Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

@forzaGilles hocam türkçesi yokmuydu bunun:) ben de aynı fikirdeyim ve bu üründne almayı düşnüyorum.ama carpex de aklımda ??

Etanol noksanlığı motorunuza zarar vermez. Çok çok dip gaz yaptığınızda zengin karışım oluştuğunda oktan düşüklüğü nedeniyle vuruntu yapabilir, şıkırdama şeklinde duyulabilir. Gaza yüklenmedikçe o da olmaz. Zaten vuruntu önleme sistemi var motorun, birkaç oktanlık düşüşü rahat karşılar.

Yani özetle endişelenmeyin.

İlle endişelenmek istiyorsanız Covid salgınına yakalanmamak için neler yapmanız gerektiğine odaklanın.

Boş verin arabayı şimdi.

Emin olun daha ciddi sorunlarımız var. 

@cembo virüse karşı da dikkatliyim merak etmeyin.Arkadaşlar benzin indirimindeki olayda etanoldan bahsetmişler ben de merak edip araştırmak istedim..

Ayrıca mal canın yongasıdır dimi..İşe arabayla gidip gelioyrum ayrıca servis kullanmıyorum virüsten dolay.-ı

@cembo hayat kurtarmak hiç bu kadar kolay olmamışti....evinde otur deniyor... ya imkanı olamayanlar ise arabayla gidip gelmek zorunda kalanlar....

Yani demem o ki şu anda çektiğimiz sıkıntı gerçekten çok citti hatta cittiyetinin farkında bile olamıyoruz nedeni sorunu bilmiyoruz yüzeylerde günlerce  yaşayabilen havada saatlerce yaşayabilen bir virüs olduğundan yeni emin olabildik... daha fazla bilgi yok ne yazık ki havalar ısınınca ne olacak  devam etme olasılığı yüksek soğuk alginligi gibi görünsede çok citti bir mikrop...

Size katılıyorum başta da yazdığım gibi evimizde oturup kendimizi izole etmemiz ve bağışıklık sistemimizı kuvvetlendirmemiz için elinden geleni yapıyor devletimiz ne yazık ki bu imkana sahip olamayan çalışan arkadaşlarımız var sağlık çalışanları market çalışanları gibi toplu taşımadan uzak durmaya çalışan aracıyla giden....

Taktir ederseniz ki titiz insanlar olduğumuz az çok belli oluyor aracimiza verdigimiz değerden...

elimizden geleni yapıyoruz tevekkül ediyoruz evet insan sağlığı mi araba mı tabiki insan sağlığı sağlığımız fakat ise gidip gelirken de aracımızin da sağlığını düşünmek bence olumsuz bir davranış değil sonuçta golflerimiz de canımızı taşıyor bi yolda kalsa virüse kapılma riskiniz artar sevdiklerimize hatta yüzlerce kişiye farkında olmadan taşıma riskimiz artar örneğin...

Evet belki sıkıntı değil belki önemsiz bişey oktan düşmüş şu olmuş bu olmus ama ben arastirmaktan yanayım ve bilgilerimi paylaşıp bilgilerimi zenginleştirmek pesindeyim....

Şanslıyım memurum evdeyim 7/24 korona zaten diyecek cok laf var fakat ne yazık ki elden birşey gelmiyor...

Aracının yakıtını düşünen bir zihniyet bence kendi şahsi temizliğini ve toplum bilincini çoktan otuturmustur die düşünüyorum 

Saygılarimla...

@cembo ayrıca teşekkür ederim vermiş oldugunuz bilgilerden dolayı hocam sağlıcakla kalınız saygılarımla

Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 21/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde 4 Motorinde 11 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Aracının yakıtını düşünen bir zihniyet bence kendi şahsi temizliğini ve toplum bilincini çoktan otuturmustur die düşünüyorum 
Keşke. O kadar çok örneği var ki, arabasının yağı için kılı kırk yaran, sonra eve giderken en ucuz zeytinyağını alıp gideni, hatta ucuz olsun diye ayçiçek  yağıyla yetineni yeterince gördüm maalesef.

Şunu asla aklınızdan çıkarmayın: İnsanların ilgi ve zaaflarından faydalanarak algı operasyonuyla ihtiyacınız olmayan şeyleri size satmaya çalışan bir tüketim ekonomisinin oyuncaklarıyız. 

İşini iyi ve temiz yapan bir yakıt istasyonundan alacağınız yakıtın katkıya ihtiyacı yoktur, var diye sizi ikna etmeye çalışan bin türlü, kimisi subliminal,  mesaj görseniz de; üreticinin standartlarına uyan her yağ motorunuzu sağ ve sağlıklı tutar, en pahalı süper sentetik yağ ile motor ömrünü uzatabileceğinizi gösteren bilimsel kanıta dayalı hiç bir çalışma yoktur, kanaate dayalı görüş ise çoktur. 

Özetle bu tartışmalar zaman zaman amacını aşıyor kanımca.

Kimseyi rencide etmek gibi bir niyetim yok, sadece kendimce doğru yola işaret etmeye çalışıyorum.

Yavvv benzin 10 lira olsun ! Şu corona yarın bitsin !  Kabul 

Araba maraba yalan oldu ??? 

Ha egea ha golf !!

Mk7 / Keyif / konfor / huzur / derinden soft bir müzik /bir yaz gecesi/ gece yolculuğu ?  

Tekrar ne zaman olacak ???

Bilen yok? 

5.22 tl shell den 100 tl ye depomuz doldu.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maksat bilgi olsun; LPG'de 60-70 kuruşluk indirim beklentisi varmış. :)  

Eğer bu beklentiler gerçek olur ve LPG'ye indirim gelirse İstanbul'daki vatandaşlarımız bugün 3.90 TL'ye aldıkları yakıtı 3.20 TL'ye, Ankara’daki sürücüler 3.27 TL'ye, İzmir'deki araç kullanıcıları ise 3.20 TL'ye alabilecekler. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
MErhababDostlar;

ETENOL kısıtlaması sonrasında Benzinli  araçlarımızda kullandığımız benzin kalitesinin değişimi performans ve diğer unsurlara yansımasına bağlı olarak linkteki videoyu izlemenizi tavsiye ederim .Gayet basit ve güzel anlatımıyla bu konuda ki bir çok soruya cevap vermiş gibi gözüküyor. Bu Etenol ( ETİL ALKOL ) Benzinlerde OKTAN değerine katkısı olması açısından kullanılıyorken CORONA VİRÜS salgınıyla Devletimiz 3 aylık kullanılmaması kararından sonra çokça soru oluşmuş durumda iken; Faydası olacağını düşündüğümden paylaşmak istedim.

Petrole olan talebin düşüşü ile birlikte bu gece yarısından itibaren benzin pompa fiyatlarında 22 kuruşluk bir indirim bekleniyor. Bu indirim ile birlikte benzinin litre fiyatı Ankara'da 5.32 TL'den 5.10 TL'ye, İstanbul'da 5.17 TL'den 4.95 TL'ye, İzmir'de ise 5.33 TL'den 5.11 TL'ye gerileyecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt