Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

@cmsarikaya Aynısı bende de var. Antalya Alanyadayız K.Maraş Andırın a gitmek düşüncem var bekliyoruz net bir açıklama .. detaylar gelecektir diye umuyorum. (y)

Bana henüz erken gibi geldi ama ekonomik sıkıntıların büyümemesi için erken yapılıyor sanırım... @cembo Cem abinin de değerleri yorumlarını dinlemek isteriz. :)  

@cmsarikaya Aynısı bende de var. Antalya Alanyadayız K.Maraş Andırın a gitmek düşüncem var bekliyoruz net bir açıklama .. detaylar gelecektir diye umuyorum. (y)
İşte ben alacağım aracı bulduğum için artık bekleyemiyorumda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İçişleri bakanlığından Bir Genelge yayınlanır muhtemelen yarına. biraz bekleyelim.

Sayılar giderek azalıyor. Normalleşme adımları atıldı daha da atılacak belki ama tedbiri elden bırakmayalım. 

Sık sık el yıkama, maske, sosyal mesafe vsvsvs

Gevşersek Allah korusun ikinci dalga da ülkenin ekonomik şartları doğrultusunda çok ağır bedeller öderiz. 

Bugün Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan kararlar:

"Bayramda, 23-24-25-26 Mayıs tarihleri arasında 81 ilimizde sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılacak."

"15 ile yönelik seyahat kısıtlaması 15 gün daha uzatıldı."

“24 Mayıs'ta saat 14.00-20.00 arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabilecekler. Bu hafta çarşamba ve cuma günü gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması devam edecek."

"Milli Eğitime bağlı tüm okulların bu yıl eğitim - öğretim yılı sona erdi."

"Yeni eğitim yılı Eylül ayında başlayacak."

"Kreşler ve çocuk okulları 15 Haziran'da açılacaktır."

"29 Mayıs Cuma günü camilerimizi ibadete açıyoruz. İlk olarak sadece öğlen ve ikindi vakitlerinde cemaatle namaz kılınacak."

"15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır"

"Bayramın 1. günü olan 24 Mayıs tarihinde yine 65 yaş ve üstü sokağa çıkabilecek."

“Üniversiteler ile ilgili durumu YÖK açıklayacaktır."

"Yarın saat 19.19'da ülkemizde tüm stadyumlar ışıklandırılarak, seslendirme cihazlarından İstiklal Marşı yayını yapılacaktır. Milletimizin tüm fertlerini evlerinin pencerelerinden İstiklal Marşı okumaya davet ediyoruz."

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün gelen sayılar tebessüm ettirmiştir. 
Sanırım virüsün belini kırdık. 
Maske + sosyal mesafe
Gevşemek yok tedbirli olalım
Tüm grup üyelerinin affına sığınarak söylemek istiyorum. Özellikle istanbulun belirli kesimlerindeki insanlara çoban lazım. Türkiye geneli maske+sosyal mesafeye uyma oranı %90 ise istanbulun kurallara uyma oranı %60 bile değil diye düşünüyorum.

Sokağa çıkma kısıtlamalarında dahi sahada olan birisi olarak söylüyorum malesef. Pazar yerleri ayrı yoğun, kapalı caddeler ayrı yoğun. Banka önleri ve ptt önlerinden bahsetmek istemiyorum bile...

Sanirim çok gevsedik tablo iyi gelmedi bana

2b0e3d1faf644c0b1331c5f9128d921e.jpg

Bana kötü değilde garip geldi tablo 

Vaka sayısı artıyor ölüm sayısı sıfıra doğru iniyor...

Kullandıkça yakıt  ibresi yükselen araba gibi ?

Anadoluda ters orantı paradoxları? 

Gerçi dün pehlivandan devlet  bankası yönetim kurulu üyesi yaptılar.

Tersler bazen düzdür (doğrudur) ..yersen!!

Sanirim çok gevsedik tablo iyi gelmedi bana

2b0e3d1faf644c0b1331c5f9128d921e.jpg
İşim bir avm de teknoloji mağazasında.

Sosyal mesafe sıfır , insanlar maske kullanımından daha şimdiden bıktı, burnu açık ağzı maskeli, tamamen indirenler mi ararsın yok nefes alamıyorum diyenler mi. Dakika başı maskesinin dış kısmıyla oynayanlar mı dersin. Bir telefon satın almak için 5 kişi gelenler mi dersin. Çoluk çocuk gezenler mi...

Sağlık bakanlığından doktorlar denetime geliyor birkaç soru sorup etrafa bakıp gidiyor.

Çevrede görsel uyarı asılıyor her yere, yok sık aralıklarla dezefekte ediliyor ,  ama hikaye gün içinde biz kendimizi zor temizliyoruz mağazayı ne kadar dezenfekte edeceğiz, otobüslere bakıyorum tıklım tıklım insanlar nasıl kapmasın virüsü.

Evet vefat sayısı azalıyor gibi görünüyor ama enfekte kişi sayısı her geçen gün artıyor. 10 gün sonra vefat sayısı artmazsa derim ki istanbul seçimlerinde rakamlara nasıl ayar verilmeye çalışıldı bunda da öyle bir ayar verecekler.

Birde şu var

Restaurant cafe gireceksen kapisinda yaziyor maskesiz girilmez

Maske sadece ogs hgs gibi kapida geçişe izin veriyor

Icerde maskeyi çıkartıp yiyip içiyoruz

Gostermelik uyarilar

Geri
Üst Alt