Araç içi aydınlatma arızası geçmiyor

Onurrr

Yeni Üye
İsim
Onur
Herkese merhaba,
Aracım 2013 golf 7 highline. 5 kez elektrikçiye gittim.Bütün lambalar yandığı halde araç içi aydınlatma arızası (sarı üçgen içerisinde ünlem) bir türlü geçmiyor.İşin ilginç yanı vag kablosunu bağlayıp bütün hataları sildiklerinde uyarı sönüyor,ne zaman ki kabloyu çıkartıyorlar sarı üçgen uyarısı geri geliyor.Elektrikcinin yazılımsal olabilir demesi üzerine gittigim vag işleriyle ilgilenen yerde usta bu durumun kronik olduğunu,yazılımın güncellenmesi gerektiğini,bu sayede geçeceğini söyledi.Uçuk bir rakam istediği için yaptıramadım.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.İyi akşamlar.
Not: Arka beyaz ambiyans led lambalarının yanmadığını farkettim bundan olabilir mi uyarı?

Merhabalar sorunu nasıl çözdünüz acaba aynı uyarıyı aldım kontrol ettiğimde arızalı bir ampül bulamadım

Upvote 0
Konuyu hortlatıyorum ama benim de başıma geldi durup dururken uyarı yanmaya başladı birkaç yere gittim herhangi bir sıkıntı bulamadılar en son gitttiğim yer yazılım atılması lazım dedi, yazılım attırıp sıkıntı yaşayan oldumu acaba ya da başka ne şekille sorunu halledebildiniz

Upvote 0
Konuyu hortlatıyorum ama benim de başıma geldi durup dururken uyarı yanmaya başladı birkaç yere gittim herhangi bir sıkıntı bulamadılar en son gitttiğim yer yazılım atılması lazım dedi, yazılım attırıp sıkıntı yaşayan oldumu acaba ya da başka ne şekille sorunu halledebildiniz
1 yıldan fazladır bende de var. 2013 model .

Upvote 0
2014 aracımda aydınlatma arızası ve elektrikli park fren hatası veriyordu. Far kumandam değişim yapmıyor sürekli kısa farlar yanıyordu. Buna paralel olarak el fren düğmemin ışığı da yanmıyordu. Far kumandası değişimi çözüm olmadı. Obd bağladığımda cihazı çalıştırmadığını farkettim. Kontrol ettiğimizde sigorta tablasındaki ayaklardan birinin geçirmediğini farkettim ayakları biraz kıstırıp yakınlaştırınca sorunum çözüldü. Belki birinin çözümü olur ve işine yarar.

Upvote 0
1 yıldan fazladır bende de var. 2013 model .
Aynı benim araçta 2013 model tdı highline, bugün usta yazılım dedi 5000 TL gibi bir ücret tutar dedi, ne yapsam karar veremedim, satmaya da niyetim var bu sekilde hiçbir sıkıntısı yok aracın ama ekranda uyarıyı gören için hoş bir durum değil, bu arada plakayı gördüm 55, sizdemi samsunlusunuz ben bafradanım

Upvote 0
Aynı benim araçta 2013 model tdı highline, bugün usta yazılım dedi 5000 TL gibi bir ücret tutar dedi, ne yapsam karar veremedim, satmaya da niyetim var bu sekilde hiçbir sıkıntısı yok aracın ama ekranda uyarıyı gören için hoş bir durum değil, bu arada plakayı gördüm 55, sizdemi samsunlusunuz ben bafradanım
Evet Samsundayım . Bu yazılım işini Samsunda çok pahalıya yaptıracağımı düşündüğüm için hiç gitmedim. Sorun yazılımla ilgili.
5000 nedir Allah aşkına. Sanki yeniden golf 7 yazılımı yazacak.
Siz nereye sordunuz?

Upvote 0
Evet Samsundayım . Bu yazılım işini Samsunda çok pahalıya yaptıracağımı düşündüğüm için hiç gitmedim. Sorun yazılımla ilgili.
5000 nedir Allah aşkına. Sanki yeniden golf 7 yazılımı yazacak.
Siz nereye sordunuz?
Ben bafrada bu işlerde tavsiye edilen bir ustaya sordum online bağlanıp yazılım atılıyormuş bir başka ustada akü yazıfsa yapabilir dedi ama pek ihtimal veremedim açıkçası, sizin akü ne alemde yeni mi eskimi, benim akü yaklaşık 4 yıllık

Son düzenleme:
Upvote 0
Ben bafrada bu işlerde tavsiye edilen bir ustaya sordum online bağlanıp yazılım atılıyormuş bir başka ustada akü yazıfsa yapabilir dedi ama pek ihtimal veremedim açıkçası, sizin akü ne alemde yeni mi eskimi, benim akü yaklaşık 4 yıllık
Akünün durumu iyi. Ancak arıza kaydını ilk açtığı zaman akünün zayf olduğu bir zamandı. Arac 3 4 gün beklemişti ve ilk çalıştırmada bir kaç arıza lambası start stop arızası falan bunlar yandı. Diğerleri söndü ancak bu sönmedi ve sönmüyor. Bu iş içinde 5000 verir miyim? Zor gibi. Satarsam bir gün bakarım artık. Bu kronik ve servis aksiyon kodu da var. Başka bşr konuda bahsedilmişti.

Upvote 0
Arkadaşlar sönmeyen aydınlatma arızasını samsun özön Volkswagen servisinde yazılım
atarak çözüm bulduk, işin güzel tarafı yazılımla geçerse 500 TL yazılım ücreti alırız demeleri oldu,yazılım atıldı ve geçti, tabi ince bir detayla eğer yazılım değilde başka bir sorun varsa ve yüksek ücretli bir parca değişimi gerekirse (örneğin BCM ünitesi gibi yaklaşık 18 bin ücreti var) ve yaptırmak istemezseniz arıza tespit ücreti 1500 TL alırız demeleri oldu

Upvote 0

Arkadaşlar sönmeyen aydınlatma arızasını samsun özön Volkswagen servisinde yazılım
atarak çözüm bulduk, işin güzel tarafı yazılımla geçerse 500 TL yazılım ücreti alırız demeleri oldu,yazılım atıldı ve geçti, tabi ince bir detayla eğer yazılım değilde başka bir sorun varsa ve yüksek ücretli bir parca değişimi gerekirse (örneğin BCM ünitesi gibi yaklaşık 18 bin ücreti var) ve yaptırmak istemezseniz arıza tespit ücreti 1500 TL alırız demeleri oldu
Her türlü geçireceğiz ama ufak mı yoksa kalınmı olacağı size bağlı demişler.
Bende buna kıl oluyorum. Bilmedikleri ve işe yaramayan birşey için ben neden para ödüyorum.
Arızalarda da aynı. Şundan olabilir değişelim. Aaa ordan değilmiş demekki şu parçadandır, değişmesi lazım. Değişirsin yine devam eder.
Arkadaş uygulama tahtasımı bu araçlar.
Allahtan ustalar doktor değil, yoksa çoğumuz masada kalırdık. Tıpkı araçlarımız gibi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt