Golf mu yoksa Jetta mı?

Eğer bagajlı bir araca mutlak ihtiyacınız var ise VW araç almak için Jetta alınabilir. Bagaj vb. ihtiyacınız yok ise, özellikle Jetta ya ihtiyacınız veya hayranlığınız yok ise (zevkler ve renkler tartışılmaz) teknik olarak tartışmasız Golf. Her ne kadar Jetta Golf ün bir önceki platformunu takip ederek gelse de:

+ Golf VW nin en önemli ürünü

+ Golf Almanya da üretiliyor

- Jetta VW nin sıradan bana göre önemsiz ve bir ürünü

- Meksika da üretiliyor

- Arıza ve sorun istatistiğinde açık ara Golf ten kötü durumda

Bunları söylerken birgün bagaj ihtiyacı için ben de Jetta alırım yanlış anlaşılmasın. Sadece seçme şansım var ise, hiç düşünmeden arkama bile bakmadan, Golf e yürürüm :)
@calik duygularıma tercüman oldunuz hocam. Made in Germany.

Şimdi buraya "Sürüş zevki yaşamak isteyenler ise Focus almalı." yazardım da, yazmıyorum  8D
Aman hocam daha önce focus sahibi biri olarak uzak durum derim. Zira kulağınızda ağır duyma kaybı varsa bişey diyeymem çünkü o arabaya başka türlü katlanılmaz. Sadece yol tutuşu konusunda iyidir. Hatta geçen gün iş yerinin focusuyla uzun yola gittim birkez daha anladim. Arka koltukta gittim ama sanki taşa oturarak gittim. Geçen günde arabadan indim arka koltuğa oturdum hanım şaşkın şaşkın bana bakıyor tabi. Arada uçurum var bidaha ford mu Allah göstermesin muhtacta etmesin inşallah. Sizin de şaka yaptiginiz ümidiyle hayırlı günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aman hocam daha önce focus sahibi biri olarak uzak durum derim. Zira kulağınızda ağır duyma kaybı varsa bişey diyeymem çünkü o arabaya başka türlü katlanılmaz. Sadece yol tutuşu konusunda iyidir. Hatta geçen gün iş yerinin focusuyla uzun yola gittim birkez daha anladim. Arka koltukta gittim ama sanki taşa oturarak gittim. Geçen günde arabadan indim arka koltuğa oturdum hanım şaşkın şaşkın bana bakıyor tabi. Arada uçurum var bidaha ford mu Allah göstermesin muhtacta etmesin inşallah. Sizin de şaka yaptiginiz ümidiyle hayırlı günler.
Hocam şuan halihazırda ailede hem Golf hem Focus 2 makyajlı kasa var sedan dizel, bana göre tek eksiği yalıtım aracın, 

Uzun yola gidileceği zaman Focusla gitmek için elimden geleni yapıyorum, zira daha çok keyif veriyor bana, basınca gidiyor cebini de yormuyor, e tabi her güzelin bir kusuru vardır derler, sesine de alıştım artık fazla umursamıyorum.

Golf daha oturaklı daha sakin daha sessiz evet ama, Focusun bana verdiği güveni veremiyor. ESP olmamasına rağmen aynı viraja Focusla içim daha rahat giriyorum mesela. Sivas yolunda 200le girdiğim virajda sol şeride atlayan Jettacı Focusa olan güvenimin boşa olmadığını bir kez daha kanıtladı :)

Jetta vw de üvey evlat muamelesi görüyor kısaca golfle arasında ciddi kalite farkı var ama şöyle bir durumda var aracı biraz daha iyi yapsalar abisi passat var kardeşi golf var  sanırım jetta bi strateji arabası jettayı gören vw nin göz bebeklerine golf ve passata  yöneliyor  :('

Hocam şuan halihazırda ailede hem Golf hem Focus 2 makyajlı kasa var sedan dizel, bana göre tek eksiği yalıtım aracın, 

Uzun yola gidileceği zaman Focusla gitmek için elimden geleni yapıyorum, zira daha çok keyif veriyor bana, basınca gidiyor cebini de yormuyor, e tabi her güzelin bir kusuru vardır derler, sesine de alıştım artık fazla umursamıyorum.

Golf daha oturaklı daha sakin daha sessiz evet ama, Focusun bana verdiği güveni veremiyor. ESP olmamasına rağmen aynı viraja Focusla içim daha rahat giriyorum mesela. Sivas yolunda 200le girdiğim virajda sol şeride atlayan Jettacı Focusa olan güvenimin boşa olmadığını bir kez daha kanıtladı :)
Daha önce bahsettim mi bilmiyorum ama bu kasa focus un, hem otomatiğini hem de manuelini kullandım.Ne zaman arkadan kopacağını hissettiren bir süspansiyonu vardı,bu da virajlarda veya uygun alanda araçla oynama hissimi kamçılıyordu.Bu hissi en net yaşadığım araçtır kendileri.Yol tutuşu demiyorum karıştırılmasın lütfen...

Ekli dosyayı görüntüle 1649

Bence golf le jettayi kıyaslamak biraz afaki geliyor bana. Tabiki bu kiyaslamadan golf her zaman galip cikacaktir. Bence jetta emsalleriyle kiyaslanmali mesela focus, civic, fuluence la işte o zaman jettanin gerçek değeri ortaya çıkacaktır. Eminim bu kiyaslamadan hatta galip cikacaktir.

@erkan18135

aynı fikirde değilim. türkiye'de genelde sedanlar daha çok tutulur, doğru. golf hariç. golf'ün 2. eli çok güçlü. jetta'dan da daha güçlü. 99 model golf bile çok iyi para ediyor. iş arkadaşım 99 model golf almıştı. çok yaşlı değil mi dediğimde "golf abi" diye cevap verdi.

Uzun araç güvenlik olarak muhtemelen daha avantajlıdır. Ama tam kavşaktan geçerken son sürat gelen bir kamyon araç uzun olmadığı golfe çarpmaz ama jettaya çarpar :) )) Bir de böyle düşün :D
Yusuf karnım ağrıdı gülmekten :)

Şimdi buraya "Sürüş zevki yaşamak isteyenler ise Focus almalı." yazardım da, yazmıyorum  8D
Sonra salıncağı sallanır ama ön takımın ? değil mi Erenim?  8D

Değerli Hocam;

bu güzel yoruma şapka çıkartılır...

Neymiş demek ki?

Golf'te arka koltukta oturanlar, ikinci sınıf insan değilmiş. :)

Geçen Gün arkadaşın jetta ile bir yere gittik.Kapı kolunu tutar tutmaz anladım aradaki farkı.Sanki teneke tutuyorum dedim içimden.Kapı o kadar boş ve hafifki yok artık dedim.Ön konsolun dizaynı hoşuma gitmedi.Media cihazıda olmamış kaç inç dikkat etmedim ama park sensörlerinin gösterimi çok kötüydü.Yani jetta sanki uzaydan gelmiş VW üretmemiş onu :)

SAYGILARLA

Aynı derenin balıkları golf ve jetta

İki aracada sahip oldum. Golf kabin kalitesi kapı tokluğu yol tutuşu ile jettadan çok üstün bir araç. Ama jettada geniş aileler için biçilmiş kaftan bagajına 3 kişi uzunlamasına yatar :) jettanın malzeme kalitesi golfe göre gerçekten berbat kapıları sanki tamamen plastıkten yapmışlar sanki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt