Golf 1.0 tsı Kullanıcıları Yardım.

@Benbrody  hocam benimde 4 adet elimden 1.0'tsi geçti özellikle dsg 1.0  motorla çok kalkışlar yaptıydık arkadaşın 1.4 tsi  motorlu 2017 aracıyla herdefasında kafakafaya gidiyordu araçlar. İnanılmaz bir motor performans olarak.  

gelecek bu motorda golf 8de bu motorla eylül ayında satışa çıkacak. 

Hocam geçen günlerde ikame araç olarak 1.0 motorlu polo kullandım. Kendi aracım ile kıyaslamayacağım tabi ki güç kuvvet fena değildi. Eski 1.2 tsi golf ile kıyaslarsam bence 1.2 tsi çok daha iyi bir motordu. Bir kere çok sessiz bir motordu. 1.0 tsi bana çok sessiz geldi. Ayrıca turbo geçişi aşırı hissedilir olmuş. Araç çok cansız sonra birden aşırı canlanıyor. İmkan varsa 4 silindirli motorları öneririm. 

@yusuf polodaki 1.0 ile golfteki ayni degil

polo: 1. 95 bg 175 tork

2. 75 bg  95 tork

golf: 115 bg 200 tork

Moderatör tarafında düzenlendi:
Degerli yorumlarınız icin tesekkürler. Genel olarak güzel yorumlamıssınız bazı arkadaslarda kafa karıstırmıs tekrardan :)   arastırmaya devam :)  virüs bitsin ilk işim aracla teste çıkmak.

Dostum öncelikle selamlar.Direk ilk önce şunu söylemek istiyorum.Bu araci alipta milletin dediğini ettiğini umursayacaksan hiç alma direk ele.2.0 tsi 1.6 tdi yada atmosferik bisiler bak.Gelelim arabaya.1.0 dsg alirsan 1.4 te alt devirde vites aticaktir o yuzden farki anlaman motor bazinda çok zor.18 bin kmdir kullanıyorum ciddi memnunum.Onceki aracim 1.2 tsi di 1.2 daha yüksek devir istiyordu 1.0 tork eğrisi daha güçlü o yüzden biraz daha rahat ivmeleniyor.İlk önceleri bende çok endiseliydim yok çeker mi gidermi...İnan full araba klima açık yazin Antalya Bursa Tekirdağ Kuşadası hiç memnuniyetsizlik yaşamadım.Hatta uzun yolda daha da keyif alıyorum.Ben tavsiye ederim kesinlikle...

@fanajal   1.2 tsi 110 beygir ile 1.0 tsi 110 beygir 2 aracımız var.   İkisininde servis bakımları aynı zamanda yapılır.   1.0 tsi 1.2 tsi motorundan fersah fersah üstündür bilginize.

@UmutSa Güzel bir tercih, araçlar yeni donanım & yeni teknoloji. Siz size hitap eden kısmına bakın, ilgili şehir efsanesi talk show takımına kulak asmayın...

Gönlünüzce olsun, iyi sürüşler :)

Bence değiştirmeyin 2009 polo candır gittiği yere kadar kullanın derim...

Onca fiyat farkı ne gerek var ev alın arsa alın 2 sene sonra elektirikli hibrit li golf passatta bakın derim 

Onca para 1.0 3 silindir arabaya vermek... 

Aldım sattım 1.0 dsg ama şu anda 1.2 tsi devam ediyorum manuel herkezin kullanım zevki tutkusu yorumlar çok farklı olabilir 

Adam 2.0 passattan iner 1.0 da 100 den sonra gitsin dıe sağ bacagina kramp girer neler neler yazar kimside daha düşük araçtan biner 1.0 a över durur bu işler böyle...

Hevesiniz varsa alın sonuçta piyasada büssuru var sorun çıkarmaz teknoloji audi bmv gibi markalar 3 silindir 1.0 teknolojiyi kullanıyor sorun yok golft de de olmaz...

Yine diyorum polo iyidir bence değiştirmeyin forum herkez fikrini yazıyor bende naçizane fikrimi paylaştım saygılarımla

2018 7.5 1.0 tsi comfortline manuel araç sahibiyim.  Benim genel yorumlarım şöyle;

Artılar

/ 1.0 motorun vergisi (529tl x 2). Aradaki farkla ortalama 4 depo doldurursunuz, buda 4x700km yapar.

/ Çekişte sorun yok, araç dolu dahi olsa yokuslarda 6. vitesten düşmeniz gerekmiyor (2000 devir üstünde). Ekonomi odaklı motor olsada çekiş gayet iyi

/ Dizel kadar olmasada yakıt gayet tatminkar. Şehir olarak çok yokuşlu bir bölgede kullanmayacaksanız hiç üzmez. Ben sehir içi ortalama hızım 30km iken 6.5 litre civarı yakıyorum sakin kullanımla. Yokuş ve durkalk olan bölgede tdi farkı daha net görülür. Şehir dışı 4 kişi otobanda sabit 120 ile ortalama 5.2 civarı yakiyorum. 100km hız ile bu değer 4.7 kadar iniyor sabırlı giderseniz :)

Şehir içi dur kalk çok olursa istanbul trafiği gibi 7.5-8 in altına inmez 9 civarı yakar hatta. 

Eksiler

/ 1.2 tsi motorun alt devirleri kesinlikle daha iyi. 1400 devirlerde bile daha rahat yürüyor. 1.0 motor 1700 devirden sonra rahatlayıp gittigini hissediyorsunuz.

/ 1.0 motor 1.2 den daha titreşimli bu kesin. Ama yüksek devirlerde 1.0 motor sesi daha iyi diyebilirim.

/ Sakin kullanmazsanız 1.0 motor dizel gibi sakin kalmaz bilesiniz. 9 litreleri rahat görürsünüz.

/ Dsg alacaksanız aracı test edin derim. Dsg alt devirlerde tutmayi sever. Aracın alt devirleri cok iyi degil test etmeden almayin bence.

Sonuç olarak şuan araç alacak olsam 1.0 motoru ekonomik diye alırım. 1 litre fazla yaksın, vergide çok önemli değil derseniz bence 1.5 Tsi ACT alın daha keyifli kesinlikle.

Ekli dosyayı görüntüle 29835
Yorumunuz gerçekci olmuş üst limiti alt limiti diğer seçenekleri hepsi bu konunun özeti olmuş teşekkürler. Benzinli motor basarsan yakar basmazsan yakmaz bunu malesef çoğu kişi pek çok sebepten dolayı kabul etmiyor.

Çevremde bana dizel mi benzinli mi diye soranlara yaşına göre yanıt veriyorum gençse dinamik kullanıyorsa ekonomi istiyorsa dizel almalısın orta yaş üstü ya da gerçekten sakin kullanan birisi ise al 1.0 hiç arkana bakma diyorum. 

Sonuçta haftada bir 50km yapan emekli komşuma dizel al diyecek değilim. 2 yıl sonra partikül filtresini dolduracak gerek yok.

1.6 tdi aracımı almadan önce çok araştırdım. 1.2 tsi 90bg poloyla 9lt şehir içi ortalamam var, golfü düşünemiyorum bile, şu an 1.6 tdi ile 6.5 lt eminim babam kullansa 5 ile gezer.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt