Araç içi aydınlatma arızası geçmiyor

Onurrr

Yeni Üye
İsim
Onur
Herkese merhaba,
Aracım 2013 golf 7 highline. 5 kez elektrikçiye gittim.Bütün lambalar yandığı halde araç içi aydınlatma arızası (sarı üçgen içerisinde ünlem) bir türlü geçmiyor.İşin ilginç yanı vag kablosunu bağlayıp bütün hataları sildiklerinde uyarı sönüyor,ne zaman ki kabloyu çıkartıyorlar sarı üçgen uyarısı geri geliyor.Elektrikcinin yazılımsal olabilir demesi üzerine gittigim vag işleriyle ilgilenen yerde usta bu durumun kronik olduğunu,yazılımın güncellenmesi gerektiğini,bu sayede geçeceğini söyledi.Uçuk bir rakam istediği için yaptıramadım.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.İyi akşamlar.
Not: Arka beyaz ambiyans led lambalarının yanmadığını farkettim bundan olabilir mi uyarı?

Şöyle , eski aracımda kodlamayı ilk öğrendiğim zamanlar farklı farklı kodlamalar deniyordum . Buna iç aydınlatmalar dahil hoparlör etrafında ışık var diye kodlamıştım bu vag-com da arıza olarak gözüküyordu fakat kadrana veya araca arıza düşmüyordu . Kapı alt uyarı ışıklarını defalarca sökmüşümdür ki kapı sökükken kontak açtığımızda oluyordu . Böyle bir arıza ile karşılaşmadım . Evet yazılımsal bir sorun olabilir ama düşük bir ihtimal . Daha iyi yardımcı olabilmemiz için arızaların ekran görüntüsünü ve arabada çıkan arıza görüntüsünü atarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz .

Upvote 0
@Ömer Kahraman hocam uzun zamandır foruma girememiştim kusura bakmayın, İzmir’de araç elektrik elektroniği için 1.sanayi Tekin Oto Özkan Usta işinin ehlidir, gerekeni yapar, yapamayacaksa kendi zanaatı değilse yapamam der, yerini söyler, genellikle elektrğk elektronik konusunda çözemeyeceği iş yoktur, gidecek olursanız adım Seçkin selamımı söyleyin.

Upvote 0

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Arka ambians derken tepedekiler ise olabilir

Arka kapi ambians anladim ben

Imza : çaylak golfcu
Aslında arka kapılarda da var led. Kapı açma kollarının arkasında. Etki edermi bilmem ama kontrol edilebilir.

Yanlış bilgi.Kusura bakmayın.

Arka kapılarda cam açma düğmelerinin ışığı varmış sadece.

Upvote 0
Üstadlar herkese selamlar. Bir sorun var sizinle paylasmak istiyorum. Golf 7 aracima daha iyi aydinlatsin diye 10 adet led ampul aldim. Fakat bir turlu ledleri takacak yeri bulamadim.😀 Paylastigim videodaki yuvalar ile benimkiler birbirinden farkli yardimci olursaniz cok sevinirim. 

Video linki : 

20200515_230543.jpg

20200515_230045.jpg

20200515_230001.jpg

Upvote 0
@Onurrr ustam aynı sorun bende de var araç aydınlatma uyarısı ankarada yaşıyorum siz sorunu çözebildiniz mi 

Upvote 0
Aynı sorun bir arkadaşımda vardı. Bütün aydınlatmalar sağlam olmasına rağmen arıza yanıyordu. Mesele yazılımla alakalı arkadaşlar. Gaziantep te bir tamircide tekrar yazılım atıldı ve sorun çözüldü. 

Upvote 0
800 lira istemişler ama eş dost araya girip 400 e anlaşmışlardı

Upvote 0
Ankarada necati abi yardimci olur size. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt