ANKET- Neden dizel neden benzin?

Kimde dizel kimde benzinli var?

• Dizel

Kullanılan: 41 25.2%
  • Benzin

Kullanılan: 120 73.6%
  • Tüp taktım

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dizel aldım pişmanım

Kullanılan: 2 1.2%
  • Benzinli aldım pişmanım

Kullanılan: 4 2.5%

• Kullanılan toplam oy
    163
Dizel psikolojik olarak iyi geliyor sanırım, adam senede 10 bin arabayı kullanmaz dizel corsa almış, dedim kaça aldın 61 bin. hayırlı olsun dedim ama düşünüyorum sadece dizel diye corsa'ya bu para verilir mi? ilginç 

Ancak depoyu doldururken 150 ye doldurup 800 km gitmek güzeldir tabii.

şahsi düşüncem şu arkadaşlar

her dizel alanda acaba benzinli mi alsaydım

her benzinli alanda da acaba dizel mi alsaydım ikilemi az veya çok yaşanıyor

bunun sebepleri geçmiş yazılarda var

benzinlinin sessizliği

tsi motorların dikkatli kullanılınca az yakması

1.2 ise vergi avantajı

bakım ücretlerinin az da olsa düşük olması

çabuk tepkime vermesi hızlanma değerleri

benim gibi benzlinli araç kullananlar için + yönleri ama gerçekten basınca bu araçlar yakıyor ve tsi motorlar gaza yüklen diye fısıldıyor kulağımıza :)  ...

dizelcilerin ise

mazotun benzinden ucuz olması ve az yakması

ani hızlanmalarda torkun gücü

dizel araç piyasasının daha hızlı olması dizelciler için en büyük avantajlar 

ama dizellerde sıkça duyduğum bir enjeksiyon sorunu var ki şeytan kulağına kurşun partikül filitresini saymıyorum bile . turbo 1-2 bin tl enjeksiyon 5-6 bin yani iki tarafından avantajlı ve dezavantajlı tarafları var

ben 6 ayda 15000 yaptım bu kadar olacağını düşünmezdim (bana sorsan yılda 10.000 olmaz derdim ) o yüzden dizel almam lazımmış dedim bir de aileye yeni bir üye ... sanırım 2-3 sene sonra aracı satıp dizel suv bakacağım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
BENİM BENZİN Lİ TERCİH ETME SEBEBİM TABİKİ FİYATÇÜNKÜ DİZEL ALSAM COMFORTLİNE DA KALACAKTIM AMA BENZİN Lİ ALIRSAM HİGHLİNE 

TABİKİ HİGHLİNE CANDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM VE O YUZDEN BENZİN Lİ TERCİH ETTİM 

2015 1,4 TSİ HİGHLİNE 

BEYAZ MANUEL VİTES 

CAM TAVAN

yılda 10.000 km anca yapabiliyorum ve tabi ki de benzin :)  o müthiş sessiz motor ve sarsıntısız çalışmanın keyfi bir başka oluyor ta ki benzinciye gidip abi fulle dedikten sonra kasada gördüğüm o faturayı görene kadar :)  ne yapalım her şeyin bir bedeli var...

Önceki arabamız 1.4 TDI DSG Polo idi. Yılda yaklaşık 25 bin km yapacağımız için dizel seçmiştik. Fakat kazadan sonra araç perte ayrılınce bütçemizi çok zorlayarak benzinli Golf'e geçtik. Yukarıda da değerli hocalarımın belirttiği üzere TSI motorun suyuna gidersen seninle güzel bir dostluk içerisine giriyor. Lakin biraz kızdırırsan önünü alamıyorsun :) TSI motora geçmekten memnunum açıkçası.

Saygılarımla...

@detobler işte bu yaa tamda istediğim rakamlar golfün bir yıl benzinli aracını kullandım çocuğum ile birlikte 5 kişi ve bagaj full dolu yolculuk yapıyorum 120 km sürat ve arada 130 km ler ve kalkışlarda gazlama ile 6.5 - 7 lt ortalama adamı huzursuz ediyor keyifli kullanmadım hiç satıp dizel otomatik aldım kafam rahat tabi daha sizin km yi görmedim 3bin km de aracım ama güzel günler yakındır inşallah bu arada benzinli aracımdan daha fazla basıyorum ve 6 litreyi geçmedi daha 

10 senedir benzinli vr lpg'li araçlar kullanıyordum, ara ara turbo benzinli arkadaş araçlarını kullandığım oldu ama şunu fark ettim, benzinli araçlar gazlayınca yakıtı somuruyordu, o yüzden dizel tercih ettim bu kez, çünkü kendimi biliyorum eğer 1.4 tsi alsaydim şehir içi 10 litrr altına düşmem imkansız. Tdi ile bile 7 litre geziyorum ara ara. Yaklaşık 10000'i şehir içi olmak üzere toplamda ortalama 15000 km yol yapıyorum. Yalnız şehir içinden kastım ortalama hızın 25 km/h ve altı. 

Dizel kullanıyorum. Tabi ki benzinlinin tadı olamaz ama gazlarken de dizelin maliyet açısından verdiği hazzı da benzinli vermiyor. Arada canım isterse hanımın benzinli Polo'su ile hevesimi alıyorum :D

İstanbula  geldim 1 haftadır burdayım geziyorum ve trafiğin bol olduğu saatlerde araç kullanıyorum. 10 litrenin altına düşemedim. İstanbulda yaşayan ve işe arabayla gidip gelen yada günde en az 20 km trafikte kalıyosanız benzinli almayın. Ben İstanbulda yaşasaydım çok pişman olurdum. Bu arada bugün aracımı alalı 2 ay oldu ve 2500 kmdeyim. sanırım limitim olan 15.000kmyi aşıcam 1 yıl sonunda :)

Geri
Üst Alt