Golf mu yoksa Jetta mı?

concaptain dedi:
Guzel ülkemize farklı modelleri de gelse fena olmazdı sportsvan gibi

http://www.volkswagen.at/media/Kwc_Basic_DownloadTag_Component/18257-78737-downloads-95288-downloadTag/default/53aa6c5b9ccac90ff95e2d22953d0edb/1427902403/golf_sportsvan_preisliste_01_2015_web.pdf

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan
Değerli Hocam;

Doğuş'un pazarlama stratejisi ve Türkiye'deki vergi mevzuatı gereği bazı model ve motorlar getirilmiyor ne yazık ki..

Passat'ın aynı gövdeye sahip modeli olan Passat Variant varken imkansız değil ama zor diye düşünüyorum.

karşılaştırmaları okudumda bırcok arkadaş ıhtıyaçlardan bahsetmıs kımısı aıle durumu kımısı garaj durumu kımısı bagaj durumu arkadaşlar eger bır golf efsane ve tutkulu bır hayranı ısenız bunlar bahane olmamalı bagaj kucukse az esya alın garaj kucukse acık otopark kurlanın ama asla tutkunuzdan fazgeçmeyın mersedes alacak parası varken yinede golf dıyorsanız hıcbır araba ıle kıyaslama durumuna gırmeyın golfunuzu sevın sadık kalın mutlu yaşayın

Golf 7 mi almadan önce 2010 model mk5 kasa jetta aracım vardı. Kıyaslama şansım oldu mk5 kasa jettalar mk6 kasa (şu an piyasadaki son jettalar yani) jettalardan malzeme ve işçilik olarak daha kaliteli idi. Ancak golf ile kiyaslamalarim sonucu jetta polo caddy vs vw için üvey evlat gibi iken golf ve passatin öz evlat olduğunu farkettim. Kalite konusu kesinlikle tartışılmaz bi kere. En basitinden jettalar Meksika üretim. Golf avrupa hatta almanya. Bu bile benim için kıymet göstergesidir. Hoş jettalari amerika pazarı için Meksika'da uretildigini biliyorum ama yine de banane :)

Bagaj konusu ise şöyle. Bagaj ne kadar büyükse araçta o kadar ivir zivir fazlalığı oluyor. Ben kendi adıma senede 1 kere uzun yol yapıyorum. Eşim ben ve kızım. 3 kişiyiz. Sene de 1 kere uzun yol yapan biri olarak bagaji onemsemek mantıklı gelmedi bana. Aksine bagaj oldukça etraftan "senin aracın bagaji büyük haydi şunu goturelim haydi bunu getirelim" gibi panelvan muamelesi görüyorsun :D

Son mesajda hocam özetlemiş aslında. Mercedes alabilecek  kadar parayi golfe veriyorsak olay bitmiştir gerisi teferruattir. :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mandufla dedi:
Golf 7 mi almadan önce 2010 model mk5 kasa jetta aracım vardı. Kıyaslama şansım oldu mk5 kasa jettalar mk6 kasa (şu an piyasadaki son jettalar yani) jettalardan malzeme ve işçilik olarak daha kaliteli idi. Ancak golf ile kiyaslamalarim sonucu jetta polo caddy vs vw için üvey evlat gibi iken golf ve passatin öz evlat olduğunu farkettim. Kalite konusu kesinlikle tartışılmaz bi kere. En basitinden jettalar Meksika üretim. Golf avrupa hatta almanya. Bu bile benim için kıymet göstergesidir. Hoş jettalari amerika pazarı için Meksika'da uretildigini biliyorum ama yine de banane :)

Bagaj konusu ise şöyle. Bagaj ne kadar büyükse araçta o kadar ivir zivir fazlalığı oluyor. Ben kendi adıma senede 1 kere uzun yol yapıyorum. Eşim ben ve kızım. 3 kişiyiz. Sene de 1 kere uzun yol yapan biri olarak bagaji onemsemek mantıklı gelmedi bana. Aksine bagaj oldukça etraftan "senin aracın bagaji büyük haydi şunu goturelim haydi bunu getirelim" gibi panelvan muamelesi görüyorsun :D

Son mesajda hocam özetlemiş aslında. Mercedes alabilecek  kadar parayi golfe veriyorsak olay bitmiştir gerisi teferruattir. :)

hocam panelvan muamelesi görüyorsunuz dediniz ya, ben de talep geldiğinde diyorum ki "ya arkadaşlar malum benim bagaj ufak"  :D

bi de arkadaki şaft tüneli güzel oluyo. senin arabaya 1 kişi daha sığar dediklerinde yok diyorum arkada şaft tüneli var oturamazsınız. gelip bakıyolar hakkaten de zorlamıyolar  8D

@maniax

Hocam onu kullanmak hiç aklıma gelmedi gerçekten ama çok mantıklı ya :D

Passat'ın aynı gövdeye sahip modeli olan Passat Variant varken imkansız değil ama zor diye düşünüyorum.

Değerli Hocam;

Doğuş'un pazarlama stratejisi ve Türkiye'deki vergi mevzuatı gereği bazı model ve motorlar getirilmiyor ne yazık ki..

@silvershadow

hocam hangi model ve motorlar gelmiyor acaba bunu bir belirtebilir misiniz ? Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir çok arkadaşın konu hakkındaki görüşünü okudum ve sonra şöyle bir durup düşündüm amaaaa inanın kafamda iki araç arasında bir tartışma konusu dahi oluşturamadım :)  Golf ayrı bir dünya, Jetta ise sanki passat almak isteyen ancak gücü yetmeyenler için üretilmiş ara birim gibi görünüyor her zaman gözüme. Aynı zamanda üretim kalitesi ve tasarım konusunda da arada sıkışıp kalmış bir yapısı var bana kalırsa. O yüzden bu konuda ASİ RÜZGAR Golf'e oyumu kullanıyorum.

@silvershadow hocam teşekkürler. Ben passatlardaki gibi TDI versionu olduğunu bilmiyordum 2.0'lık.

Valla imkan olsa TDI harfi kırmızı lan 2.0'lık bir Golf'e hayır demezdim, tüm imkanlarımı zorlardım.

Golf sevdalısı birisi olarak hala şunu anlayamıyorum.Sıfır araç alırken gof jettadan hem kalite hem de fiyat olarak pahalı olmasına rağmen ikinci elde bizim türk insanının kıymet bilmemesi ve kaliteden anlamaması yüzünden jetta golf'den nedense pahalı oluyor.İnsanlarımızın araç alırken biraz daha ince eleyip düşünmesi kalitesiz olana daha fazla para vermemesini diliyorum.Saygılarımla...

Golf sevdalısı birisi olarak hala şunu anlayamıyorum.Sıfır araç alırken gof jettadan hem kalite hem de fiyat olarak pahalı olmasına rağmen ikinci elde bizim türk insanının kıymet bilmemesi ve kaliteden anlamaması yüzünden jetta golf'den nedense pahalı oluyor.İnsanlarımızın araç alırken biraz daha ince eleyip düşünmesi kalitesiz olana daha fazla para vermemesini diliyorum.Saygılarımla...
Bence millet olarak Sedan araçları biraz fazla seviyoruz :)

Şahit olduğum bir diyalog :)

-Abi satılık bir araba var...

+Marka modeli nedir ?

-VW Golf abi

+Hatchback değil miydi o ? Boşver o bize gelmez. Öyle araba mı olur arkası kısa, kesilmiş gibi. Arkadan çarpsalar içinde sağlam kimse kalmaz...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eğer bagajlı bir araca mutlak ihtiyacınız var ise VW araç almak için Jetta alınabilir. Bagaj vb. ihtiyacınız yok ise, özellikle Jetta ya ihtiyacınız veya hayranlığınız yok ise (zevkler ve renkler tartışılmaz) teknik olarak tartışmasız Golf. Her ne kadar Jetta Golf ün bir önceki platformunu takip ederek gelse de:

+ Golf VW nin en önemli ürünü

+ Golf Almanya da üretiliyor

- Jetta VW nin sıradan bana göre önemsiz ve bir ürünü

- Meksika da üretiliyor

- Arıza ve sorun istatistiğinde açık ara Golf ten kötü durumda

Bunları söylerken birgün bagaj ihtiyacı için ben de Jetta alırım yanlış anlaşılmasın. Sadece seçme şansım var ise, hiç düşünmeden arkama bile bakmadan, Golf e yürürüm :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence millet olarak Sedan araçları biraz fazla seviyoruz :)

Şahit olduğum bir diyalog :)

-Abi satılık bir araba var...

+Marka modeli nedir ?

-VW Golf abi

+Hatchback değil miydi o ? Boşver o bize gelmez. Öyle araba mı olur arkası kısa, kesilmiş gibi. Arkadan çarpsalar içinde sağlam kimse kalmaz...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Senede bir yada iki kez memlekete gittiğimi dünürsem bagajın hiç o kadar da önemli olduğunu düşünmüyorum. Kalite başka bir şey ihtiyaç başka bir şey.İhtiyacın varsa Caddy al kardeşim o zaman mantığı doğru geliyor bana.

Kalite yaşamak isteyenler Hatch ise Golf, Sedan ise Octavia almalı.

Jettayı şirketlere bırakın..  :mad:

Kalite yaşamak isteyenler Hatch ise Golf, Sedan ise Octavia almalı.

Jettayı şirketlere bırakın..  :mad:
Aynen öyle hatta Octavıa jetta ile passat arası bir otomobil.Octavıanın sadece arka sileceğini sevmiyorum diğer özellikler olarak on numara bir araç benim için.

Geri
Üst Alt