2020 Tiguan 190 TDI 4Motion R-Line /// Stockholm_V2

Ikiside duruma göre ”recommended” tavsiye diyor hocam. 
Simdilik 30binde bir yag degisimine devam edecegim, bir sonrakinde zaten agir bakim, hem dsg hem haldex(4motion) yag degisimi ve fren hidrolik yag degisimi var. 
Direksiyon kutusu neden değişti şikayetiniz neydi..?

Faturayı paylaşma imkanınız varsa çok iyi olurdu bizde burada Türkiye ile karşılaştırmış olurduk  :)  

İsveç ‘te yetkili servis motor yağı olarak hangi marka yağ kullanıyor..?

Yağın viskozitesi 5W-30 veya 0W-30 veya 0W-20 hangisi..? 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Paylaşım için teşekkürler.., yep yeni araçta direksiyon kutusunu garantiye sokmamaları üzücü olmuş.,

Faturaya bakınca yağ olarak LongLife III 0W-30 kullanıldığını görüyoruz ama marka olarak Castrol mu kullanıyorlar yoksa VW ambalajlı bir yağ mı kullanılmış öğrenemedik., ne marka yağ kullanmışlar biliyor musunuz..? 

VW ‘nin kendi yağı (LongLife III FE 0W-30);

432C0419-CA66-4361-9171-1A65F3BB9DE9.jpeg

Direksiyon kutusunun her ne kadar faturası yada servis hizmet dekontu mevcut olsa da ? 

Konunun acıldığı ve aracın alındığı tarih 2 nisan 2020 . Yani arac 1,5 yaşında bile degil.

Ben arada atlamadıysam , garantiden çözülmüş olması lazım.

Ayrıca bu tiguanın şirket aracı olarak verildigi ilk mesajda belirtilmiş olmakla beraber, böyle bir tutarın garanti dışı durum diyerek windshare arkadaşa yıkılması biraz ağır olurdu .

Garanti dışı ise? şirketin ödemesi iyi bir durum.

Yaklaşık 16 bin kron sanırım o da yaklaşık 1600 euro civarı ediyor. Türkiyede iyi niyetli dostlarımızın olması ne kadar da güzel onlar olsa bedelsiz bu işi hallederledi

Konu ilk açıldığından bu yana 2.5 sene geçmiş ilk mesajınızı okuduğumu hatırlıyorum zaman ne de çabuk geçmiş, geçen 2.5 yılda direksiyon kutusu hariç bir problem yaşadınız mı özellikle dsg konusunda ? Yeni hedef ne acaba😊

hayırlı olsun, benim yeni araç için tahminim touareg :)

Konu ilk açıldığından bu yana 2.5 sene geçmiş ilk mesajınızı okuduğumu hatırlıyorum zaman ne de çabuk geçmiş, geçen 2.5 yılda direksiyon kutusu hariç bir problem yaşadınız mı özellikle dsg konusunda ? Yeni hedef ne acaba😊
Özellikle araya 2 yil Covid girdigi icin vakit hizli gecti maalesef :) Ben de ayni sekilde hissediyorum.
Baska bir sorun yasamadim aracla ilgili. 57bin km deyiz bugun itibariyle.
Yeni hedef gemiden indi, elektrikli :)

Hakkaten sallamasyon bmw ix nerden çıktı.

Malum olmus diyelim . İd5 ten Bi sonraki araç temennisi olsunScreenshot_2022-11-21-11-34-32-089_com.android.chrome.jpg

Geri
Üst Alt