk hatalarını telafi etmek icin elinden geleni yapan beş yoldaki Altay Oto Cam firmasına teşekkürleri mi borç bilirim. Umarım bundan sonraki müşterilerinin kaputlarından falçatayı uzak tutarlar.

Geri
Üst Alt