Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

Millete corona niye vız geliyor ?

Anlamış olduk !

Boğaz köprüsü  kaçak tırmanış ve hokkabazlık

14 dakika önce, Savatage yazdı:

Anlamış olduk !

Başına bir şey gelse kendini geçtim başkalarının da canı yanacak, cahillikten başka bir şey değil.

Videoya yazdığı açıklamadan bir kesit: "...LAKİN BU DUYGU ÖYLE BİR DUYGUDUR Kİ, İÇİNDEKİ MACERA İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN, NORMAL İNSANLARIN KORKU DOLU BULDUĞU DURUMLARI BİLE, GÜLÜNÇ HİSSETTİRİR ADAMA.  ..."

Aynı **ku birkaç kere yemiş, farklı yerlerden benzer videoları var. Psikolojik tedaviye ihtiyacı var bence.

Son videosunu 2 yıl önce yüklemiş, hala hayatta ise inşallah akıllanmıştır.

34 dakika önce, Savatage yazdı:

Anlamış olduk !

Mahalle yanarken ... evde saçını tararmış

Allahın keko apaçi krosu

@Negatiwe

Yanlız şu apaçiler ne yerin dibine girdiler türkler yüzünden? 

Mesela bazı ırklar bu tür  millet/toplum yakıştırmalarına karşı insan haklarına mahkemesine bile başvurmuşlar ? 

Mesela Mongolizm ! 

Bu hastalığa sahip bireylerin Moğol ırkına benzerliği nedeniyle bu hastalığa uzun yıllar tıp literatüründe mongolizm denilmiş geçilmiş ..

Moğolların tepkileri yoğunlaşınca (hastalığa benim ismimi niye veriyorsunuz isyanı sonrası) 

Hastalık üzerinde ilk çalışmaları olan john langdon Down dan yola çıkarak olaya   DOWN sendromu ismiyle nokta koyulmuş.

Ben şu zamanda :rolleyes: kentucky  de apaçi olsam ? Türkleri dava ederim 

@Negatiwe

Yanlız şu apaçiler ne yerin dibine girdiler türkler yüzünden? 

Mesela bazı ırklar bu tür  millet/toplum yakıştırmalarına karşı insan haklarına mahkemesine bile başvurmuşlar ? 

Mesela Mongolizm ! 

Bu hastalığa sahip bireylerin Moğol ırkına benzerliği nedeniyle bu hastalığa uzun yıllar tıp literatüründe mongolizm denilmiş geçilmiş ..

Moğolların tepkileri yoğunlaşınca (hastalığa benim ismimi niye veriyorsunuz isyanı sonrası) 

Hastalık üzerinde ilk çalışmaları olan john langdon Down dan yola çıkarak olaya   DOWN sendromu ismiyle nokta koyulmuş.

Ben şu zamanda :rolleyes: kentucky  de apaçi olsam ? Türkleri dava ederim 
Değerli hocam ben ırk din dil insan ayrımı yapmam Allah yaratmış

Coğrafya kaderdir maalesef, ben buna inanıyorum

Holding sahibi abiler Etilerde Floryada evinde oturuyorken bu Allahın işsizi hangi semtten tahmin etmek çok güç değil.

Bir grup çalışıyor didiniyor barınma ve geçinme derdinde, bir grup maddi durumu çok iyi sosyalleşme ve insanlık yararına işler peşinde, bir diğer grup var işleri marifetleri sadece üremek başka icraat yok : )

Çalıştığım yerde 180 çalışan idari izinli geçen haftadan beri(şeker,tansiyon vb bir şekilde rapor ayarlayıp daha önceden bunu almış olanlar)Bunlar 6 nisan iş başıydı ancak cuma alınan kararla 30 hazirana kadar işe gelmeyecekler.Maaşları işkur yatıracak bunun bir oranı var yalnız sgk prim ödemesi yok.

Geri kalanlar ise haftada 4 gün çalışacak cuma ctesi (bize)izin olacak bu 2 gün: ayda 8 gün işkur ödeyecek sgk primi yok.

İşe giderken servis sayısı arttı artık tekli oturuyoruz.

İşletmenin belirli yerlerine dezenfekte ilaçlar konuldu sabun kutusu gibi mekanizmaların içine.

Yemekhanede mesafeli oturuyoruz,ayran makinedendi kutu oldu,su sebildendi kutu oldu,poşette plastik çatal,kaşık,bıçak,peçete,tuz,kürdan hatta mini ıslak mendil oldu,çay yine makinadan ancak garson veriyor.

Hanım 2 hafta izne çıktı çalıştığı yer şu an kapandı hom ofis ewde,çocuk okula gidemiyor lgs sitresinde eba denen şeyde hiçbirşey yok.

Annem babam üstümde oturuyor sokağa çıkmayın diye zor tutuyorum babam işin dalgasında ben ihtiyaclarını alıyorum ama iş falan mikrop benden geçerse ne yaparız düşüncesi.

Bir musubet bin nasihattan iyidir diye bir laf varya bu korona dünyadaki çok şeyi değiştirecek(belkide 3 ay sonra hicbirşey olmamış gibi insanlar hayatına devam edecek.)

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cumhurbaşkanı bugün yaptığı açıklamalarında;

20 yaş ve altı yaş grubu için sokağa çıkma yasağı getirildiğini,  30 büyük şehir ve Zonguldak'ta araç giriş çıkışı yasağının ilk etapta 15 gün süreyle uygulanacağını duyurdu.

TOPLU ALANLARDA MASKE TAKILMASI ZORUNLULUĞU

Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için de yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği işyerlerinde benzer tedbirler alınacaktır. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
ve maske şart...

muhtemelen bu tedbir de yetmeyecek bir hafta sonra yeni yasaklar gelecek...

özel hastanede tanıdıklarım var hepimiz hastayız artık dedi aslında görünen ile alınan tedbirler arasında uçurum var biz hala çalışıyoruz umarım yakalanmayız...

sokağa çıkma yasağı istanbul için gelmeli...

20-35 yaş arası içinde olması gerektiğini düşünüyorum, belki de olacaktır kademe kademe gidiyor. Gençlerin bağışıklığı güçlü hissetmiyorlar belki ama İstanbulda bir kişi 16 kişiye bulaştırabiliyor. 

evet gençler şuan için taşıyıcı ve bünye güçlü olduğu için hissetmiyorlar...

Yaklaşık 3 haftadir evdeyim 5 gunde bir apartmanin altindaki markete gidiyorum binadan 250 metre bile uzaklasmamistim

Disarda hayat yavaslamistir sakindir diye düşünüyordum

Bugun Bahçelievlere gitmem gerekti atladim motosiklete gidip geldim e-5 de hicbir trafik yok ama deli gibi hızlı akan bir yoğunluk vardı öğlen saat 2 civari

Akşam tamam bu aksam sokaga cikma yasagi gelecek diye saglik bakanin konusmasini dinleyince ümitlenmistim çünkü çok kişi dışarıda istenilen seviyede değil gibi konuşmuştu

Acilen sokağa çıkma yasağı gelmeli asama asama yaptıkları sinirlamalar sadece süreci uzatıyor ve herkesi riske sokuyor

Screenshot_5.jpg

Volkswagen, salgın ile alakalı kamu spotu mahiyetinde bir reklam filmi yayınlamış, logosunu da esprili bir şekilde değiştirmiş.

Volkswagen Türkiye de yakın zamanda Türkçe halini paylaşacaktır diye tahmin ediyorum, videodaki mesajlar şu şekilde:

Biz Volkswagen’iz

Biz çokuz

Birden fazla krizde güçlü durduk

Bunu birlikte yaptık

Bunu omuz omuza durarak yaptık

Bunu birbirimize yakın olarak yaptık

Biz meslektaşız, arkadaşız, bir aileyiz

Şimdi başka bir krizle karşı karşıyayız

Biz Volkswagen’iz ve bunun üstesinden gelmek için

Mesafemizi korumalıyız

Sosyal mesafeni koruduğun için teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi: