Panoramik sanruf

@Musdi çok sıcaklarda yada soğuk havada  sanruf açılırken ses yapar genleşme olayı ama kapalı iken ses yapıyorsa bir göster servise  

@Neogolf61 tramer e nereden baksan küçük bir olay da olsa en az 10 bin TL yansıyacak o yüzden tamir olayından vaz geçtim tavanı açtırmaya gerek yok başka çare arıyorum 

Kaskodan yaptirin gecin serviste, serviste duzgun not tutulup fotograflanirsa hicbir sikinti olmaz, servis harici sikinti. benim dusuncem.

Yalniz kaskoda kemirgenler farkli, kusun zarar vermesi farkli. Bazi sirketler bu konuda sikinti yaratiyor , acenteyle gorusup dosyayi oyle acmak lazim.

Bence ne kaskodan yaptırın nede cebinizden yaptırın. Hasar gören kısım çok az bir yer ve sızdırmazlık sağlayan yer esas fitilin yan tarafıdır. bunu sanroofu açtığınızda sanroof camının yan yüzeylerinin geniş düzlem olmasından ve sanruf açıkken fitilin ne kadar kalın olduğundan anlayabilirsiniz. Mevcut zaradan dolayı sanroof içeri su almayacaktır. Eğer çok kafanıza takacak olursanız o kısma sanroof açıkken mat siyah silikon sıkıp etrafını kalıp şeklinde kaplayıp kuruduktan sonra kaplamyı söküp bir bakıp deneyin derim.

@tuncer_2632 servisteki usta da öyle söyledi su almaz  Su kanalları temiz ve açık olduğu sürece dedi sadece kozmetik olarak takılmazsanız hiç dokunmayın tavan açılmasın diye tavsiye etti sanruf işi ile uğraşan bi arkadaş buldum Maslak sanayine silikon ile halleriz %80 dedi bakalım 

@latissimusdorsi kasko olayına girersek sıkıntılı süreç ayrıca kople çerçeveyi değiştirme olayı cidden çok pahalı 6180 tl sadece parça tavan açılacak gerekli olursa öncam çıkartılacak yani ufak bir yer ama iş çok çetrefilli 

Cam tavan sadece görsel olarak çok güzel ama işte görüldüğü gibi bozulduğunda çok masraflı bir aksesuar. Ayrıca Allah korusun araç takla attığında çok güvenilir değil. Cam tavanın mı var, derdin var. Yıllar geçer tozlardan ötürü açılmaz, ses yapar vs vs

Moderatör tarafında düzenlendi:
@vsoner tek numarası var görsel başka da bir işe yaramıyor. Bu tecrübe oldu bir daha cam tavanlı araba almam 😎

@vsoner tek numarası var görsel başka da bir işe yaramıyor. Bu tecrübe oldu bir daha cam tavanlı araba almam 😎
şerefsiz karga ıssıracak başka yer bulamamış mı?  :)  VW servisleri bu kargayı bulup yetiştirirlerse tüm cam tavanlı araçların fitilini ıssırır :D

@vsoner 😂 sorma birine desen ki git  bu arabanın tek noktasına hasarver desen yemin ediyorum orası aklına gelmez.

Merhaba,

Birçok arkadaşın belirttiği gibi bende servise götürmenizi tavsiye edeceğim. Garantili işçilik en nihayetinde, illa ki işin ehli yerler vardır en nihayetinde malzemeler OEM

@vsoner Düzenli bakım yapmayı ihmal ederseniz evet dediğiniz doğru, her servis bakımında eklenmesi gerekiyor bakımın diye düşünüyorum.

Güzel ama maalesef masraflı zevkler...

@Musdi çok pahalı bir zevk haline geldi alırken değil de arıza yaptığında can sıkıcı oluyor

Geri
Üst Alt