205-55-16 Lastik Önerisi

Valla desibel olarak elimde cihaz olmadigi icin net bilgi veremiyorum  :)  ama onceki lastigim michlein energy saver idi arasinda ses farki olarak  conti cok daha iyi.

@ali_burkay premium performans lastiği, eco  180 km yi geçmiyorsanız tercih edilebilir.

Hız limiti farkı  var

2011 de aldığım golf 6 da ecocontact vardı 2018 'de 32000 km sattığımda halaa çok iyi durumdaydı.

@ali_burkay @Erman @forzaGilles @Ender @CaptainJava 

bu desibel olayında sizin görüşleriniz nedir hocam, ayrıca ecocontact I yakıt konusunda epey övüyorlar, premiumdan farkları neler acaba.
Etikette yazan ses desibel değerine göre hiç bir zaman lastik almadım almamda., 

Eco Contact 6 giriş seviyesi lastiği lastiğidir., 

Şimdi x marka bir lastiğin yakıt ekonomisi A olsun., y marka bir lastiğin yakıt ekonomisi de E olsun., Aradaki yakıt tüketimi farkı 0,0005 anca olur., 

Çok mecbur kalmadıkça Eco Contact serisi almazdım,

Conti ‘de Premium Contact ve Sport Contact serisi harici lastik bakmayın..

@ali_burkay @Erman @forzaGilles @Ender @CaptainJava 

bu desibel olayında sizin görüşleriniz nedir hocam, ayrıca ecocontact I yakıt konusunda epey övüyorlar, premiumdan farkları neler acaba.
Ben Desibel içinde Yakıt içinde pek önem vermiyorum bu Etiket Değerlerinde... Önemli Olan Fren Mesafesi.... Desibel olaı 6871 arasında elbette fark olur lakin Ülkemiz Yol şartlarında Testedilmiyorlar maalesef. Hatta ben şöyle Düşünüyorum Avrupada sıcak asfaltta ölçüm 68 olsun Güzelim ülkemizin maalesef kalitesiz asfalt kaplama yollarında en az 70 desibel çıkacaktır. Yakıt konusunda ise aynı görüşteyim... Hatta yakıt konusunda aracın ağırlığı lastik basıncı ve kullanım koşulları kişiye göre değişeceğinden Etiket değerleri insanları yanıltabiliyor. 

kısacası ben etiket değerlerinde1. olarak  Frenleme mesafesine bakarım diğerleri çok önemli değil.

Conti eco da kullandım Michelin de, Michelin energy yumuşaklık ve sessizlikte daha iyi bence.

Desibele bence hiç takılmayın. Çok hassas bir kulağınız yoksa fark edeceğini düşünmüyorum. Continental Premium  Contact 6 çok üstün bir touring lastiği, hertürlü yol şartında(kar ve buz dışında), 205 55 16 ebatlarında maksimum fayda sağlar diye düşünüyorum frenleme olsun, yol tutuş, aşınma uzun ömür vs. Bende epey araştırdım Eco 6 mı Premium 6 mı diye Premium 6 takmaya karar verdim. Yakıt tüketimi de çok birşey fark etmiyor, yanlış hatırlamıyorsam lastiğin kullanım ömrü boyunca 1 depo benzin tasarruf ettiriyor. Continental bayi sahibiyle yaptığım bir görüşmeye istinaden Ayrıca Eco Contact 6 biraz daha erken yıpranıyormuş, lastikte uzun kullanımda, ömrünün sonlarına doğru kopmalar gerçekleşiyormuş. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
lastiklerimi taze değiştirmiş biri olarak bende çok araştırma yaptım 17 dijon a debica aldım gerçekten hem konforlu hem de sessiz 9-3-2020 tarihinde takıldı pamuk gibi  tavsiye ederim 

83603A46-F9B2-46A0-9762-D86A7D9A596D.jpeg

9A3292EB-0CDC-49AD-86DF-2D3E208184D0.jpeg

23D53353-8BE0-4CDA-94C7-C9DAD95377FC.jpeg

Nokian eline 2 kullanıyorum. Bir önceki energy saver sen daha sessiz ve konforlu. 68 desibel ve AA etiket değeri var. Frenleme şuana kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Karadeniz’de kullanmama rağmen . Yağmur çamur çok. Fiyat 500 tl civarlarında bulunması zor hatta sadece internetten alabilirsiniz. 

Golf gibi bir araca EcoContact EnergySaver gibi lastik takilmaz ya arkadaslar yapmayin :)

Lastik testleri hava sicakligi olarak bi sicaklikta ve belli şartlarda yapılıyor. Bizde cok farkli sicaklik ve kosullarda kullaniyoruz. 5-6 sene once bi yanildim testlerde cok iyi çıkıyor, test sonuclarinda yorumlar cok iyi diye GoodYear EfficientGrip Performance aldim, bence berbat bi lastikdi, 40K da degistirmek zorunda kaldım. Oncesinde ve sonrasında Michelin Primacy Hp ve 4, Continental PremiumContact 2-5-6 kullandim.

Farkli yol kosullari olsun, Farkli Sicaklik ve Hava koşulları olsun, 40K-50K gibi uzun sureli kullanim sonrasi bile her zaman Continental PremiumContact digerlerinden farkli bi yerde oldu.

Continental PremiumContact 6 kesinlikle tereddutsuz tek geçerim. Almanlar yillardir yine yapiyor :)  Lastik'de en onemli şey malzeme bilimi ve uretim kalitesidir, Almanlar bu ikisinde de tartisilmaz bi yerdeler sanki :)

Arkadaşlar bilgilendirmeler için teşekkür ederim, lastik değişmişken golf 7.5 dan çıkma temiz Dijon buldum onu alayım dedim 2300 e geldi bana, lastik yönünden de tercihim Nokian oldu nokian powerproof 225/45 r17 91y aldım tanesi 465 lira ve 200 liralık Opet Yakıt çeki hediyesi oldu, doverlerimi ve eski lastiklerimle birlikte sattım. Nokian hakkındaki görüşlerimi kullandıktan sonra buraya yazarım.

@ali_burkay michelin primacy 4 kullanmış biri olarak özellikle sessizliği konusunda tavsiye edebilirim. Şuan hankook ventus s1 evo2 kullanıyorum. İyi bir lastik ancak arasında çok bir fiyat farkı olmadığı için michelin primacy 4 tercih edilebilir.

Arkadaşlar dediğim gibi 225-45-17 ve 17 inç Dijon janta geçip tanesini 465 lira dan Nokian lastikleri aldım, lastikler gerçekten çok sessiz ve ayrıca 16 dan 17 ye geçince konfor değişmedi hatta bazı durumlarda daha iyi diyebilirim, yakıt tüketimi şehir dışında 4.3 leri gördüm hiç bir farkı yok 16 dan, şehir içi 0.2-0.3 arttı gibi. Yol tutuş arttı, virajlarda daha güvenli geliyor ve direksiyon daha hisli oldu. Net cevaplar veriyor.

B4A857B0-89B7-4EEF-BFC4-454717251599.jpeg

A06913AE-6E8B-4D96-BC00-DF15354323F9.jpeg

@ali_burkay bilgiler için teşekkürler, Bende kışlık nokian var memnunum yazlıkta nokian almayı düşünüyordum..

Geri
Üst Alt