Daha önce kullandığımız farklı model araçlar,fotoğrafları,golf ile karşılaştırma

Önceki aracım 2012 civic hb 

Golf e nazaran daha sert direksiyon ve suspansiyon sistemi , fakat içi , bagajı büyük bir araç ..  otomatik olması güzeldi . Golf ün bir iki tık altında bence konfor anlamında 

20140414_183440.jpg

@Wolfsburg golf 5 in fotoğraflarına ulaşamadık arşivi geri yükleyemedik. golf 6 nın göğüsü 7 ile aynı malzemeden. 6 mı 7 mi ikiside güzel ama yeni her zaman daha güzeldir eskide her zaman özlenir ;)

1998 Fiat Tipo 1.6 SX,

1994 Opel Corsa 1.2 ,

2001 Volkswagen Polo 1.4 TDI Trendline,

2005 Nissan Almera 1.5 Tekna,

2009 Hyundai Accent Era 1.4, 

2005 Opel Astra 1.4 Club,

2013 Renault Fluence 1.5 DCI EDC Business,

2005 Mitsubishi Colt 1.3 Invite,

2005 Ford Focus 1.6 Trend X,

1998 Broadway 1.4 RN,

2015 Seat Ibiza ST 1.4 Style,

2016 Volkswagen Golf 1.2 TSI BMT Manuel Cam Tavan Beyaz Sürüş + Işık

Golf hepsini unutturuyor elbette. Coltun gücü, Nissan ın uzun yol rahatlıgı, Era'nın sessiz motoru Astranın temizliği, Focusun sorunsuzlugu Corsa'nın şirinliği, Polonun cıkardıgı masrafları  unutamadım.

12. arabada saadeti buldum :)  ama genel olarak maymun iştahlı olup 6 yılda 12 araç degiştiren biri olarak muhtemelen borcu bitince (5 ay kaldı) Golf'u de satar passat alırım :)  

İlk aracım, siyah renk 2008 model seat leon stylance 1.6 lpg li modeliydi. 2012 yılında aldığımda nokta hatası yoktu, 35000 km de idi, benim için yeri çok ayrıdır. beklentimin çok üstünde bir araçtı. almadan önce illa ki leon alacağım demiyordum ama aldığımda da çok hoşuma gitmişti, 1.6 hitler motorunun lpg ile uyumunu çok sevmiştim, istediğinde güçte alabiliyordun, tabi her güzel şey gibi onuda 2013 ekim ayında satmıştım, sonrasında büyük sabır ve beklenti ile şu anki golfüme kavuştum :'(

@mstyuksel

Değerli Hocam 

Gayet istikrarlı bir yükseliş olur Passat =)

Yalnız onu satmak zor olur haberiniz olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben üniversite 3 teyken çıkmıştı leonun mk2 kasası.Mesleği elimize alınca alcaz diye kayafa koymuştuk hanımla(flört zamanlarımız :) ).2011de de hayalimi gerçekleştirdim şükür.gözüm kapalı  1.2tsi almıştım ki bu aracı kaldırır mı bu para fındık motora verilir mi sorularına çok maruz kaldık.Halen trafikte beyaz mk2  görünce  bir tuhaf oluyorum.İnsan severek alınca hiçbir kusurunu görmüyor

@silvershadow hocam kısmet bakalım da daha Golf'un bi keyfini cıkaralım.

Dün biraz performanslı sehiricinde kullandım yine keyf yine keyf her kullanım tarzı ayrı bir keyf.. 

Golf biraz kalacak sanki.

Golf’ten önce Opel Astra J 1.4t kullandım. Donanım olarak en üst paket olan cosmo afl farları ve yarı deri koltukları ile diğerlerinden ayrılıyor. 140 hp gücündeki motor tatmin edici ama yakıt sarfiyatı çok yüksek bir araba. İç genişlik, tasarım ve konfor konusunda fena değil ama kalite algısı yeterli değil maalesef. Trim sesi segmentteki rakiplerine oranla çok fazla. Yine de beğenerek almıştım. Yeni sahibine hayırlı olsun.

F1D99E53-956D-4D3D-BBB7-ED58E6BB045B.jpeg

aşağıda sırasıyla yüklediğim araçlar içinde olmayan ancak ilk sahip olduğum araç 2003 citröen xsara 1.6 exculusive paketti. onun hakkında söyleyeceğim tek şey ülkemizde değeri bilinmemiş araçlardan birisi olmasıydı..onun ardından 2008 1.5dci extreme paket 80hp meganım vardı. az yakması ve genişliği dışında sevdiğim bir yönü yoktu açıkcası ancak farlarında mercek vardı burdan golf ve focusa taş atıyorum :) megandan sonra ilk resimdeki 2013 1.6 tdci style plus focusu aldım. sahip olduğum ve satınca aradığım tek araçtır kendisi. 115hp 270nm motoru deymi yerindeyse köpek gibi gider yakıtıda az yakar. bebeğimiz olacağı için satmıştım biraz elimizde nakit olsun doğum üstü dedim ve satıp 2. resimdeki 1.5 dci 110hp icon manuel fluenci aldım. fluence bence tr şartlarındaki binilecek orta halli en ii arabadır. bildiğim kadarıyla segmentinin en tasarruflu ve geniş aracı. orta konfor az yakıt ii performans ucuz yürütme maliyetiyle şirketler boşuna kullanmıyor demiştim. hanım hala fluence al diye söylenmekte :) oyuncakları ve genişliğini hala aramakta:) sonra fluencede focus direksiyon ve sürüş dinamiklerini aradığım ve artık bebeğimizde 6 aylık olduğunda titanyum plus 2012 1.6 ti-vct 125hp benzinli focusu aldım. fluencle ile kafa kafaya takas etmiştim. o güne kadar sahip oldupum en temiz ve sıfıra yakın aracımdı. henüz 58k kmde idi. tabi daha sonra elimize  biraz nakit geçti ve focus 3.5 ararken karşıma son resimdeki ve hala sahip olduğum 1.2 tsi golf çıktı. aklımda golf hatta hb araba hiç yoktu. o gune kadarda hiç binmemiştim golfün hiçbir serisine. ama o görünüşü ve rengi aklımı çeldi. 52k kmde servis bakımlı hatasız ve sahibide benim gibi titiz ve meraklıydı. aracı 4 ay beklemiş sipariş ettikten sonra. bnce iide yapmış. gerçekten bende sipariş versem bunu verirdim ne eksik ne fazla. kıyaslama yapcak olursam genişliği yakıt tasarrufu ve performansı atmosferik focusumdan daha ii. ancak anladımki bu segment ve fiyat aralıgındaki hiçbir c sınıfı bir focus değil. ancak atmosferik focusum 9.8 ortalama yakarken golf 7.4 yakmakta. ama bunu satınca tekrar golf almam galiba. muhtemelen focus 3.5 1.5tdci 120hp 300nm alırım. golfüde tabikide çok seviyorum ama anladımki benim aracım focus :) yazdıklarım tamamen kişisel düşüncelerim katılmayanlarada saygı duyarım. ha birde unutmadan golf cok daha sessiz ve huzurlu. focus daha konforlu ve hisli ne yapacagını sanki dili varda anlatıyor gibi direksiyonu dinlemeniz yeterli :)

FB_IMG_1540297572620.jpg

IMG-20181013-WA0026.jpg

IMG_20181222_163010.jpg

IMG_20190216_170518.jpg

aşağıda sırasıyla yüklediğim araçlar içinde olmayan ancak ilk sahip olduğum araç 2003 citröen xsara 1.6 exculusive paketti. onun hakkında söyleyeceğim tek şey ülkemizde değeri bilinmemiş araçlardan birisi olmasıydı..onun ardından 2008 1.5dci extreme paket 80hp meganım vardı. az yakması ve genişliği dışında sevdiğim bir yönü yoktu açıkcası ancak farlarında mercek vardı burdan golf ve focusa taş atıyorum :) megandan sonra ilk resimdeki 2013 1.6 tdci style plus focusu aldım. sahip olduğum ve satınca aradığım tek araçtır kendisi. 115hp 270nm motoru deymi yerindeyse köpek gibi gider yakıtıda az yakar. bebeğimiz olacağı için satmıştım biraz elimizde nakit olsun doğum üstü dedim ve satıp 2. resimdeki 1.5 dci 110hp icon manuel fluenci aldım. fluence bence tr şartlarındaki binilecek orta halli en ii arabadır. bildiğim kadarıyla segmentinin en tasarruflu ve geniş aracı. orta konfor az yakıt ii performans ucuz yürütme maliyetiyle şirketler boşuna kullanmıyor demiştim. hanım hala fluence al diye söylenmekte :) oyuncakları ve genişliğini hala aramakta:) sonra fluencede focus direksiyon ve sürüş dinamiklerini aradığım ve artık bebeğimizde 6 aylık olduğunda titanyum plus 2012 1.6 ti-vct 125hp benzinli focusu aldım. fluencle ile kafa kafaya takas etmiştim. o güne kadar sahip oldupum en temiz ve sıfıra yakın aracımdı. henüz 58k kmde idi. tabi daha sonra elimize  biraz nakit geçti ve focus 3.5 ararken karşıma son resimdeki ve hala sahip olduğum 1.2 tsi golf çıktı. aklımda golf hatta hb araba hiç yoktu. o gune kadarda hiç binmemiştim golfün hiçbir serisine. ama o görünüşü ve rengi aklımı çeldi. 52k kmde servis bakımlı hatasız ve sahibide benim gibi titiz ve meraklıydı. aracı 4 ay beklemiş sipariş ettikten sonra. bnce iide yapmış. gerçekten bende sipariş versem bunu verirdim ne eksik ne fazla. kıyaslama yapcak olursam genişliği yakıt tasarrufu ve performansı atmosferik focusumdan daha ii. ancak anladımki bu segment ve fiyat aralıgındaki hiçbir c sınıfı bir focus değil. ancak atmosferik focusum 9.8 ortalama yakarken golf 7.4 yakmakta. ama bunu satınca tekrar golf almam galiba. muhtemelen focus 3.5 1.5tdci 120hp 300nm alırım. golfüde tabikide çok seviyorum ama anladımki benim aracım focus :) yazdıklarım tamamen kişisel düşüncelerim katılmayanlarada saygı duyarım. ha birde unutmadan golf cok daha sessiz ve huzurlu. focus daha konforlu ve hisli ne yapacagını sanki dili varda anlatıyor gibi direksiyonu dinlemeniz yeterli :)

Ekli dosyayı görüntüle 19192

Ekli dosyayı görüntüle 19193

Ekli dosyayı görüntüle 19194

Ekli dosyayı görüntüle 19195
Bu çok tercih edilmeyen ama bence çok güzel bir renk olan kurşun gri aracın daha fazla resimlerini görmek isteriz., Araç Comfortline paket sanırım., opsiyonları nelerdir gayet güzel özenli seçilmiş..

@forzaGilles araçta bixenon_  sürüş konfor_  5 adet dijon_metalik kurşun gri renk ve koyu renk koltuklar var bildiğim kadarıyla bu kadar. 5.8 inç ekranı seçmediğime pişman oldum farkını bilmiyordum sadece boyut sanıyordum  demişti bende olurdum muhtemelen. 

IMG_20190216_170733.jpg

IMG_20190216_170737.jpg

IMG_20190216_170700.jpg

IMG-20190217-WA0002.jpg

IMG_20190130_180450_100.jpg

IMG_20190216_170527.jpg

IMG_20190216_170832.jpg

IMG_20190216_170535.jpg

2000 - 1.6 Polo Comfortline - Manuel

2007 - Opel Astra Enjoy - Manuel

2016 - Golf 7 Comfortline - Manuel