2200-2500 Devirde Gelen Trim Ses

muratt

Üye
İsim
Murat
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2014 model 69.000km’de 1.6 tdi manuel ve birkaç aydır devam eden bir sorunum var. Araç rölantide veyahut hareket halindeyken bile gaza bastığımda 2200-2500 devir aralığında trim ses geliyor. 3000 devirde ayağımı gazdan kestiğimde devir saati yine 2500 bandına düştüğünde o ses geliyor. Sanki aracın sağ tarafından torpidodan geliyormuş gibi düşünüyorum ama kulak kabarttığımda “tamam burası” diyemiyorum. Daha çok 1. ve 2. Viteste duyuyorum bu sesi ve bu aralar çok fazla kafaya takmaya başladım. Aynı sorunu yaşamış veya tecrübe etmiş olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Uzun zaman sonra tesadüfen sorunu buldum. Sağ su fıskiye memesi bulunduğu yerden biraz çıkmış ve gaza bastıkça motor titreşiminden dolayı kaputa vurarak titreşim halinde o sesi çıkartıyor. Geç oldu ama... sorun halloldu : )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@MertHaktan Teşekkürler hocam, aracı 75bin bakımına götürdüğümde de söyledim ama sesin tam olarak yerini saptayamadılar.  Uzun zamandır da silecek suyunu kullanırken sağ taraftan su gelirken, sol taraftaki gibi gelmiyordu. Cama kısa seviyede düşüyordu. Çok umursamamıştım bu durumu ama şu sıralar birdenbire sağ taraftan çok az su gelmeye başlayınca, kaputu kaldırıp baktığımda tırnakların yuvadan çıktığını gördüm. Yerine taktım... Takarken suyu hiç düşünmüyordum. Sesin kesinlikle sebebi bu diyordum ve dediğim gibi oldu : ) Şu süreçte nasıl bir psikolojiye soktuysa bu ses beni, o devir aralıklarında sesin gelmesini hala bekliyorum : )

Upvote 0
Bendede sağ taraf torpidonun oradan vida sesi geliyor ama bende frene basınca dururken sanki bi vida düşmüş orada geziniyor sinir bozucu polen filtresini değiştirirken bi vida mı düşürdüler otda kaldı desem çözemedim

Upvote 0
arkadaşlar merhabalar buralarda yeniyim benim de arabamdan sağ kapıdan 2000 devirde bir ses gelmektedir. Sizce sorun ne olabilir aracı nereye götürmeliyim. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Upvote 0

Geri
Üst Alt